Психологический порлат Psy-practice

ЯК ПОДОЛАТИ АЙЛУРОФОБІЮ?

 Не завжди потрібні професійні втручання, деякі люди з фобіями здатні самостійно ефективно впоратися зі своїм страхом.

Існують певні стратегії подолання та заспокійливі стратегії, які можна поєднати з позитивними змінами способу життя, щоб полегшити симптоми та зменшити вплив фобії на повсякденне життя та загальне самопочуття.

Деякі з цих стратегій подолання та заспокоєння слід застосовувати в довгостроковій перспективі, що означає, що людина бере участь у них на регулярній, довгостроковій основі. Ці стратегії можуть допомогти зменшити частоту та тяжкість симптомів фобії з часом і зменшити ймовірність того, що зустріч із тригером призведе до негативної реакції.

Інші стратегії розроблені для роботи на короткостроковій основі, і їх слід застосовувати, якщо людина зіткнулася з котом або іншим тригером.

 Як подолати айлурофобію?➡ Створити драбину страху.
Сходи страху можуть допомогти проаналізувати та зрозуміти страх перед котами, а також може допомогти визначити, який із тригерів викликає сильніший страх, тривогу та паніку, ніж інші.

Під час створення драбини страху тригери будуть організовані від найменш серйозних до найважчих.
Оскільки фобії дуже індивідуальні, сходи страху в кожного різні.

Хоча драбина страху може мати інший вигляд, приклад наведено нижче:
– 1 = кіт сидить у вас на колінах.
– 2 = гладити кота.
– 3 = перебувати в одній кімнаті з котом.
– 4 = знайти котячу шерсть на своєму одязі.
– 5 = побачити кота у своєму саду.
– 6 = чути нявкання кота поблизу вас.

Після того, як драбина страху створена, можна протистояти своїм страхам по одному, починаючи з нижньої частини драбини (тригер, який призводить до найменшої фобічної реакції).

Це може допомогти поступово розвинути толерантність до тригерів і зменшити страх перед котами в довгостроковій перспективі.

 Як подолати айлурофобію?➡ Візуалізація подолання страху. Можна використовувати методи візуалізації, щоб допомогти собі подолати фобію перед котами, уявивши, що ви успішно протистоїте своїм страхам і тривозі та долаєте їх.

Ви можете зробити це, візуалізувавши ситуації, які викликають симптоми, наприклад, увійти в кімнату з котом і уявити, як ви успішно подолали б тривогу.
Візуалізація зустрічі з котом у позитивному ключі, може допомогти переконати мозок, що все гаразд.

Наш мозок часто не може розрізнити уяву, думки та реальність, тому візуалізуючи позитивні зустрічі з котами, можна спробувати переконати свій мозок, що коти не становлять загрози.

 Як подолати айлурофобію?➡ Дізнатися про власну фобію. Щоб дізнатися про свою фобію, потрібно працювати над тим, щоб зрозуміти, що спочатку спричинило страх перед котами, і те, що призвело до розвитку цієї фобії.
Глибше розуміння власної фобії дозволить впоратися з першопричиною страху та  негативними думками, емоціями та поведінкою.

Раціоналізуючи та розуміючи свою фобію, можна зменшити автоматичну реакцію, а також зменшити частоту та тяжкість симптомів.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!Написать комментарий

Возврат к списку