Психологический порлат Psy-practice

Маріонетка поведінки

Ми всі індивідуальні, з індивідуальною історією та поглядами на життя, але все ж таки у нас багато спільного. З свого досвіду роботи я виділила наступні групи людей зі схожою поведінкою:
1. Думаючі. Ті, хто багато думають та міркують, але не роблять конкретних дій, щоб досягти того, про що думають, мріють або чого бажають із-за страху ризикнути, страху засудження, страху невдачі, відсутності підтримки, недостатньою впевненостю в своїх силах та т.п.
У них цілодобово вариться "каша в голові" з планів, роздумів, мрій, питань без відповіді, але ця каша залишається недовареною, хаотичною, незрозумілою їм самим.
2. Діючі. Ті, хто здійснюють багато дій та рухів, але мало розуміють, для чого та навіщо це роблять.
Вони постійно чимось зайняті, у них не має вільного часу, один проект змінюється іншим, спорт, вивчення мов, постійне самовдосконалення, часто навіть є декілька успішних бізнесів, але рушійною силою їх активного життя є втікання від відповіді на питання: "Нащо мені все це? Чому я так живу? Що мені дійсно потрібно?"
3. Самосвідомі Ті, хто діє в межах своїх можливостей з розумінням своїх бажань, сенсів, перешкод та ризиків.
Зазвичай наша поведінка формується несвідомо, тому деякий час життя людині важко самостійно зрозуміти, чому вона веде себе саме так, які у цього першопричини і яким чином це змінити.
Але з часом людина стикається з гострим почуттям незадоволення життям, відчуттям, що вона маріонетка своєї поведінки - не людина керує поведінкою, а поведінка керує її життям - змушує кудись бігти або сидіти, багато думати й не "висовувати носа".
З таким незадоволенням від життя люди приходять до психолога, "доварюють кашу", "зупиняються" для роздумів, прикладають зусиль, долають перешкоди та з часом переходять в третю групу. Їх життя якісно змінюється, бо людина вже свідомо керує своєю поведінкою, діями, а значить життям.
Психолог Світлана Ріпка.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!Переклад назви:
Текст анонса:
Детальний текст:Написать комментарий

Возврат к списку