Не чувствую никаких глубоких эмоций

Диана Сокольская
7 апреля 2021, 9:53
Довольно сложно объяснить, но я недавно заметила, что не чувствую каких-то сильных эмоций. Есть конечно поверхностные переживания, но никаких глубоких чувств уже давно нет.
Не то что бы это мешало мне жить, но я понимаю, что упускаю полный спектр эмоций.
И даже если я почувствую что-то подобное (мне недавно очень понравился молодой человек и все было взаимно) через какое-то время я не буду чувствовать ничего. Не просто по отношении к нему, а вообще никаких эмоций. Просто пустота.
Диана, добрый день! 
В психотерапевтической практике отсутствие сильных эмоций может быть диагностировано, как алекситимия. 
Уместно уточнить - 
Всегда ли так было? 
Когда началось? 


Уплощение эмоций - способ позаботиться о своей безопасности Возможно Ваш прошлый опыт говорит, что проявлять эмоции небезопасно. Например: если я буду плакать - моя мама расстроится, а этого делать нельзя. 
Доброго дня Діана! Як правило "закриті" емоції свідчать про наявність внутрішніх блоків. Які могли з'явитися в певний період Вашого життя для того, щоб Вас захистити від стресу, з яким Ви на той момент справитися не могли. Найчастіше це буває пов'язане з якоюсь дитячою травмою. Тому, що маленька дитина ще не має достатньо сил побороти стреси. Коли людина дорослішає, її емоційний стан змушує звернути увагу на те, що приховане глибоко всередині. Тепер вона вже має сили, щоб чесно подивитися проблемі в очі, а отже "витягнути її назовні" і відпустити... Потрібна робота з Вашим минулим підсвідомим... 063-840-82-79
Комиссарова Лилия
9 апреля 2021, 17:48
Здравствуйте, Диана! В Механике человека (Дизайн Человека и Генные ключи) есть такое понятие как генетическая травма. 

Это энергетический паттерн. 
В основном нам ее запускают родители, в редких случаях окружение.
Мы сами являемся носителями какой-то травмы и провоцируем неосознанно окружение, чтобы ее “задели”.
Травма сидит глубоко в нас - это самая древняя защита, поэтому мы ее не видим. 
Нам задевают это уязвимое место (как ахиллесова пята). Впервые обычно сталкиваемся в неосознанном возрасте. Дальше мы закрываемся и начинаем выстраивать целую систему защит. Поскольку это происходит обычно в самом раннем детстве, то мы даже и не замечаем, что есть какая-то часть меня, которая уязвима и я туда не пускаю людей, или не позволяю себе что-то проявить.

Если в вашей рейв-карте присутствует травма Отверженности/Предательства (что можно выяснить построив свою карту), то такой способ обезопасить себя, "заморозив" свои чувства для вас будет привычным, блокировка и заморозка чувств проживается на уровне груди. 

Задайте себе вопрос "Как я могу проявлять нежность к себе?". Нужно постепенно растапливать свое сердце и научиться по отношению к себе быть внимательной и нежной, чувствовать тепло к себе. 
Желаю вам позитивных и теплых чувств!
Доброго дня, Діано, я припускаю, що часткова розгадка Вашого стану криється у двох перших реченнях Вашого запиту. "Помітила недавно" - я б тут детальніше звернула увагу чому раптом це помітили, при яких обставинах чи подіях, що не дозволяло чи віддаляло від цього "помічання" Вас попередньо або ж чому раніше стан таких "притуплених" емоцій влаштовував чи був комфортним, зручним. Друга фраза на яку звертаю увагу це "ніяких глибоких почуттів уже давно немає" - значить раніше вони мали місце у Вашому житті, давно це не завжди (а якась частина часу), вірно? Тоді як це було раніше, коли глиокі почуття мали місце у Вашому житті, що тоді відбувалось із Вами, як завершувались такі глибокі почуття і що було з Вами потім, як з того часу змінилось Ваше життя. Також цікаво чи є спектр "безпечних" почуттів, які Ви проявляєте без особливих зусиль, які з"являються самі собою та відчуваються і проживаються абсолютно добре - наприклад, гнів, агресія, образа? Чи стосується ця заморозка лише взаємин із протилежною статтю?
Іноді таке "заморожування" почуттів допомагає пережити нам втрату, розчарування, відчуття покинутості, і наша психіка наче формує довкола нас стіну, що захищає від почуттів. Близькість, ніжність, симпатія, любов можуть внутрішньо несвідомо почати розцінюватись як небезпека, а отже на них буде влаштовуватись "блок", щоб їх не відчувати, не допускати їх виникнення в собі. Кожна пустота колись була наповнена змістом і може бути знову не пустою, бо саме так чую Ваш запит і якщо Ви хочете її опрацювати, це дуже цінно та важливо.
Чтобы оставить сообщение, необходимо авторизоваться.

Назад к теме