НАЇВНА АБО ПОВСЯКДЕННА ПСИХОЛОГІЧНА ТЕОРІЯ ТРАВМИ
Наївна теорія травми розкладається на три компоненти: етіологічний, превентивний та репаративний (зцілюючий).
Наївна теорія травми розкладається на три компоненти: етіологічний, превентивний та репаративний (зцілюючий).
Чому під час війни порівнювати свій біль із болем інших людей - це завжди програшна стратегія? Як обставини нас розділяють і чому важливо допомагати один одному?
Заходи самозахисту спрямовані на обмеження шкоди та компенсацію травми, у сенсі спроби жити з досвідом, з яким неможливо жити.
Что происходит с психикой в момент получения травмы и после? И что помогает психике восстановиться?
Да, родители наносят ущерб детям через насилие. Сокрушая в ребенке веру в себя, уверенность, яснознание для чего я и какими способностями наполнен. Чтобы выжить в насилии. Психика, душа ребенка раскалывается.
У своїх переживаннях людина знову «опинається» у зоні бойових дій, «зазнає» фізичного та морального насильства, «рятується» від наслідків природних та техногенних катастроф.
Зміна процесу психологічної роботи у період війни
Сильные переживания и эмоции меняют ход течения субъективного времени - это давно и широко известно.
Инструмент для того, чтобы справиться - линия времени.
На першому етапі основна увага приділяється забезпеченню безпеки та стабілізації клієнта. Коли це завдання розв'язане робота переходить до наступної стадії – «Пам'ять та оплакування». Третій та останній етап зцілення описується як етап «Відновлення зв'язку».
Тема изнасилования очень болезненная и та, которую стараются избежать. Стараются ее не касаться, потому что не знают что с этим делать.
Методи самодопомоги в важких життєвих обсавинах
В 11-му перегляді Міжнародної класифікації хвороб Всесвітньої організації охорони здоров'я (МКХ-11) (опублікованому у 2018 році) визначено два різні «споріднені» стани - посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) та комплексний посттравматичний стресовий розлад (КПТСР)
«Провина вцілілого» широко зустрічається у цілого ряду груп населення, які зазнали травми, і часто пов'язана з більш важкими післятравматичними наслідками. Почуття провини того, хто вижив, зазвичай виникає у людей, які зазнали загрози смерті або стали її свідками та залишилися живі, що призводить до
Чувство вины жертвы сексуального насилия это не просто индивидуальный симптом - это основополагающая характеристика эмоционального состояния человека пережившего сексуальное насилие (СН).
Вікно толерантності - це термін, який використовується для опису зони збудження, в якій людина здатна функціонувати найефективніше. Коли люди знаходяться в цій зоні, вони зазвичай здатні легко отримувати, обробляти та інтегрувати інформацію, а також без особливих проблем реагувати на вимоги повсякде
Психоедукація є важливим і ефективним інструментом відновлення після травми. У найширшому сенсі психоедукація - це надання інформації про процеси та послуги у сфері психічного здоров'я. Коли йдеться про травму, психоедукація має інформувати про емоційні, когнітивні, фізичні, духовні та соціальні на
Проблеми зі сном − звичайне явище після травматичного досвіду.
Досі існують хибні уявлення та міфи щодо ДРІ, один з найчастіше повторюваних міфів полягає в тому, що ДРІ виникає ятрогенно.
Як ми можемо контактувати із власними цінностями у період важких потрясінь? Ідеї Віктора Франкла та бачення сенсу життя через призму цінностей.
Психотравма - это невозможность справиться с ситуацией и одиночество.
Событие не ушло в прошлое. Оно осталось "вне времени".
Если его коснуться, то у человека возникает сопротивление, а если сопротивление пройти - те же эмоции, чувства, состояние, что и во время травматизации.