Психологический порлат Psy-practice

ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ З ФОБІЄЮ КОТІВ. ЧАСТИНА 1

Коти…Нескінченні коти. Жахливий порядок денний. З усіх шпарин лізуть коти. Я звикла мовчати про своє своєрідне ставлення до котів. Бо ставлення до котів для багатьох людей є тестом на людяність. Ті, хто не любить котів, викликають підозру, в цьому я встигла пересвідчитись за своє довге життя з фобією котів”. Олена, 37 років (всі цитати наведені зі згоди, імена змінені)

Що таке айлурофобія?
Айлурофобія — інтенсивний страх перед котами, який є достатньо сильним, щоб викликати паніку та поведінку уникання.
Наявність фобії не обов’язково означає, що людині знадобиться терапія. Якщо досить легко можна уникати котів, айлурофобія може не мати особливого впливу на повсякденне життя. Але коти можуть з’явитись зненацька.

 “ Мені було 17 років і я дуже сильно закохалась. Той хлопець був старший від мене і відповідав моїм юнацьким переконанням про прекрасне. Він був прекрасний. А я була закомплексована й ладна на все тільки б він звернув на мене увагу. І він звернув, дуже скоро без жодних зусиль з його боку він вів мене старою вулицею нашого міста до свого будинку. Про такі речі не домовляються. Просто двоє людей знають для чого вони йдуть, а також знають, що вони обмежені в часі до приходу батьків. Я була надзвичайно схвильована, втім відважна йдучи, напевно, до головної події мого життя. І от прекрасний хлопець відмикає двері й ми потрапляємо до темної захаращеної, задушливої, з низькими стелями хати. Але ж тут мешкає найпрекрасніший хлопець! Тому жодного сумніву у мене немає — я в найкращому місці на землі.
Перебувала я в прекраснішому місці на землі приблизно хвилини зо дві. Поки раптом перед моїми очима не з’явився великий з довгими вусами кіт. Я заклякла і дивилась прямо в його великі очі. Найпрекрасніший хлопець зник, зникло й найпрекрасніше місто у світі, зникло передчуття найважливішої події мого життя. Зникло все. Тільки я і кіт. Серце калатало хіба що не вистрибувало з грудей. В голові затріпотіла панічна думка: “Або я, або він”. Я незчулася як добігла до зупинки. Напевно прекрасний хлопець вважає мене божевільною? Але ж де моє відчуття прекрасного хлопця? Не стало прекрасного хлопця. Раптом на мене ніби гепнулись низькі стелі його старої хати — “якого біса я попхалась до хати того огидного кота?». Інколи я згадую цю кумедну історію. Але тоді мені не було смішно. ”Олена, 37 років.

 Страх котів у завойовників та диктаторів
Легенди оповідають, що на фобію котів страждали Олександр Македонський, Юлій Цезар, Гітлер, Муссоліні. Спокусливо побачити тут закономірність, чи не так? Завойовники, диктатори, розпалювачі війни – усі боялися кицьок. Але скоріше за все, це не так.
Одна наполеглива історія стверджує, що лорд Нельсон наказав привезти 70 котів до лінії фронту в битві при Ватерлоо, що змусило Наполеона завмерти від побаченого. Втім в цій історії не згадується, що Нельсона помер майже 10 років до того. Однак ці легенди можуть пролити світло на те, як бачить страх котів народна уява. Багато хто стверджує, що в дихотомії між відданістю собаки та незалежністю кішки, більшість диктаторів, природно, любили б собак і ненавиділи котів. У випадках Наполеона і Гітлера їх любов до собак добре задокументована.
Жартівливий образ котів як військових атлетів сприяє незмінній популярності цих чуток. Однак для сучасних айлурофобів таке упередження може бути тягарем.
На відміну від інших фобій, таких як страх висоти, обмеженого простору або навіть страх перед тваринами, такими як павуки, собаки, змії, айлурофобія часто не сприймається серйозно друзями, сім’єю та знайомими.
В деяких випадках, коли інші люди дізнаються про страх котів у когось, це викликає у них підозри та необґрунтовані негативні моральні судження.

 “Страх павуків легітимний, аякже? Ніхто не засудить людину через те, що вона не може дивитись на павука або мишу. Вбити павука? Нема проблем! Жодних натяків на жорстоке поводження з павуками. Але ж нелюбов до котів прирівнюється до жорстокого поводження з ними. Люди плутають жорстокість і страх ну… в моєму випадку, скоріше, огиду змішану зі страхом. Хіба я це собі обирала? Щоб когось мучити або вбити треба з ним сконтактувати, хіба я можу сконтактувати з котом? У відносинах садиста і кота, головний садист, у моїх відносинах з котом головний кіт. Так було дуже довго. Це смішно, але я жертва котів. Ніхто в цьому не винний». Олена 37 років.

 Найпоширеніші тригери айлурофобії
— Відчуття котячої шерсті на власній шкірі.
— Кішка поруч.
— Чути котяче муркотіння або шипіння.
— Бачити кота здалеку (наприклад, з вікна).
— Бачити котяче ліжко, іграшки, підстилку чи інші предмети, які свідчать про те, що вдома живе кіт.
— Чути шум, який зазвичай асоціюється з котами
— Бачити котячу шерсть на своєму одязі або на підлозі
— Відчуття запаху, який зазвичай асоціюється з котом, наприклад котячого туалету чи котячого корму.
— Перегляд відео або зображення кота.
— Бачити іграшку, плюшевого кота, фігурку чи прикрасу кота.

 “Навіть словосполучення “котяча миска” викликає у мене огиду”. Олена, 37 років
Понравилась публикация? Поделись с друзьями!Текст анонса:
Детальний текст:Написать комментарий

Возврат к списку