Психологический порлат Psy-practice

Психолог потрібен не всім!

Привіт, дорогі друзі, незнайомці, теперішні та потенційні клієнти!
Я глибоко переконаний, що робота з психологом потрібна далеко не всім людям. Це правда і в цьому пості я поясню чому.
Комунікація з психологом-це специфічний вид взаємодії, в якому спершу очі клієнта із зовнішнього світу повертаються всередину самої людини, а на завершення-знову споглядають зовнішній світ із новими властивостями, цінною інформацією про себе та, при потребі, можливістю знову подивитись всередину.
Чим це відрізняється від першочергового стану, в якому перебувала людина до звернення за допомогою?
Як мінімум-часто ми не можемо поглянути всередину себе, а саме ігноруємо деякі наші почуття, емоції та переживання. Проте значно частіше ми таки поглядаємо на внутрішній світ, проте зупиняємось на рівні думок, які видаються нам визначальним фактором у душевному благополуччі та взаємодії із соціумом.
Мотиви дій залишаються невідомими та дивними для нас самих, а вже опісля цих дій або бездіяльності ми шукаємо пояснення і зазвичай знаходимо за допомогою думок та інтелекту (дякуючи когнітивним упередженням та процесам мислення). 
Іноді навіть знайшовши такі пояснення ми часто залишаємось в невизначених та  змішаних почуттях і виникають резонні запитання :"І це все?", "Чому ж тоді однаково погано?"
Взагалі надмірна інтелектуалізація-це відплата сучасної людини за науково-технічний прогрес і в цьому процесі не варто шукати винних чи засуджувати його. Проте чи приносить створення певних пояснень чи штучних мотивів поведінки у світі зовнішньому та внутрішньому гармонію та полегшення життя? -Далеко не завжди!
А все тому, що в цьому процесі виключені, заборонені або за межами доступу дуже важливі фактори взаємодії зі світом та самим собою. Зараз я маю на увазі саме емоції та переживання, на які так влучно звернула увагу клієнтцентрована терапія, як напрямок, який я обрав для практики.
Багато проблем, з якими ми зустрічаємося в житті можуть бути вирішеними і без  взаємодії з психологом. Та й люди, які звертаються до психолога самі це розуміють, бо певний період часу вони пробували щось зробити самостійно і швидше за все ці спроби виявились невдалими.
Іноді якась значна чи надзвичайна подія, зустріч значущої людини, неочікуваний або ж давно очікуваний вчинок від вас самих, або  близької людини приводять у стан психічної гармонії та благополуччя. Це насправді прекрасно. І звісно, що в такому випадку ніякий психолог вам не потрібний, принаймні в цей період життя.
Уявіть, що може трапитись щось таке, після чого ваше життя якісно змінюється, а все погане залишається в минулому. Проте значно частіше ця чарівна подія не трапляється, або довгий період часу ми перебуваємо в її безпідставному очікуванні.
Думаю не варто переконувати, що в такому випадку звернення за допомогою-це цілком нормальна і бажана річ. Нагадую, що до психолога звертаються цілком нормальні люди, так само, в принципі, як і нормальні люди до психолога не звертаються. Для важких випадків психічних розладів існує психіатрія, проте це вже зовсім інша історія і вона уже не про звичайних людей.
Люди шукають самостійного вирішення власних проблем і це нормальний процес. Часто вони знаходять таке вирішення і це чудово. Та й навіщо психолог для людей, у яких все прекрасно?
А якщо таке вирішення не вдається знайти самостійно-запис на онлайн-консультацію в приватні повідомлення.
Будьте щасливими та дивіться на внутрішній світ трошки глибше ніж рівень  думок! Побачимось та почуємось в режимі онлайн!
Якщо інформація була вам корисною-ставте лайки, коментуйте та поширюйте її в соцмережах. Для вас це питання однієї хвилини, а для мене-можливість бути почутим тими людьми, кому це дійсно потрібно.
Будьте щасливими!


Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Написать комментарий

Возврат к списку