Психологический порлат Psy-practice

КОМПУЛЬСИВНИЙ РОЗЛАД СЕКСУАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ

Особа яка страждає на компульсивний розлад сексуальної поведінки почуваються нездатною контролювати свої сексуальні імпульси й в результаті бере участь у повторюваній та проблематичній сексуальній поведінці, іноді з дуже серйозними наслідками.

Істотні (необхідні) ознаки компульсивного розладу сексуальної поведінки.

Стійка модель нездатності контролювати інтенсивні, повторювані сексуальні імпульси або потяги, що призводить до сексуальної поведінки, яка повторюється, що виявляється в одному або декількох з наступних випадків:

 ➡ Участь у сексуальній поведінці, що повторюється, стала основним напрямом життя людини до такої міри, що вона нехтує здоров’ям та особистою гігієною або іншими інтересами, діяльністю та обов’язками.

 ➡ Людина робила численні даремні спроби контролювати або значно зменшити сексуальну поведінку, що повторюється.

 ➡ Людина продовжує брати участь у сексуальній поведінці, що повторюється, попри несприятливі наслідки (наприклад, подружній конфлікт через сексуальну поведінку, фінансові або юридичні наслідки, негативний вплив на здоров’я).

 ➡ Людина продовжує брати участь у сексуальній поведінці, що повторюється, навіть коли вона не отримує від неї ніякого або майже ніякого задоволення.

 ➡ Нездатність контролювати інтенсивні, повторювані сексуальні імпульси або потяги й, як наслідок, сексуальна поведінка, що повторюється, проявляється протягом тривалого періоду часу (наприклад, 6 місяців або більше).

 ➡ Нездатність контролювати інтенсивні, повторювані сексуальні імпульси або потяги та обумовлена ними сексуальна поведінка, що повторюється, не пояснюється іншим психічним розладом (наприклад, маніакальним епізодом) або іншим медичним станом і не пов’язана з дією психоактивних речовин або ліків.

 ➡ Модель сексуальної поведінки, що повторюється, призводить до вираженого дистресу або значних порушень в особистій, сімейній, соціальній, освітній, професійній або інших важливих сферах функціонування. Дистрес, який повністю пов’язаний із моральними судженнями та несхваленням сексуальних імпульсів, потягів або поведінки, не є достатнім для виконання цієї вимоги.

КРСП не концептуалізується як розлад сексуального потягу, і його діагностичні вимоги не спрямовані на визначення того, чи є сексуальні інтереси та поведінка надмірними за своєю інтенсивністю, частотою або часом, що витрачається на них. Скоріше, центральною ознакою є стійка нездатність контролювати інтенсивні, повторювані сексуальні імпульси або потяги, що призводить до сексуальної поведінки, яка повторюється, з різними негативними наслідками для людини, включаючи виражений дистрес або значні функціональні порушення.

Ця концептуалізація чітко поєднує компульсивний розлад сексуальної поведінки з розладами контролю імпульсів, хоча деякі аспекти його опису схожі з описом розладів, обумовлених адиктивною поведінкою.

Але чітко зазначається, що діагноз «компульсивний розлад сексуальної поведінки» не слід ставити особам з високим рівнем сексуального інтересу та поведінки (наприклад, внаслідок сильного статевого потягу), які не демонструють порушення контролю над своєю сексуальною поведінкою.

Нейробіологічні та нейропсихологічні дані про компульсивну сексуальну поведінку та розлад компульсивної сексуальної поведінки також накопичуються. У людей, які повідомляють про компульсивну сексуальну поведінку, порівняно з тими, у кого її немає, спостерігається підвищений приплив крові в системі винагороди мозку у відповідь на еротичні сигнали у лівій мигдалині та зменшення обсягу правого хвостатого ядра.
Чоловіки з компульсивним розладом сексуальної поведінки, порівняно з контрольною групою без цього розладу, також демонструють підвищену передбачувальну реакцію на сигнали, що передбачають еротичну винагороду, у вентральному стріатумі та передній орбітофронтальній корі.

