Повысить рейтинг
Введите количество баллов которое хотите купить (100 балов = 2$)
*Каждый день, будет сниматься от 10 баллов, чтобы поддерживать равные возможности и в рейтинге были наиболее активные психологи.

Наша цель - создать конкурентные условия при поиске психолога. Обеспечить приток новых психологов на сайт и поощрять активность пользователей.

Как будут списываться балы:
Если у вас до 2000 баллов то списываться будет 10 баллов в день.
Если больше 2000 то будет работать правило "делителя на 100" *
Но при этом остается несгораемая сумма баллов за предыдущую активность на сайте.
Каждая опубликованная статья +5 баллов плюс +10 стартовых баллов.

* правило "делителя на 100" будет рассчитываться следующим образом:
количество баллов / 100 = целый остаток округлен в меньшую сторону до десятых.

например:
2550 / 100 = 20
18700 / 100 = 180

НОВЫЕ ПРАВИЛА ПО СПИСАНИЮ БАЛЛОВ ВСТУПИЛИ В СИЛУ С 01.01.2019г.

Как заработать балы бесплатно:

За оригинальную статью (ранее не публикуемую в Интернете) будет начислено +200 баллов. Если на момент проверки уникальности статьи, она опубликована на других ресурсах, то Вы получите +60 баллов. Проверка на уникальность и начисление баллов будет проведена на протяжении 48 часов после публикации на портале.
За 500 просмотров статьи Вам насчитывается +50 баллов;
За 1000 просмотров +50 баллов;
За 5000 просмотров +100 баллов.

Присоединяйтесь к нам

Чтобы быть в курсе всех интересных новостей, оставьте свою почту

Также следите за нами в соцсетях

Авторизация
Логин:

Пароль:

Авторизация
Логин:

Пароль:

Укажите ваш E-mail
Подписаться

Сповідь підлітків: «Підліткові сексуальні стосунки – модно чи згубно?»

Подписаться на автора Сповідь підлітків: «Підліткові сексуальні стосунки – модно чи згубно?»
17 Июля 2017 12:02:16
1245

Ми уже звикли до того, що підлітки «часто вибухають» у різних сферах свого юного життя, часто руйнуючи усталенні норми моралі та законів. Ми знаємо, що підлітковий вік як кризова стадія розвитку особистості, передбачає, що підліток важкий як для себе, так і для інших. Фізична нестабільність, акцентуації характеру, що ускладнюють спілкування, емоційна незрілість, несприятливі мікро й макросоціальні відносини – це фактори ризику, наявність яких, безумовно, робить цей важкий вік ще важчим.

Досить часто у ЗМІ, висвітлюють проблему зростання числа неповнолітніх з девіантною поведінкою, що проявляється у збільшенні таких явищ, як грабіжництво, хуліганство, рання вагітність, аборти, проституція, алкоголізм, наркоманія та ін., що призводить до зниження культури населення, руйнування моральних цінностей в сім’ї, суспільстві, невміння побудови стосунків з однолітками (а в подальшому руйнування шлюбів, проявів фізичної та психологічної агресії у сім’ї).

Вайнер Є.М. зазначає, що підлітковий вік (11-12 - 15-16 років) пов’язаний з статевим дозріванням, цей період є становленням статевої ідентичності, сексуальної ролі. Це дуже важлива обставина, оскільки статеве дозрівання – це стержень, навколо якого структурується самосвідомість підлітка. Підліток починає усвідомлювати себе не дитиною, а більшою мірою дорослим, як би приміряє на себе дорослі ролі, які йому не дають зіграти. Тому підлітку часто здається, що його не розуміють, що призводить до психологічних і соціальних конфліктів, виходом з яких для підлітка може стати пошук середовища, в якому «розуміють». У відсутність цікавої справи для підлітка таким середовищем часто стає одновікова група, в якій можуть бути небажані і небезпечні прояви (вживання спиртного, наркотиків, куріння, вступ в ранні сексуальні стосунки).

Саме у віці 12-14 р. підлітки задають собі такі запитання: «Хто Я?», «Яким і ким мені бути?», зароджуються нові відчуття, переживання втрати своєї ідентичності, знижується рівень самооцінки – підлітки переживають свою нікчемність, болісно реагують на невдачі та гостро потребують психологічної, духовної підтримки. девіантної поведінки.

Часто дівчата-підлітки вступають у сексуальні стосунки не заради самого сексу, а заради «душевної» близькості, у потребі бути прийнятою, почутою, відчути підтримку. І досить часто підлітки отримують негативний досвід першого такого контакту, адже обирають зазвичай дорослих чоловіків, які просто використовують їх для власного задоволення чи підняття самооцінки. Дівчата-підлітки досить часто тікають із дому, заради свого «кохання», не усвідомлюючи всієї відповідальності за власні вчинки. Спілкуючись з підлітками та пам’ятаючи досвід своїх однокласниць-підлітків – відчуття небезпеки, нажаль відсутнє. Дівчата не приймають думок старших людей, і це звісно зрозуміло, адже у підлітковому віці руйнується авторитет дорослих. Але нажаль, сьогодні дії дорослих теж бажають бути кращими, здоровішими та моральнішими. Прикро, що у ХХІ ст. руйнується цінність інституту сім’ї, поваги до батьків, дітей. Досить часто сценарій, установки, діти транслюють та відображують у своїх стосунках, сім’ях. І рідко хто свідомо розпочинає працювати над покращенням СЕБЕ – зазвичай ми хочемо, щоб змінювались інші, адже я «окей», а вони ні. Зазвичай підлітки в збудженому стані вигукують такі фрази «Це через тебе, я стала такою…», «Як би не ти, то я б…», «Я хочу жити по-іншому»…., «Та, що ти мені дала…». Як на мене зазвичай такі фрази лунають у тих сім’ях, де підлітки відчувають себе самотніми, зрадженими, а часто і непочутими. Особливо, якщо батьки постійно працюють і залишають дітей на одинці із своїми думками, проблемами або будують свої стосунки з іншими партнерами, не зважаючи на почуття своїх дітей. Можливо – це звучить досить агресивно по відношенню до батьків, але я вважаю що батьки несуть відповідальність за дитинство та психологічне, фізіологічне здоров’я дітей. Ні, бабусі, ні няні, не є тим цінним духовним наставником, як батьки. Можна багато розмірковувати над цим, але моя мета цієї статі продемонструвати значимість та цінність себе, свого тіла, свого життя….

Повертаючись до підліткового віку, хочеться зазначити про міфи, які існують серед підлітків щодо сексуальних стосунків.

Популярні міфи в які вірять підлітки

 • Більшість підлітків мають статеві стосунки ще до закінчення школи.
 • Не можна завагітніти, якщо після сексу помитися.
 • Дівчата хочуть сексу так само, як і юнаки, але для збереження репутації мусять говорити «Ні».
 • З першого разу дівчата ніколи не вагітніють.
 • Статевий акт без презерватива є ознакою довіри партнерів одне одному.
 • Після першого сексу пропадають прищі.
 • Секс допомагає схуднути.
 • Презерватив є засобом для безпечного сексу.
 • Не можна завагітніти під час місячних.
 • Секс допомагає визначити, чи підходить тобі партнер.
 • Секс є доказом того, що тебе кохають.


Історія не однієї дівчини-підлітка «Мій перший сексуальний досвід та життя після…»

Каті 19 років і вона вже розпочала будувати «інше» життя. Зараз навчається на дизайнера-художника. Активно займається волонтерством у школі-інтернат, де проводить зустрічі з дітьми. Також вишиває та грає в активні, спортивні ігри. Своє сексуальне життя розпочала в 13 років, не плануючи і не готовлячись до цього – просто вона та її партнер були сильно п’яними і вирішили спробувати. Думок про можливі наслідки, типу – ВІЛ, сифіліс, гонорею і т.д., звісно не було. Спогади залишились не дуже приємними. Адже, коли дізнались про це інші дівчата, то ставлення до неї змінилось. Над нею насміхались, принижували, ігнорували. До 19 р. Катя більше не вступала в сексуальні стосунки. Зараз вона мріє про сім’ю, бути хорошою дружиною та мамою. Говорить про те, що своїх дітей буде виховувати так, щоб вони поважали себе, своє тіло, бо ті дівчата які цінують себе – займаються своїм саморозвитком, побудовою цілей, а не палять, вживають наркотики та вступають в «безпорядочні» сексуальні стосунки. Вірить у те, що найкраще розпочинати сексуальне життя у шлюбі з коханою людиною. Незважаючи на те, що дівчина вже вступала в статевий контакт, вона може відмовитись від цього в подальшому, щоб спочатку побудувати щасливі стосунки, а потім здобувати сексуальний досвід.

********

Історія Віки є «надто нереальною». Їй майже 17 років і зараз вона виховує дуже чудового малюка, який народився майже місяць тому. Віка є молодою, але дуже ніжною, люблячою мамою. ЇЇ життя цілком змінилось, адже весь свій час вона присвячує малюку.

Усе розпочалось в 16-ть, вона вперше закохалась в свого однолітка. Разом проводили багато вільного часу, мали спільні інтереси. Згодом підліткам захотілось «екстриму» і вони вирішили спробувати. Віка мала свої мрії, очікування від першого сексуального досвіду, але про них вона не розповідала. Вона цілком довірилась своєму другу. Враження залишились наступні: фізично було досить боляче, в нього теж це був перший досвід, тому вона відчувала його невпевненість та недосвідченість…. А ще залишилось розчарування, так як Віка, дізналась про те, що її коханий хлопець, одразу пішов до іншої кімнати, де продовжив здобувати сексуальний досвід з іншою дівчиною.

Через деякий час Віка дізналась, що вагітна. Вона була «шокована» адже всього три рази мала секс….

Свого чудового хлопчика Віка виховує сама, так як тато хлопчика, ніякої участі в їхньому житті не бере. Віка досить позитивно налаштована на своє майбутнє: мріє зустріти коханого чоловіка, люблячого тата для свого синочку, свій затишний будиночок, а ще займатись музикою – співати, а можливо і викладати музичне мистецтво…

Віка, бажає юним дівчатам – кохати, дружити, але не поспішати вступати в сексуальні стосунки. Віка поділилась своїми висновками, щодо першого сексуального досвіду: «Прислухайся до свого серця – головою=)», «Довіряй, але провіряй».

********

На завершення статті дуже хочеться підтримати читачів наступними словами. Мами, тати, близькі люди для підлітків та дітей - пам’ятайте, що ви є найкращими батьками для своїх дітей, адже обрали вони вас, а не іншу сім’ю. Просто намагайтеся виправдовувати «глечик довіри», який вам будо дано з дня народження дитини. Щодня цікавтесь своєю дитиною. Запитуйте про те, що вона відчуває, чого боїться, чого хоче. Запитання «Чим я можу тобі допомогти?» є досить ресурсним для підлітків. Обіймайте своїх дітей, говоріть про свої почуття, оберіть хоча б один день в тиждень, коли будете проводити час разом, разом гулятимете, підете в кінотеатр чи на виставу, давайте можливість підліткам самостійно обирати вид дозвілля.

Прекрасні, дорогі підлітки – навколо вас існує великий світ, ви є частинкою цього світу. І навіть, якщо ви зараз відчуваєте самотність, недовіру до близьких, байдужість…..я хочу вас запевнити, що це не так! Бог дарував вам життя, ви перемогли 300-500 мільйонів сперматозоїдів і ви один/одна стали переможцем. Спілкуйтесь з тими людьми, які подобаються вам серцем, а не соціальним статусом, слухайте музику, яка викликає бажання жити, говоріть про свої почуття (особливо про свої почуття роздратування, образи), займайтесь спортом і через місяць, рік – ви сприйматимете життя, себе, світ – по-іншому!!!

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ, СВОЄ ТІЛО ТА ДУШУ!!!

З повагою до Вас, Марія Жолтикова! Психолог, дитячий психолог, гештальт-консультант, мама, автор та ведуча проектів: «Час підлітка. Я маю право бути», «Між нами дівчатами», «MY HAPPY FAMILY» та "Успішний вибір!»

Теги: підлітки, секс, вагітність
Понравилась статья? Расскажите друзьям:

Подписаться на новые комментарии к этой статье:
Подписаться

Комментарии

Оставьте первый комментарий

Добавить комментарий

Ваш комментарий добавлен


Другие публикации автора:

«Довіра підлітків»
Як можна мати справу з людиною, якій не можна довіряти? Якщо у візку немає осі, як можна в ньому їздити?
Конфуцій

Простір, що формує чи руйнує?
«З роду в рід кладе життя мости,

Без коріння саду не цвісти,

Без стремління човен не пливе,

Без коріння сохне все живе.»

(Слова із пісні Ніни Матвієнко та Раїси Кириченко «Сік землі»)

Сповідь підлітків: «Підліткові сексуальні стосунки – модно чи згубно?»
Підлітковий вік – схожий на сплячий вулкан, що чекає свого часу для «яскравого» вибуху!
Самооцінка і підліток-гидке каченя чи прекрасний лебідь?
Прихід підліткового віку - викликає бурю емоцій, страхів, а головне переживання нових почуттів. Ти помічаєш, що тебе якось по-іншому оцінюють, сприймають. При цьому себе ти переживаєш - ГИДКИМ КАЧЕНЯМ=)
Пошук себе або «Хто Я?»
У кожного із нас наступає той день, коли з’являється запитання до себе та до світу «Хто Я?».
Переживання, що супроводжують нас під час наших роздумів є зазвичай досить емоційно насиченими. Особливо, коли виникають запитання, а відповіді не приходять.

Як можна «якісно» любити себе, свою дитину, чоловіка?…
В любви надо объясняться на языке того, кого любишь.

Гэри Чепмен


Топ публикаций
Как вырастить невротика. Лучшие практики. Как вырастить невротика. Лучшие практики. Твердо решите, что ваш ребенок в том виде как он е...
Эта пугающая телесность и поколения "мёртвых мам" Эта пугающая телесность и поколения "мёртвых мам" К несчастью, обычная человеческая телесность являе...
Влияние опыта жизни супругов в родительской семье на построение собственной Влияние опыта жизни супругов в родительской семье на построение собственной В статье анализируется влияние опыта, полученного ...

Вы можете подписаться на новые публикации на сайте. Для этого нужно просто указать вашу почту.

Новое на форуме

Перейти на форум


Мы в соцсетях

Присоединяйтесь к нам в телеграм

Telegram psy-practice