Публикации на тему: "Травмы"

Травмы 14 Марта 2023 Макаренко Амалия

ТРАВМАТИЧНИЙ ЗВ’ЯЗОК:ОЗНАКИ

Ви знаєте, що партнер жорстокий та маніпулює вами, але ви не можете відпустити його. Ви міркуєте над випадками насильства, займаєтеся самозвинуваченням, і кривдник стає єдиним арбітром вашої самооцінки та самоповаги.

Читать

Травмы 07 Марта 2023 Макаренко Амалия

ГОРЕ І ТІЛО

Безпосередня реакція на важку втрату, зокрема раптову і несподівану смерть близької людини, багато в чому нагадує фізичний нещасний випадок чи травму.

Читать

Травмы 20 Февраля 2023 Макаренко Амалия

СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЛЯ В ДИТИНСТВІ ТА СЕКСУАЛЬНІ СТОСУНКИ В ДОРОСЛОМУ ВІЦІ

Проблеми в основному виявляються в наступних областях: негативне сексуальне самосприйняття, безладна сексуальна поведінка, сексуальна незадоволеність, короткострокові стосунки з партнером, сексуальні фобії, повторна віктимізація, проблемний статевий акт.

Читать

Травмы 18 Февраля 2023 Рудий Іван

Психіка: причини та наслідки

Важливо усвідомлювати причини того, що з людиною відбувається в житті. Іноді ми зупиняємось усвідомлюючи витоки нашого болю, а іноді не можемо їх виокремити. Стаття буде корисною для людей, які захочуть детальніше розібратися у проблемах причинності всередині психологічної науки.

Читать

Травмы 14 Февраля 2023 Макаренко Амалия

ЗМІЩЕННЯ ЛОКУСУ КОНТРОЛЮ ВНАСЛІДОК ПСИХІЧНОЇ ТРАВМИ

Зсув локусу контролю може створювати ілюзію влади, контролю та компетентності: “травматична подія сталася з моєї вини”, “я міг знати”, “я мала знати”,  “я міг це зробити”/

Читать

Травмы 26 Января 2023 Макаренко Амалия

ПАРТНЕР З ПСИХІЧНОЮ ТРАВМОЮ ТА ПТСР: ПРИЧИНИ ТИМЧАСОВИХ ПРОБЛЕМ У СТОСУНКАХ

Партнер людини, з психічною травмою, інколи відчуває розчарування. Він може відчувати розчарування через те, що партнер більше не зовсім той, яким він його знав до розвитку ПТСР, а також через те, що стосунки складаються не так, як того хотілось.

Читать

Травмы 07 Января 2023 Кошулько Наталия

Психологическая травма

Все мы хорошо понимаем, что такое травма, когда видим ее на теле. Но наша психика тоже подвержена травмированнию. Сложность в том, что психическую травму невозможно увидеть физическим зрением. Мы не можем увидеть разорванную психическую ткань. Тогда как же нам узнать о ней?

Читать

Травмы 07 Декабря 2022 Малейчук Геннадий

Гадкий Я: симбиотическая травма.

Не получив безусловной любви от матери, ребенок оказывается в ситуации хронического дефицита ее любви и выстраивает компенсаторные способы ее получения. В итоге ребенок вынужден отказаться от своей витальной идентичности и сформировать компенсаторную, ложную, фасадную идентичность.

Читать

Травмы 10 Октября 2022 Малейчук Геннадий

История трех травм

В этой статье я описываю работу с травмой, опираясь на разрабатываемый мною авторский интегративно-феноменологический подход.

Читать

Травмы 15 Сентября 2022 Макаренко Амалия

ГУМОР: СЕРЙОЗНА СПРАВА ТА ЗБРОЯ ДУШІ У БОРОТЬБІ ЗА САМОЗБЕРЕЖЕННЯ

Гумор це цілюща сила, яка заслуговує серйозного ставлення та суто людський феномен, який дозволяє дистанціюватися від усього і всіх, а значить, і від самих себе, щоб взяти себе в руки.

Читать