Психологический порлат Psy-practice

Яка наша самооцінка?

Хочете набути більше впевненості? Успішності? Гармонії? Якщо Ви хочете трішки «схаменутися» у власному житті – спробуйте вникнути в нюанси власної самоцінності, зрозуміти з чого формується власне, Ваша самооцінка.
Мені сподобалося як просто і легко для розуміння систематизує цінності по критеріям Гарліх Штавеманн, а також глибоко практично вивчає  цінний, на мій погляд, практичний інструмент для самоаналізу та вивчення власних цінностей AВC. 
Він розділяє людей по типам, як носіїв певної поведінки (що мають певні цінності), по якій можна класифікувати по типам самооцінки. З цього випливає феномен  поверхневої та внутрішньої самооцінки.
Поверхнева самооцінка в людині легко зрозуміла по критеріям (підходам), яку умовно  можна розділити на три види – самоцінності по  критеріям успіху, престижу, змішаний підхід.
Критерії успіху розділимо ще на підвиди на «перфекціоністів», «зірок і моделей», «хороших матерей», «унікумів та інших індивідуалістів», «тих, які мають більшу владу», «колекціонерів та власників»
Критерії престижу розділимо на  «носів симпатії» і «аплодисменти-фетишистів» та «тих, хто говорять «і так, і ні», і «тих, хто відмовляється приймати рішення».
Змішаний підхід на типи « Казанова» і «збирачі трофеїв» та  «апостолів моралі».
Самі назви вже красномовлять про людей з вашого досвіду, чи не так?
Чим це добре? На мою думку, легко прогнозувати відносини з такими людьми, розуміючи їхні «інтереси та мозолі». Підбирати потрібні конструкції для спілкування, важелі впливу. Для людини не тратити енергію на самоаналіз, болюче «самокопання» – є правила і їх легко притримуватися.
Чим це погано? Життя в рамках, залежність від багатьох чинників та інших людей. Самооцінка тоді буває або «завищеною» чи «заниженою» - що перший, що другий варіант – показник того, що людина не «попадає» в справжню реальність, змушена жити у «рабстві» згідно чужих правил та законів. А ще, неможливо бути зразу у пару категоріях – успіх – тоді не люблять, заздрять та критикують інші, престиж – нужда догоджати всім підряд ціною власних потреб, змішані – взагалі суцільна гонитва без зупинки.
                Тому усвідомлюємо і переходимо в «іншу лігу».  Ми можемо аналізувати себе  через призму власної Я-концепції, яка містить у нас всередині «фундамент» - унікальні цінності, які для кожного різні.  На малюнку приклад, як будинок для різних людей буде набувати різних цінностей.
Для початку  пропоную проаналізувати себе. Маленька вправа-дослідження власних «смаків самого себе». Отже запишіть у два стовпчики  – одна колонка – те, що не подобається у собі, інший – подобається. В наступних статтях я напишу продовження для чого це нам і саму техніку аналізу АВС. Гарних досліджень власного Я!
 
 
Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Переклад назви:




Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку