Психологический порлат Psy-practice

САМОДОПОМОГА ПРИ СОЦІАЛЬНІЙ ТРИВОЗІ: РАЦІОНАЛЬНЕ МИСЛЕННЯ

Люди з соціальним тривожним розладом, як правило, мають негативні думки про про себе та про те, що станеться в соціальних ситуаціях.

Загальні приклади:

«Я нікому не сподобаюся!»

«Я зроблю дурницю, а інші будуть сміятися!»

«Я не знаю, що сказати»

«Я не такий розумний/привабливий, як інші люди»

«Ніхто не буде говорити зі мною»

«Я буду хвилюватися, і інші це помітять»

«Інші подумають, що я нудний»

«Я зроблю помилку, і інші вважатимуть мене дурним»

Якщо ви вважаєте, що соціальні ситуації є загрозливими або небезпечними, тоді ви більше ймовірно, відчуваєте  тривогу у соціальних ситуаціях. Однак важливо усвідомлювати, що ваші думки є здогадками про те, що станеться, а не реальними фактами.

Люди з соціальним тривожним розладом схильні переоцінювати ступінь небезпеки соціальних ситуацій. 

Реалістичний спосіб мислення є важливим кроком у боротьбі з тривогою. Потрібно вміти визначати  думки, які виникають у соціальних ситуаціях.

Як це зробити?

По-перше, запитайте себе, чого ви боїтеся, що станеться в соціальних ситуаціях; ви можете боятися чогось, що ви можете зробити (наприклад, «Я скажу щось дурне», «Мені не буде що сказати», «Я почервонію» тощо) або щось таке інші люди можуть подумати (наприклад, «Я не сподобаюся іншим», «Інші помітять, що я тривожний і подумають, що я дивний» тощо).

Щоб краще усвідомити свої страхи, спробуйте визначити свої думки (і запишіть їх коли є така можливість), коли ви відчуваєте тривогу або відчуваєте  бажання уникнути  ситуації.

Якщо важко записати свій думки, поки ви перебуваєте в ситуації (наприклад, під час виступу на зустрічі), то спробуйте записати їх безпосередньо перед тим, як увійти в ситуацію, або відразу після того, як вона завершиться. Повторюйте цю вправу протягом тижня або близько того. 

Наступний крок передбачає навчитися оцінювати свої негативні думки. Пам’ятайте, ваші думки — це припущення про те, що станеться, а не реальні факти. Це може бути корисно запитати себе, чи ґрунтуються ваші думки на фактах і чи вони корисні. Якщо ні, спробуйте визначити точніші та корисніші думки.

Ось кілька запитань, які допоможуть вам перевірити свої думки:

Чи впевнений я на 100%, що _____________ відбудеться?

Скільки разів траплялося ______________?

Які докази підтверджують мою думку____________?

Невже _______________ справді ТАКИЙ важливий, що все моє майбутнє залежить від нього/цього?

Чи думка _________________ відображає думку всіх інших?

Я відповідаю за всю розмову_______?

Що найгірше може статися____________?

Що я можу зробити, щоб впоратися з цією ситуацією________________?

Чи повинен я догоджати всім – це взагалі можливо_______________?

Як інакше поглянути на цю ситуацію___________________?

Що б я сказав своєму найкращому другові, якби він/вона думали про це________________?

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!Текст анонса:
Детальний текст:Комментарии (3)

05.12.2022 23:12:26

Меня интересует тема, моей ориентации с учётом того, что я испытую иногда влечение к своему полу

05.12.2022 23:19:48

При мастурбации фантазирую половой акт с мужчиной, женщиной, и мужчина с женщиной, с 5 лет испытывал особенные эмоции к какому-то мальчику, в 6 лет влюбился первый раз в девушку нравилась очень, стеснялся при виде нее, нравилась, в третьем классе начал испытывать чувства не определенные к однокласснику, при виде него испытывал стеснения, зажость, замкнутость и т.д и я его заметил в определенный момент, потому что до этого он мне никоем образом не был заинтересован, и уж тем более он мне не нравился, с девушкой все наоборот могу влюбится с первого взгляда, с парнем со школы тоже такая была шутка, проходил мимо него он был высокий, я в нём резко заинтересовался, в следующие разы проходя мимо стеснялся, старался его избегать, чего не скажешь о девушке старался не разыскивать, искать ее Инстаграм предлагать дружить , я даже у своей подруги начала про нее раскрашивать более подробнее, чтобы узнать её получше, ещё понравился парень из тик тока, его внешность сама, у меня даже появились комплексы из-за этого, он мне был примером, и я считал его красивым чисто внешне, думал о нем на протяжении 1-2 дня на этом не зацикливался. Когда замечаю красивого парня при общении начинаю стесняться.

05.12.2022 23:27:06

Может это не связано с ориентацией, и я себя накрутил, в реальной жизни ощущаю себя парнем, в половой акт собираюсь вступать только с женщинами , с мужчинами не в коем случае, не потому что общество так сказало, и это приемлимо, а потому что для меня это некорректно, и это не норма, и вообще мне противно, и я упаду в своих глазах очень сильно, к ЛГБТ отношусь нейтрально

Написать комментарий

Возврат к списку