Психологический порлат Psy-practice

Рекомендації для жінок з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку під час карантинних заходів.

Рекомендації

для жінок з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку під час карантинних заходів.

Дорогі жінки, мами!

    На нас часто покладені найбільші очікування та відповідальність щодо забезпечення позитивного емоційного клімату в сім’ях.

Сьогодні, під час  дотримання суворих карантинних заходів, багато матерів стикнулися з необхідністю забезпечувати дітям не тільки звичні щоденний догляд, харчування та емоційне включення. Ми любимо своїх дітей, і перед багатьма з нас постала задача  щодо необхідності організації дозвілля для дітей дошкільного віку, молодшого шкільного віку - дома. До карантину, наші діти відвідували дитячі садки, школи, гуртки, де могли повноцінно і  цікаво проводити день, спілкуючись з однолітками, вихователями, вчителями.  Наразі ми мусимо самотужки, дома, організувати для дітей безпечний і цікавий простір, де вони могли б перебувати. Діти потребують від нас більшої уваги та любові зараз.

Не всі матері мають помічників. Деякі з нас мають зберігати власний психічний спокій, займатися дітьми, турбуватися про літніх батьків, що потребує значних фізичних і психічних сил. Карантинні заходи, самоізоляція не є вільним часом, і створюють для нас психічне навантаження.

Багато хто з нас прагнуть бути ідеальними матерями для своїх дітей. Не  тільки під час карантину. Це прагнення може проявлятися через наше бажання зробити для дитини все якнайкраще, що є цілком природнім. Але, інколи буває так, що жінка стикається із розчаруванням щодо себе як матері. Почуттям провини, що вона не в змозі зробити все ідеально для улюблених дітей. Почуття неідеальної як матері можуть призводити до тривоги, зниження настрою, бачення себе якоюсь невдалою мамою, що припускається помилок у догляді, у вихованні дитини чи недостатньо віддає материнської любові.

Бути ідеальною мамою – не зовсім реальна мета. Так, можна прагнути її досягти, якщо це Ваш свідомий вибір.

Дітям, щоб добре психічно почуватися і розвиватися, вистачить достатньо  хорошої мами. Яка вона? Це мама, що чує і вчасно усвідомлює та задовольняє, в першу чергу,  власні фізичні  та психічні потреби.  Вона в контакті із свої тілом та емоціями.  Матір, що має психічні та фізичні ресурси для вчасного відчуття і задоволення потреб дитини. Мама, яка здатна емоційно відгукуватися на емоційні потреби дитини: втішати, розраджувати, заспокоювати дитя, вирішувати конфлікти, що неминуче виникають між сиблінгами (рідними братами та сестрами), а подеколи й обмежувати бажання дітей. Мати, яка може віддавати любов дітям не з жертовності, а з наповненості.

  Бути достатньо хорошою мамою можна. Це не недосяжна мета.

   Прислухайтеся до себе. Що Ви зараз хотіли б на фізичному рівні? З’їсти щось смачне? Вдосталь виспатися? Прийняти ванну із маслами? Прогулятися, хай і на одинці. Може, фітнес на подвір’ї?

Делегуйте догляд за дітьми батькові дітей, близьким.  Не соромтеся стикатися із власним безсиллям бути з дітьми 24/7, як зараз, під час карантину. Ваші відчай, гнів, злість, на дітей, на ситуацію, що склалася, є цілком нормальними, якщо мають нетривалий характер і Ви усвідомлюєте та не відреаговуєте негативні емоції на дітей та рідних. Ваші негативні емоції контрольовані, Ви не вдаєтеся до насильницьких методів виховання, і можете дати собі раду. У протилежному випадку – Ви маєте зупинитися і просити рідних або близьких по допомогу.  Вам потрібний відпочинок задля збереження власного здоров’я і здоров’я улюблених дітей.

Адже Ви – людина, і не всемогутні. У Вас є власні потреби та інтереси, обмеження щодо ресурсів. Тому розподілити між родичами обов’язки по догляду за дітьми, просити по допомогу щодо організації їхнього дозвілля – цілком нормально і правильно.

Можливо Ви відчуваєте психологічне напруження, або виснаження. Подумайте, що Ви любите? Від чого Ви б змогли відчути психологічне задоволення? Можливо, перегляд фільму, читання книги, вивчення мови, котрі Ви раніше відкладали на потім. Малювання, садівництво, пересадження квітів вдома, у кожної з нас є щось своє. Навіть миття вікон чи прибирання у шафах може приносити задоволення, коли вони є Вашим бажанням, потребою, вибором, а не нав’язаними ззовні стереотипами, що в хаті завжди має бути чисто. Не піддавайтеся спокусі зробити всю хатню роботу. Зараз не час для подвигів по господарству. Адже Ви потрібні власним дітям – здоровою, стабільною, не виснаженою мамою. Мамою, що чує, вгамовує їхню тривогу, втішає та посміхається. Отже, діти бачать, що все карантинне мине, вони в безпеці, мама поряд.

Психологічна підтримка через спілкування, думаю,  окрема тема.

Зверніть увагу на інтернет-джерела, що Ви переглядаєте. Наскільки вони показують справжню ситуацію? Чи це офіційні джерела? Наскільки їм можна довіряти? Якщо Ви легко піддаєтеся паніці, страху, можливо, зменшення Вашого перебування в інтернеті стало б хорошим рішенням, яке допоможе зберегти психічні ресурси. Дотримуйтеся  психологічної гігієни у спілкуванні. Це додасть Вам сил.

Обмежте спілкування з людьми, що легко піддаються паніці. Дотримуйтеся всіх санітарно-гігієнічних норм під час карантину і не впадайте у крайнощі: від заперечення до паніки.

Якщо Ви тривалий час знаходитеся під впливом негативних емоцій звертайтеся по кваліфіковану допомогу психологів та психотерапевтів. Вчасно надана психологічна  допомога служить ефективною профілактикою  психічних станів, що потребують тривалої психологічної допомоги.

Будьте здорові! Бережіть себе, дітей та рідних!

Член української спілки психотерапевтів, психотерапевт Кулакова Світлана Вікторівна.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Написать комментарий

Возврат к списку