Психологический порлат Psy-practice

Сенс життя! Його зв’язок із цінностями.

Сьогодні, дорогі мої читачі, хочу повернутися до великої людини і надзвичайного психотерапевта Віктора Франкла. Питання сенсу життя є одним із ключових в його психотерапії. На його думку відсутність сенсу життя призводить до створення навколо людини екзистенційного вакууму, а той, в свою чергу, призводить до виникнення численних неврозів та депресивних станів.

В.Франкл дійсно велична персона, яка усвідомлює і знає, про що говорить. Він допомагав ув’язненим зберігати бажання до життя перебуваючи в німецькому концтаборі також як в’язень. Його методи роботи зберегли багато життів тоді, а ще більше життів було врятовано послідовниками його учінь в рамках логотерапії.

Франкл зауважив, що сенс життя для кожної людини індивідуальний. Проте такий сенс скерований цінностями людини і напряму залежить від того, як вона контактує з ними. Вчений виділив три групи цінностей реалізація яких допомагає людині в пошуку, або створенні свого власного сенсу життя.

До цих груп цінностей належать: цінності творчості, цінності переживання та цінності ставлення. Кожна з груп цінностей повинна знаходити своє місце у житті людини для того, щоб вона могла знайти власний сенс життя. Давайте розглянемо їх детальніше.

Цінності творчості домінують в нашому житті, коли ми контактуємо зі світом віддаючи йому щось, тобто створюючи. Так ми маємо можливість проявити себе творцями і наше життя набуває сенсу у зв’язку з вищою діяльністю. Це може бути предметна, або зовсім не предметна діяльність, в якій ми проявляємо власну індивідуальність, пристрасть, бажання та бачення світу.

Цінності переживання реалізовуються в житті, коли ми насолоджуємось чимось існуючим із зовнішнього світу, тобто насичуємось ним. Це можуть бути створені іншими людьми предмети творчості чи практичного користування, або ландшафти природи, чи яскравість заходу сонця.

Набуття сенсу життя виключно за допомогою цінності переживання філософи називають гедонізмом, а людей, які звикли його сповідувати-гедоністами.

Звісно важко постійно створювати щось нове, якщо ти нічим не користуєшся із зовнішнього світу. Так само як і гедонізм в чистому вигляді неможливий, проте люди, які сповідують направленість на одну групу цінностей можуть прийти до відчуття сірої буденності життя. Гедоніста з часом можуть не втішати постійні подорожі столицями світу, так само як і винахідник може бути розчарований тим, що його винаходи не користуються попитом у суспільстві. Відчуття безглуздості всього, яке іноді приходить натомість може мати настільки сильний і пагубний ефект, що людина відмовляється проживати своє життя надалі, перериваючи його завчасно.

Ми плавно підходимо до третьої групи цінностей, яка повинна мати місце в житті кожної людини для гармонійного і психічно здорового життя-це цінності ставлення. Вони відображають те як людина ставиться до себе, своєї ролі в цьому світі, місці серед інших людей та місці інших в своєму житті. Цінності ставлення приходять на допомогу, коли творчість перестає приносити радість, а переживання емоцій та миттєвостей здаються безглуздими.

Саме тому дуже важливо включати в своє життя всі три групи цінностей. Це убезпечить нас від екзистенційної кризи, депресії та різного роду неврозів. В кожної людини повинен бути свій унікальний сенс життя. Якщо вам важко знайти його і не знаєте, з чого почати-прислухайтесь до думок Віктора Франкла. Для початку налагодьте контакт із цими трьома групами цінностей і ви побачите наскільки багатим та важливим може бути ваше життя.

Якщо інформація була вам корисною-ставте лайки, коментуйте та поширюйте її в соцмережах. Як і завжди-запис на онлайн консультацію в приватні повідомлення. Будьте щасливі та знайдіть саме свій сенс життя. Пам’ятайте, що він може змінюватися у формі та уявленнях з плином часу.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Написать комментарий

Возврат к списку