Психологический порлат Psy-practice

ЩО ТАКЕ ТРАВМАТИЧНІ ЗВ’ЯЗКИ?

Що таке травматичні зв’язки?
«Травматичні зв’язки» — це термін, що описує емоційні зв’язки особою (і іноді з групою), які виникають через повторювану, циклічну модель жорстокого поводження, через періодичне підкріплення за допомогою винагород і покарань.
Процес формування травматичних зв’язків називається травматичним зв’язуванням. Травматичний зв’язок зазвичай містить в собі односпрямовані стосунки між жертвою та кривдником, в яких жертва формує емоційний зв’язок із кривдником.
«Чому вона просто не пішла?» — це питання змушує здригнутися і знітитися багатьох жертв насильства. Попри широко відомі дані щодо впливу травми насильства і того факту, що жертви насильства часто повертаються до своїх кривдників (у середньому сім разів), перш ніж вони насамкінець залишать кривдника назавжди, люди, схоже, все ще не усвідомлюють потужного впливу травматичного зв’язку та періодичного підкріплення у стосунках, пов’язаних з насильством.
Про травматичний зв’язок свідчать будь-які стосунки людей, зв’язок між якими не піддається логіці і який дуже складно розірвати.
Компонентами, необхідними для формування травматичного зв’язку, є різниця у владі, періодичне хороше і погане ставлення, а також періоди високого збудження і прихильності.
У контексті образливих відносин цей зв’язок посилюється через підвищену близькість та небезпеку. Жертва насильства зв’язується зі своїм кривдником як із джерелом жаху і комфорту, намагаючись вижити в бурхливих відносинах.
В результаті жертви насильства відчувають недоречне, непохитне почуття вірності та відданості своєму кривднику, яке сторонній людині може здатися безглуздям.
Травматичний зв’язок особливо сильний у ситуаціях, коли є цикли насильства, що повторюються, бажання врятувати кривдника, а також присутність як спокуси, так і зради.
В таких стосунках завжди присутні:
експлуатація,
страх,
небезпека,
елементи доброти, шляхетності та праведності.
Можна спостерігати, як особа тривалий час хоче залишатися пов’язаною з тими, хто її зраджує, завдає емоційного й фізичного болю, що загрожує тяжкими наслідками для здоров’я і навіть перспективами смерті.
По-перше, треба усвідомити, що у вас утворився травматичний зв’язок.
По-друге, спробуйте дистанціюватись хоча б на деякий час від вашого любого кривдника.
По-третє, обговоріть з тим кому можете довіряти свої думки стосовно вашого травматичного зв’язку.
По-четверте, зверніться до консультанта з питань травми, щоб краще усвідомити природу вашого травматичного зв’язку, вивчити цикл насильства, встановити зв’язок із реальністю стосунків, в яких вас ображали/принижували/використовували.
Ви заслуговуєте на життя, вільне від насильства і поганого поводження.
Ви заслуговуєте на здорові стосунки й дружбу, які живлять, а не виснажують і пригнічують.
Ви заслуговуєте розірвати пута, що тримають вас біля кривдника.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку