Психологический порлат Psy-practice

Ігроманія - про залежність чи розваги?

Ігроманія - про залежність чи розваги?

Про що йде мова, коли згадується ігроманія? Що поганого в іграх? Де межа між захопленням та залежністю? У грі немає нічого поганого, поки ви граєте заради задоволення і спілкування, а не заради привабливої перспективи легких грошей.
Коли азарт перетворюється на манію, а «посмішка фортуни» стає межею мрій. Тоді гра перестає бути просто грою. Ігроманія, або лудоманія, мовою діагнозу, справжній розлад волі, залежність, яка хоч і не схожа на алкоголізм чи тютюнову, але не менш руйнівна. Ігри домінують у житті суб'єкта і надають руйнівний вплив на всі сфери життя і особистості людини, її фізичне, психічне, емоційне і соціальне здоров'я, що ведуть до зниження соціальних, професійних, матеріальних і сімейних цінностей.

Як і будь-яка залежність, ігроманія це втеча, від болю, страху, втрат. За даними Іллінойського університету, 66% ігроманів - мали суїцидальні думки, 34% - втратили роботу, 26% розлучились, а 18% піддавались арешту. Вибірка була досить широка, і демонструє, що лудоманія є наслідком різних життєвих криз, і притаманна різним суспільним класам.
Але якщо конкретніше - про які ігри йде мова? Практично про всі, де можливо виграти чи програти. Карти, іподром, рулетка, казино, ігрові автомати, букмекерство, ставки, комп'ютерні ігри і навіть гра в наперстки.

Що притаманно ігроманам і як розпізнати у себе чи знайомих цю симптоматику?
Для хворих притаманно: Втрата контролю і нездатність прогнозувати наслідки, Порушення уваги, сну, координації руху, провали в пам'яті, Фізичні страждання, Зосередженість думок і вчинків навколо гри, Гра, як засіб для поліпшення стану, Проблеми в оточенні (сім'ї, роботі), Почуття провини, докори сумління, Жалість до себе, «Емоційні гойдалки» - депресії, різко змінюються ейфорією.Особливо важливо, пам’ятати, що чим несприятливі зовнішні умови(будь то хвороби, карантини, кризи чи навіть війна), це тільки провокує ще більше впадання в гру.

Але донести до людини погляд та думки якої затьмарені грою, про те що її стан нездоровий, вкрай важко. Такі люди заперечують реальність, інфантильні та вірять непохитно у свій “успіх” в цій сфері, уникають відповідальності та не здатні стримувати дане слово. Саме тому для лікування даної залежності, необхідний комплексний підхід, що поєднує фізіологічну реабілітацію, психологічну терапію та включення до соціальних заходів та діяльності, що підтримуватимуть персональну цінність людини.
А саме головне, це профілактична турбота та робота над своїм психологічним станом. Не всі люди схильні до лудоманії, але є і багато інших залежностей, і так чи інакше, у переважної більшості людей, були, є чи розвиваються прихильності. Для того, щоб не впадати в прірву нестачі, що намагається заповнити залежністю - будьте уважні та турботливі до себе, звертайте увагу на власний стан, на власні потреби, і просить про допомогу ближніх, коли вона потрібна.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!Переклад назви:
Текст анонса:
Детальний текст:Написать комментарий

Возврат к списку