Психологический порлат Psy-practice

П’ЯТЬ ВПРАВ ДЛЯ ПІДВЕДЕННЯ «ПСИХОЛОГІЧНИХ» ПІДСУМКІВ РОКУ.

П’ЯТЬ ВПРАВ ДЛЯ ПІДВЕДЕННЯ «ПСИХОЛОГІЧНИХ» ПІДСУМКІВ РОКУ.



Підведення «психологічних» підсумків року дає можливість робити несвідоме свідомим, щоб ви керували своїм життям, а не «несвідоме» вами.


1. Складіть список своїх «психологічних» перемог.

Наприклад, ви стали менше дратуватися при спілкування з колегою або батьками. Можливо, в цьому році ви навчилися підтримувати себе замість того, щоб піддавати нещадній самокритиці. Може бути, не зважаючи на свій страх, ви набрались мужності і змогли почати робити те, чого так довго боялися. Важливо вміти помічати свої «психологічні» перемоги.


2. Запишіть прикрі події цього року.

Це можуть бути, як макро події, наприклад, ви посварились з близькою людиною і до сих пір не налагодили зв'язок, так і мікро події, приміром, ви постійно засмучуєтесь від спілкування з безтактовними людьми. Спробуйте не лише назвати та записати ці події, але й описати, що саме вас засмучує: несправедливість, відсутність розуміння і т. ін. Які емоції ви відчували: гнів , смуток або страх. Як ваше тіло переживало ці почуття: захололо, судомило, розпочався головний біль абощо. Усвідомлення своїх почуттів від тих чи інших важких подій та їх зв'язку з тілом дає вам розуміння себе, завдяки чому ви можете виділити свої надчутливі зони на які необхідно звернути увагу (!)та бути більш психологічно підготовленим до подібних ситуацій.



3. Яка подія стала для вас найприкрішою?

Опишіть цю подію за таким алгоритмом: опис події, що саме вас травмувало, які почуття відчували, як тіло реагувало. Подумайте, що є сферою вашого розвитку. Наприклад, вам слід навчитися казати «ні» і не брати на себе надмірно обов’язки з якими ви ні фізично, ні психічно не можете впоратись або вам слід бути більш тактовним і дбати про почуття інших людей, а, можливо, слід навчитися гнучкості і не діяти завжди за чітко визначеним планом і т. ін. Зазвичай прикрі, конфліктні ситуації, після того як вщухають емоції, дають можливість побачити нашу зону розвитку, і, якщо ми обираємо роботу над собою – то, перш за все, робимо щасливішими себе.


4. Згадайте та опишіть радісні моменти цього року.

Сфокусуйте свою увагу саме на тому, що робило ці миттєвості, події радісними: які почуття та емоції ви відчували, які деталі мали значення, які власні психологічні потреби задовольнялись, що саме вам дарувало радість. До прикладу, ви раділи зустрічі зі старим другом. Якою була ця радість: бурхливою або спокійною ? Що саме робило цю зустріч прекрасною? Можливо, ви змогли по-справжньому вислухати друга і відчули, що йому стало легше, а вам приємно, що ви змогли допомогти і, таким чином мали можливість задовольнити свою неусвідомлювану потребу бути корисним. Будьте уважними до деталей: подумайте, що ще робило цю зустріч радісною окрім спілкування. Можливо, приємна, витончена атмосфера в кафе або в ресторані мала для вас значення і, знаходячись в такому просторі, ви задовольняли свою потребу в естетиці і це також вас наповнювало ресурсом. Описуючи радісні моменти під таким кутом зору, ви починаєте краще розуміти себе: від чого ви отримуєте задоволення, що вас підтримує та наповнює ресурсом - це дає вам можливість організовувати своє життя у відповідності до своїх потреб та вподобань.


5. Складіть список вдячності за приємні події та дрібниці в цьому році.

Подумайте за що саме вам хочеться подякувати і зробіть це від щирого серця. Будьте вдячними не лише за значні приємні події, але й і за приємні дрібниці, адже наше життя переважно і складається із маленьких, непомітних речей та подій: із теплих розмово по телефону з близькими, із ніжних обіймів, сумісного чаювання та смачних вечерь, із вдало придбаних речей, цікавих книжок, незапланованих веселих зустрічей і т. ін. Складаючи цей список вдячності, зверніть увагу, як тепла посмішка осяює ваше обличчя, запам’ятайте цей стан і зберігайте його в своїй пам’яті та душі, цей стан завжди є надійним індикатором свого шляху, своїх речей, своїх людей і т. ін.



Час підводити підсумки. Завдяки цим психологічним вправам ви змогли:

  • Віднайти та визнати свої «психологічні» перемоги, це надихає та мотивує розвиватись далі;
  • Побачити надчутливі зони, які потребують уваги;
  • Зробити крок у розставанні з болем та віднайшли зону розвитку;
  • Зрозуміти, що дарує вам радість та наповнює ресурсом і , яким вмістом наповнити наступний рік;
  • Наповнити своє серце світлом та теплом, а цей стан є важливим для того аби жити в радості та гармонії. І, сподіваюсь, радісно посміхались, складаючи список вдячності.

Відчувайте себе живим (ою), беріть відповідальність за власне щастя! Творіть своє життя щиро, пристрасно з любов’ю!


Психолог Лінда Папітченко

 

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку