Повысить рейтинг
Введите количество баллов которое хотите купить (100 балов = 2$)
*Каждый день, будет сниматься -10 баллов, чтобы поддерживать равные возможности и в рейтинге были наиболее активные психологи.
Присоединяйтесь к нам
Авторизация Регистрация
Авторизация
Логин:

Пароль:

Авторизация
Логин:

Пароль:

Укажите ваш E-mail
Подписаться

«ГОСТРІ» ЗАПИТАННЯ

Подписаться на автора «ГОСТРІ» ЗАПИТАННЯ
12 Июля 2017 21:07:10
803

В основі потреби дітей дізнаватися про статеві відмінності, про появу дітей на світ тощо лежать насамперед пізнавальні процеси, включені як у загальний психічний розвиток, так і у фізичну аутоідентифікацію та пов'язане з нею формування ста­тевих ролей.
Діти не вкладають у «гострі запитання» непристойного змісту. Ставлячи запитання дорослим, малюк проявляє безмежну дові­ру. Якщо ми не виправдовуємо її, відмахуємося, соромимо тощо, то запитання не зникають, просто дитина вчиться не ставити їх батькам, одержуючи відповіді на вулиці.
Діти починають запитувати приблизно у віці 3 років. У 2,5—3,5 роки виникають запитання на тему «Чому хлопчики не такі, як дівчатка?».
Важливо:
•  Ставитися до таких запитань серйозно, не просити замовк­нути.
•  Ні в якому випадку не лаяти, не бентежитися, не червоніти.
•  Не перетворювати розмову в серйозну лекцію, дитина ще за­надто мала.
•  Скажіть, що вам зрозумілі її страхи, потім постарайтеся по­яснити, що дівчатка народжуються не такими, як хлопчики, і так має бути.
•  Поясніть на прикладах, що Сергійко влаштований так само, як тато, дядько, дідусь, а Катя — як мама, тітка і т.д., так дитині буде легше зрозуміти.
З 3 років виникають перші запитання «Звідки беруться діти?».
Важливо:
1. Краще одразу сказати правду, ніж потім придумувати різні версії.
2.Дитині 3 років намагайтеся дати просту відповідь: «Дитина росте у спеціальному місці всередині мами (у животі мами)».
3.У 3,5—4 роки дитині не обов'язково знати про фізичні сторо­ни статевих стосунків, необхідно задовольнити цікавість на рівні її розуміння. Можна відповісти так: «Коли хлопчики виростуть і стануть чоловіками, а дівчатка виростуть і стануть жінками, вони можуть стати мамами й татами. У жінок у животику є спеціальне насіннячко-клітинки, що схожі на маленькі жовточки. Називають­ся вони яйцеклітинами. А в чоловіків — інше насіннячко-клітинки — сперматозоїди. Щоб з'явилася дитинка, мамині й таткові насіннячка-клітинки повинні з'єднатися разом. Це може відбутися тільки тоді, коли хлопчики виростуть і стануть чоловіками, а дівчатка — жінками. Щоб у чоловіка й жінки з'явилася дитина, вони повинні бути дорослими».
•   Після 3—4 років можна використовувати дитячі енцикло­педії, видання («Мамо й тату — звідки я взявся?» В. Соколюк, 3. Бобровский), що дають вичерпні відповіді на всі дитячі за­питання.
 
•   Правдиві відповіді гарні тим, що створюють у дітей імунітет проти споганених «вуличних» відомостей.
 
 


Понравилась статья? Расскажите друзьям:


Другие публикации автора:

Подписаться на новые комментарии к этой статье:
Подписаться

Комментарии

Оставьте первый комментарий

Добавить комментарий

Ваш комментарий добавленТоп публикаций
Хитрости по формулировке целей и осуществлению желаемого Хитрости по формулировке целей и осуществлению желаемого Исполнение мечты начинается с постановки цели. Пра...

Вы можете подписаться на новые публикации на сайте. Для этого нужно просто указать вашу почту.

Новое на форуме

Перейти на форум


Мы в соцсетях

Присоединяйтесь к нам в телеграм

Telegram psy-practice