Отримані дані свідчать, що компульсивний розлад сексуальної поведінки має схожі аномалії областей мозку з обсесивно-компульсивным розладом і залежністю від психоактивних речовин, хоча для з’ясування механізмів, які лежать в основі цього розладу, необхідна подальша робота.

Компульсивний розлад сексуальної поведінки пов’язаний зі значними стражданнями й може істотно негативно впливати на здоров’я і життя людей, яких воно зачіпає.

Перевірити себе на наявність компульсивної сексуальної поведінки.

1-не згоден

2-скоріше не згоден

3-скоріше згоден

4-цілком згоден

1.Хоча моя сексуальна поведінка була безвідповідальною чи безрозсудною, мені було важко зупинитися.
2. Секс найважливіше у моєму житті.
3.Я можу чинити опір своєму сексуальному бажанню тільки на деякий час, перш ніж я здасться.
4.Я займався сексом, навіть коли вже не міг ним насолоджуватися.
5.Моє сексуальне бажання та сексуальні імпульси змінили мене в негативний бік.
6.Я не контролюю своє сексуальне бажання у негативному сенсі.
7.Я вважаю за краще займатися сексом, а не чимось іншим.
8.Мої спроби зменшити кількість сексу, якою я займався майже ніколи не працювали.
9.Хоча секс вже не приносить мені такого задоволення, як це було раніше, я все ще займаюся цим.
10.Я не виконував важливих завдань через свою сексуальну поведінку.
11.Мої сексуальні бажання та імпульси контролюють мене.
12.Коли я міг займатися сексом, все інше ставало неважливим
13. Мені не вдалося успішно зменшити кількість сексу.
14.Хоча моє сексуальне життя не так задовольняє, як і раніше, я продовжую займатися сексом.
15.Моя сексуальна активність заважала моїй роботі та/або моєму навчанню (або школі/підготовці).
16. Моя сексуальна поведінка мала негативний вплив на мої стосунки з іншими людьми.
17. Я був засмучений своєю сексуальною поведінкою.
18.Моя сексуальна активність заважала моїй здатності займатися здоровим сексом.
19.Я часто опинявся в незручних ситуаціях через свою сексуальну поведінку.

Оцінка 50 балів і вище вказує на високий ризик компульсивної сексуальної поведінки.

Ускладнення розладу включають:
➡ відсутність нормальних, здорових стосунків із сексуальним партнером
➡ зниження продуктивності та втрата кар’єрних можливостей через неможливість зосередитися на роботі або перегляд порнографії на роботі
➡ грошові проблеми, пов’язані з оплатою сексуальних послуг
➡ наслідки для здоров’я, включаючи вагітність та інфекції, що передаються статевим шляхом
➡ вживання наркотиків або вживання надмірної кількості алкоголю
➡ розвиток психічних розладів, таких як тривога, депресія або думки про самогубство
➡ потенційне ув’язнення або термін ув’язнення за сексуальні злочини
➡ емоційні збитки, включаючи провину, сором і безнадійність.
Психотерапія охоплює різноманітні методики. Під час психотерапії фахівець допоможе визначити та впоратися з факторами, які можуть викликати  розлад.
Психотерапія надається окремим особам, а також сім’ям і парам, оскільки на всіх впливає розлад.
Психотерапія зосереджується на заміні негативних думок і поведінки, допомагає віднайти способи краще впоратися із проблемою.
Чи можна собі допомогти ?
До заходів профілактики належать:
➡ змініть тригери, які, як ви знаєте, спокушають вас. Блокуйте порнографічні інтернет-сайти та інші сайти сексу на своєму комп’ютері. Подумайте про інші зміни, які ви можете зробити
➡ отримайте допомогу щодо проблем зі зловживанням психоактивними речовинами. Якщо ви зловживаєте алкоголем або вживаєте наркотики, ви зменшуєте свої шанси протистояти своєму сексуальному потягу
➡ переконайтеся, що інші психічні захворювання належним чином керовані. Якщо у вас є інші психічні розлади, такі як депресія, тривога або біполярний розлад, переконайтеся, що ви виконуєте всі вказівки лікаря щодо лікування цих станів

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!Детальний текст:Написать комментарий

Возврат к списку