Повысить рейтинг
Введите количество баллов которое хотите купить (100 балов = 2$)
*Каждый день, будет сниматься -10 баллов, чтобы поддерживать равные возможности и в рейтинге были наиболее активные психологи.
Присоединяйтесь к нам

Чтобы быть в курсе всех интересных новостей, оставьте свою почту

Также следите за нами в соцсетях

Авторизация
Логин:

Пароль:

Авторизация
Логин:

Пароль:

Укажите ваш E-mail
Подписаться

«ГОСТРІ» ЗАПИТАННЯ

Подписаться на автора «ГОСТРІ» ЗАПИТАННЯ
12 Июля 2017 21:07:10
869

В основі потреби дітей дізнаватися про статеві відмінності, про появу дітей на світ тощо лежать насамперед пізнавальні процеси, включені як у загальний психічний розвиток, так і у фізичну аутоідентифікацію та пов'язане з нею формування ста­тевих ролей.
Діти не вкладають у «гострі запитання» непристойного змісту. Ставлячи запитання дорослим, малюк проявляє безмежну дові­ру. Якщо ми не виправдовуємо її, відмахуємося, соромимо тощо, то запитання не зникають, просто дитина вчиться не ставити їх батькам, одержуючи відповіді на вулиці.
Діти починають запитувати приблизно у віці 3 років. У 2,5—3,5 роки виникають запитання на тему «Чому хлопчики не такі, як дівчатка?».
Важливо:
•  Ставитися до таких запитань серйозно, не просити замовк­нути.
•  Ні в якому випадку не лаяти, не бентежитися, не червоніти.
•  Не перетворювати розмову в серйозну лекцію, дитина ще за­надто мала.
•  Скажіть, що вам зрозумілі її страхи, потім постарайтеся по­яснити, що дівчатка народжуються не такими, як хлопчики, і так має бути.
•  Поясніть на прикладах, що Сергійко влаштований так само, як тато, дядько, дідусь, а Катя — як мама, тітка і т.д., так дитині буде легше зрозуміти.
З 3 років виникають перші запитання «Звідки беруться діти?».
Важливо:
1. Краще одразу сказати правду, ніж потім придумувати різні версії.
2.Дитині 3 років намагайтеся дати просту відповідь: «Дитина росте у спеціальному місці всередині мами (у животі мами)».
3.У 3,5—4 роки дитині не обов'язково знати про фізичні сторо­ни статевих стосунків, необхідно задовольнити цікавість на рівні її розуміння. Можна відповісти так: «Коли хлопчики виростуть і стануть чоловіками, а дівчатка виростуть і стануть жінками, вони можуть стати мамами й татами. У жінок у животику є спеціальне насіннячко-клітинки, що схожі на маленькі жовточки. Називають­ся вони яйцеклітинами. А в чоловіків — інше насіннячко-клітинки — сперматозоїди. Щоб з'явилася дитинка, мамині й таткові насіннячка-клітинки повинні з'єднатися разом. Це може відбутися тільки тоді, коли хлопчики виростуть і стануть чоловіками, а дівчатка — жінками. Щоб у чоловіка й жінки з'явилася дитина, вони повинні бути дорослими».
•   Після 3—4 років можна використовувати дитячі енцикло­педії, видання («Мамо й тату — звідки я взявся?» В. Соколюк, 3. Бобровский), що дають вичерпні відповіді на всі дитячі за­питання.
 
•   Правдиві відповіді гарні тим, що створюють у дітей імунітет проти споганених «вуличних» відомостей.
 
 


Понравилась статья? Расскажите друзьям:

Подписаться на новые комментарии к этой статье:
Подписаться

Комментарии

Оставьте первый комментарий

Добавить комментарий

Ваш комментарий добавлен


Другие публикации автора:

ПРИЧИНИ ЕМОЦІЙНИХ ПРОБЛЕМ ДИТИНИ
Всі ми, батьки, завжди хочемо знати: Чому наше чадо не таке як у інших? Чому воно протирічить всім нашим вимогам? Чому воно намагається робити все навпаки, не так як треба? "Я так стараюся бути ідеальним батьком чи мамою, а дитя знецінює чи нівелює всі мої намагання"...
Обговоримо ці питання в різні періоди розвитку дитини.

Із щоденника психотерапевта
"Істерична німота" та німфоманія - деякі варіанти їх появи на прикладах. Це лише два із способів, але їх може бути багато.
Не рекомендується до читання істерикам та людям із слабкими нервами.

Якщо дитина стала свідком фізичної близькості батьків?...
Міра труднощів багатьох несподіваних ситуацій знайомства дітей зі статевими стосунками багато в чому визначається готов­ністю дорослих до таких ситуацій і вмінням попередити небажані наслідки.
ПРИЧИНИ НЕРВОВО-ПСИХІЧНИХ ПОРУШЕНЬ У ДІТЕЙ
Коли у вашого малюка тикозні посмикування обличчя, кінцівок або тулуба; різкість у поведінці, грубість, схильність до сліз, упертість та негативізм; постійна роздратованість, агресивність, ревнощі; або він має нічні страхи, страх темряви, самотності чи іншої істоти...
РЕКОМЕНДАЦІЇ З РОЗВИТКУ ЕМОЦІЙНОЇ СФЕРИ
Емоційний розвиток не менш важливий, ніж розвиток когнітивний чи фізичний, соціальний або мовленнєвий, і вимагає від дорослих уваги та підтримки. Поведінка дорослого може як підтримати, так і загальмувати емоційний розвиток дитини.
ДІАГНОСТИКА ПОРУШЕННЯ ЕМОЦІЙНОЇ СФЕРИ
Хочете оцінити емоційний стан своєї дитини та його зв'язок із поведінковими реакціями?

Топ публикаций
Как разложить проблему по полочкам Как разложить проблему по полочкам Иногда бывает достаточно разложить проблему, лично...
Здоровый дух в здоровом теле. Здоровый дух в здоровом теле. Почему у круглого отличника, готового ночь не спат...

Вы можете подписаться на новые публикации на сайте. Для этого нужно просто указать вашу почту.

Новое на форуме

Перейти на форум


Мы в соцсетях

Присоединяйтесь к нам в телеграм

Telegram psy-practice