Психологический порлат Psy-practice

ТРАВМАТИЧНИЙ ЗВ’ЯЗОК:ОЗНАКИ

Можливо, ви страждаєте від травматичного зв’язку, якщо у вас спостерігаються такі види поведінки:
♦  Ви знаєте, що партнер жорстокий та маніпулює вами, але ви не можете відпустити його. Ви міркуєте над випадками насильства, займаєтеся самозвинуваченням, і кривдник стає єдиним арбітром вашої самооцінки та самоповаги.
♦ Ви ходите по "яєчній шкаралупі", намагаючись догодити своєму кривднику, хоча він мало що дає вам натомість, крім крихт ласки й ще більшого болю.
♦ Ви відчуваєте залежність від партнера, не розуміючи чому. Ви «потребуєте» його схвалення, шукаєте в ньому джерело втіхи після випадків жорстокого поводження. Це свідчить про сильну біохімічну та психологічну прихильність до нього.
♦ Ви захищаєте свого кривдника і тримаєте його жорстокі дії в секреті. Ви можете відмовитись висувати звинувачення проти свого кривдника або захищати його від членів сім’ї або друзів, які намагаються сказати вам, що він токсичний. Ви можете навіть уявити ваші стосунки  щасливими, намагаючись применшити його образливу поведінку, романтизуючи та перебільшуючи будь-які позитивні вчинки, які він інколи робить.
♦ Навіть коли ви намагаєтеся піти від кривдника, ви піддаєтеся його фальшивому каяттю, крокодиловим сльозам і обіцянкам змінитись у майбутньому. Схема насильства та його цикл можуть бути очевидними, але ви тримаєтеся за хибну надію, що все може змінитися на краще.
♦ У вас розвивається поведінка самосаботажу, і ви можете вдаватися до самоушкодження або вживаєте алкоголь (переїдаєте, витрачаєте надто багато горошей), щоб відвернутися від болю, що викликаний жорстоким поводженням, і гострим почуттям сорому.
♦ Ви готові знову і знову знижувати свої стандарти заради цієї токсичної людини, приймаючи те, що раніше вважали неприйнятним.
♦ Ви змінюєте власну поведінку, зовнішність та/або особистість, намагаючись відповідати вимогам кривдника.

 💡 Як собі допомогти? 
Розірвати зв’язок, пов’язаний із травмою, може бути однією з найважчих справ, які ви коли-небудь робили. Але варто спробувати. 
➡ Початок — спробуйте зробити перерву в стосунках.
➡ Хоча ви можете відчувати виснажливу самотність після розриву токсичних стосунків, не варто повертатися до побачень/розмов/фантазій. 
Спочатку відмова від контакту може здатися неймовірно важкою, оскільки ваше тіло має справу з падінням гормонів, пов’язаних із цією людиною. Але після кількох місяців відсутності контакту ви, швидше за все, почнете відчувати себе більш стабільними та спокійними.
Якщо ви не можете повністю відмовитися від контакту через дітей, спільне майно тощо, ви можете мати мінімальні контакти.
➡ Знайдіть спеціаліста, який допоможе вам вивчити механізми/цикли/тригери, які підтримують зв’язок.
Звернення до психолога, який розуміє насильство, зв’язок із травмою, травму прихильності тощо, може бути надзвичайно корисним. Регулярні консультації не тільки допоможуть вам залишити токсичні стосунки, а  також допоможуть вам зрозуміти та вилікувати початкові травми, які зробили вас уразливими для кривдника.
➡ Не починайте шукати нових знайомств, але почніть робити щось, щоб почувати себе більш пов’язаним з іншими.
➡ Ставайте волонтерами, проходьте курси, гуляйте з друзями або будь-що інше, що створює відчуття безпечного зв’язку.
➡ Заведіть тварину, якщо спілкування з іншими людьми поки що є надто болісним, або недоступним. 
➡ Не забувайте їсти, пити, дихати свіжим повітрям.
➡ Знайдіть когось, хто може поділитися з вами своїм досвідом розриву травмитичних звязків.
Розривати травматичні зв’язки дуже важко і складно, проте свобода того варта. Використовуйте цей час загоєння, щоб заглибитися в свою психологію, свої  рани (інколи й дитячи) та загоїти їх, щоб переглянути свої настанови на життя та самоконцепцію. Зцілення себе є найкращим захистом від нових жорстоких стосунків у майбутньому. Саморозуміння дає великий шанс на нові стосунки, в яких пануватиме повага, турбота, ніжність та любов. 

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку