Психологический порлат Psy-practice

Я нічого не роблю і в мене через це - почуття провини

У мене були такі клієнти, які ходили на роботу, після роботи проходили онлайн-курси, потім читали книжку і їхній відпочинок, то був лише сон. А якщо раптом, раз у місяць дивилися фільм, то відчували почуття провини, що не можна відпочивати, треба щось робити. 

 

Недавно подорожувала і заїхала на заправку. Розглядала товар і натрапила на поличку з книгами. Там не було ні одної художньої книжки, лише «Як побудувати бізнес», «Як я просрав свій банк», і в стилі: хороший менеджер, як будувати стосунки. Одним словом література для розвитку. 

А коли заходите в інтернет мережу, навалюються пропозиції: фінансова грамотність, як заробляти в інтернет мережі, як змінити професію, і все онлайн-курси, онлайн-марафони. Нас закидують шаленою кількістю інформації. І це супер! Доступ до будь-якої інформації. Освічена нація. Але чи все так райдужно, коли ми почуваємо негативні почуття від того, що не встиг прочитати книгу чи просто повалялися у ліжку після важкого робочого тижня

 

Давайте спробуємо розібрати, чому так відбувається у варіантах:

 

️ - у більшій кількості старшого покоління проявляється, але є винятки і в молодого покоління: лінь - це гріх. Люди трактують так Біблію буквально. Особливо, якщо росли у сільській місцевості. На селі постійно є робота, то так мотивували до роботи. І навіть, коли ми виростаємо і нам здається смішним, але це стало умовним рефлексом для нас. 

 

️- втеча від себе. Так, втекти можна від себе необов’язково їхавши в інше місто чи країну, можна поринути в роботу і в самоосвіту. І робити так, щоб не мати і навіть не припускати власних думок про себе, про власне життя. 

 

- контроль. Так можна себе директивно контролювати. Тримати себе, як пташку в клітці аби не дозволяти «непотрібних» емоцій та почуттів. Часто ці «непотрібні» емоції та почуття є негативними, які людина не хоче відчувати. Наприклад: відчуття втрати, нерозуміння себе, міжособистісні проблеми. 

 

️- прокрастинація. Така постійна зайнятість необов’язково призводить до поставленої цілі. Можливо Вам вдасться зараз смішним, що я напишу, але є люди, які бояться власного успіху і можуть прокрастинувати реальні дії, а постійно саморозвиваються. Так багато зараз можна прочитати про комплекс самозванця - це схожий стан. Або підсвідомо бояться, що успіх завадить особистому життю, стилю життя і т.і. Наголошу, що прокрастинація тут йдеться в контексті почуття провини.

 

Саморозвиток важлива складова людини. Класно дізнаватися нову інформацію, вдосконалювати власні навики, прокачувати себе. Головне - золота середина. Відчуваєте втому, емоційне напруження, все ж таки варто відпочити, бо наші ресурси невсесильні. Постійно відчуваєте почуття вини, що чогось не зробили чи не надто круто, спробуйте задати собі запитання. Чому я це відчуваю? Чому мені не вдається розслабитися? Я втомлена/-ий, чи можу ще попрацювати, чи варто зупинитися на сьогодні? Сьогодні перший день літа, скоро відпустки, пам’ятайте відпочинок для того аби відпочивати, а не будувати плани на майбутнє!

 

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Переклад назви:




Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку