Психологический порлат Psy-practice

Чи є життя після відпустки?

Різка зміна дії – це у будь-якому разі стрес для організму. У відпустці ми маємо більш вільний графік, прокидаємось, коли хочемо, робимо, що хочемо. А тут так не виходить, робота має свої правила та рамки, за які не дуже й можна виходити.
Не рекомендується брати відпустку більш ніж на місяць, бо рівень стресу підвищується в рази. Після такої затяжної відпустки працівники відчувають одразу сильну втому, незадоволення, поганий настрій, або ще гірше, погіршується стан здоров’я і найчастіше це психосоматичні захворювання – біль у шлунку, часті головні болі, серцево-судинні захворювання, біль у суглобах і т.і. Дослідження показують, що найчастіше працівники пишуть заяву на звільнення одразу після відпустки. Але чи жаліють, чи не жаліють про написання заяви, на жаль, невідомо.
Давайте, спробуємо напрацювати алгоритм, як вийти на роботу і щоб наш організм не відчував стрес:
  1. З корабля на бал. Не виходьте з літака одразу на роботу. Розрахуйте відпустку таким чином, щоб повернутися додому на декілька днів до виходу на роботу. Добре відіспіться, підготуйте свій організм прокидатися трішки раніше, до приближеного часу, як Ви встаєте на роботу.
  2. Все і одразу. Якщо добре відпочили і Ви свою роботу дуже любите, то Вам здається, що зможете виконати на 100 завдань більше, ніж раніше. Не треба цього робити, зміна темпу негативно на Вас вплине. Якщо Ви виконуєте 10 завдань протягом дня, то розрахуйте ці 10 завдань на перший тиждень після відпустки і з кожним днем збільшуйте для себе навантаження.
  3. Все, одразу і найважче. Не хапайтесь за найскладніші завдання чи проекти. Входьте поступово в ритм, тому розпочинайте робочий тиждень  з легких справ.
  4. Відпустка була насичена класними зустрічами з друзями чи незнайомцями, цікаві події та позитивні емоції Вас супроводжували. А коли вийшли на роботу, то треба працювати, чи не так? Треба! Але спробуйте організовувати для себе більше відпочинку, у рідному місті організуйте похід в кіно, театр, музей, галерею, в ресторан, в парк і т.і.
  5. Я люблю свою роботу, я прийду сюди в суботу. Коли так багато пропускаєш, то хочеш наздогнати. Все швидко прочитати, війти в курс справ, накопичити втрачений час і затриматись на роботі. Не вартує, якщо є така можливість і начальник дозволяє, то перші дні працювати по декілька годин, пів дня і так до повного робочого дня. Не пересиджуйте, ще напрацюєтесь.
  6. Психологічне самонавіювання. Є життя після відпустки, найголовніше, що відпустка ще буде і відпочивати можна не лише у відпустці. Головне уміння знаходити для себе ресурси і не вважати, що робота – це рутина. Робота – це частина нашого життя, де ми розвиваємось, отримуємо життєвий досвід, знаходимо друзів, і навіть кохання.
 
 
 
 
 
 
Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Написать комментарий

Возврат к списку