Психологический порлат Psy-practice

Чого я хочу від життя або чому варто не шукати порад?

Ми часто з клієнтами говоримо про важливість розуміння того які у клієнта стосунки з життям.

Якщо ви не почнете виводити на свідомий рівень те, що ви хочете від життя, то завжди знаходитимуться люди, які розповідатимуть вам, що вам потрібно.

Ви так сильно можете звикнути до такого типу консультацій, що уже навіть в дорослому віці шукатимете життєвих експертів у всіх сферах. Ви можете розпитувати в інших людей: "Що мені потрібно?". Ви можете говорити їм: "Знаєш, я нічого не хочу" або "Знаєш, у мене немає ніяких цілей в житті". Ви можете свідомо чи підсвідомо спровокувати їх на певну пораду, а це, в свою чергу, також перекладання відповідальності за своє життя на плечі іншої людини.

Звісно порад просити потрібно, якщо справа стосується професійної сфери, або рішення потрібно приймати швидко, та й те тільки у тому випадку, коли у співрозмовника є досвід у прийнятті такого рішення. Проте пам'ятайте, що кінцеве слово повинне бути за вами, звісно якщо це не загрожує вашому життю та здоров'ю (у випадку поради лікаря і т.п.).

Існують спеціальні типи ігор описаних Еріком Берном. В одній з них психолог наводить приклад людини, яка постійно просить поради в оточення. Вона може не виконувати їх, або виконувати завчасно розраховуючи на провал. Тут в дію вступає так звана стратегія "особливості" певної людини.

Наприклад я хочу самоствердитись показуючи, що поради інших людей не допомагають мені, а це свою чергу свідчить, що я особливий. Я можу питати поради в інших і не виконувати їх, переконуючи співрозмовника, що в моєму випадку порада не подіє, БО Я ОСОБЛИВИЙ.

Така особливість пов'язана із певним психотравмуючим досвідом і вона протягом життя могла розвинутись в деформованому вигляді. Така людина може не шукати власних цілей в житті, не отримувати якихось досягнень, не зростати професійно та особистісно, а навпаки-постійно знецінювати досягнення, бажання, цілі та зростання інших людей. Якщо вам будуть цікаві механізми таких ігор між людьми ознайомтесь з працями Еріка Берна.

Майте на увазі, що завжди знайдуться люди, які пропонуватимуть вам те, що насправді лягає в їхню картину світу. Вони пропонуватимуть те, що може бути потрібним та актуальним саме в їхньому житті.

Взагалі багато людей люблять роздавати поради і роблять на цьому кар'єру. До речі психологи не входять в категорію таких людей, оскільки не дають порад. Психологи дають рекомендації, але це вже зовсім інша історія, пов'язана із відповідальністю клієнта за своє життя.

Ви можете виконувати побажання інших людей, ви можете рухатися в напрямку реалізації тих цілей, які інші люди назвали актуальними для вас. Але іноді приходить момент, коли ті чи інші досягнення не приносять вам бажаного відчуття задоволення і життєвого комфорту.

Відчуття, що я проживаю чуже життя, відчуття що я нічого насправді не хочу, або відчуття, що мені немає місця в цьому суспільстві, в цій країні, в цій сім'ї можуть супроводжувати такі кризові періоди.

Саме в такі моменти дуже важливо зупинитись і поглянути на своє життя зі своєї картини світу. Ми так звикли дивитись на себе очима інших людей, що все частіше виникає запитання "Хто я?" Інші люди явно не знають відповіді на нього. Відповідь стає зрозумілою, коли є речі, які є особистісно важливими саме для вас і ви реалізовуєте їх, хоча б маленький проміжок часу із 24 годин, відміряних нам добою.

Якщо інформація була вам корисною-ставте лайки, коментуйте та поширюйте її в соцмережах. Для вас це питання хвилини, а для мене - можливість просунути власну сторінку та бути почутим людьми, яким це дійсно потрібно.

Як і завжди запис на онлайн-консультацію в приватні повідомлення. Будьте щасливими, знаходьте особистісно важливі речі і запитуйте порад тільки у дійсно потрібних випадках.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Комментарии (1)

12.08.2022 23:12:30

Чудова стаття

Написать комментарий

Возврат к списку