Повысить рейтинг
Введите количество баллов которое хотите купить (100 балов = 2$)
*Каждый день, будет сниматься от 10 баллов, чтобы поддерживать равные возможности и в рейтинге были наиболее активные психологи.
К оплате: 0.00$


Наша цель - создать конкурентные условия при поиске психолога. Обеспечить приток новых психологов на сайт и поощрять активность пользователей.

Как будут списываться балы:
Если у вас до 2000 баллов то списываться будет 10 баллов в день.
Если больше 2000 то будет работать правило "делителя на 100" *
Но при этом остается несгораемая сумма баллов за предыдущую активность на сайте.
Каждая опубликованная статья +5 баллов плюс +10 стартовых баллов.

* правило "делителя на 100" будет рассчитываться следующим образом:
количество баллов / 100 = целый остаток округлен в меньшую сторону до десятых.

например:
2550 / 100 = 20
18700 / 100 = 180

НОВЫЕ ПРАВИЛА ПО СПИСАНИЮ БАЛЛОВ ВСТУПИЛИ В СИЛУ С 01.01.2019г.

Как заработать балы бесплатно:

За оригинальную статью (ранее не публикуемую в Интернете) будет начислено +200 баллов. Если на момент проверки уникальности статьи, она опубликована на других ресурсах, то Вы получите +60 баллов. Проверка на уникальность и начисление баллов будет проведена на протяжении 48 часов после публикации на портале.
За 500 просмотров статьи Вам насчитывается +50 баллов;
За 1000 просмотров +50 баллов;
За 5000 просмотров +100 баллов.

Авторизация
Логин:

Пароль:

Авторизация
Логин:

Пароль:

Укажите ваш E-mail
Подписаться

Коли біль важливіша за життя. Багатовимірна модель BASIC Ph. Практична інструкція використання.

Подписаться на автора Коли біль важливіша за життя. Багатовимірна модель BASIC Ph. Практична інструкція використання.
07 2017 21:19:31
3821

Криза - це втрата надії, безсилля, відчуття нестерпності і близького кінця. Криза - це думки та відчуття, що «все пропало», що зрозуміти нічого не можна, що життєвий шлях втрачений, а запитати дорогу немає в кого.  Життєві цілі зникають, людина не в змозі бачити майбутнє, надати своєму життю нове значення. Криза - це відчуття,  що «завтра»  не  випливає зі «вчора». Приходить час, коли немає  можливості зустрічатися «як зажди» зі світом.  Але, по статистиці тільки 10 %  постраждалих від лиха розвинуть симптоми тривалого стресу і туги;  20 % будуть продовжувати функціонувати без особливих труднощів;  70 % будуть потребувати допомоги, щоб полегшити та пришвидшити  природний період приходу  в себе (який може тривати від кількох годин до …??).  Чому так стається? Чому реакції настільки різні?
Різні несприятливі фактори (фізичні, психологічні) впливу на людину  вибивають зі звичного ритму життя, порушують гомеостаз та безумовно викликають певні реакції  – виникає стрес.  Стрес не завжди переходить в кризу. Є стресові ситуації, які ми  опановуємо мистецтвом обходитися меншою кількістю сну і їжі, більшими годинами роботи, використовуємо своїми запасами ресурсів  до межі - і при цьому не втрачаємо  надії  Стресовий стан може розвиватися через  повторні марні  спроби звільнитися від нього. іноді ця реакція переходить в кризу, бо людина повторює знову і знову користуватися  одними і тими ж способами, щоб вийти з важкого становища. Іншими словами,  застрягає на одній і тій же реакції, на одному і тому ж  методі подолання. Причини кризи в цьому випадку базуються  на зацикленості, на нестачі гнучкості.   Як же вирішити ефективно цю проблему? Як допомогти собі чи іншим справитися з стресом чи кризою? Пришвидшити час виходу?
Мені, як психотерапевту,  в цьому допомагає багатовимірна модель Мулі Лаада BASIC Ph. Вона проста та ефективна для розуміння та користування. Я хочу поділитися  власним практичним досвідом і пояснити, як саме практикую цю модель в психотерапевтичній роботі та коучингу. В своїй роботі я користуюся нею  різними способами  у поєднанні двох інструментів -  самого  опитувальника по системі BASIC Ph та за допомогою метафоричних асоціативних карт СОРЕ.
Про саму модель BASIC Ph. У запропонованій моделі ми враховуємо всі шість частин, з яких складається характеризується  стиль подолання  кожної людини – і які будуть Першими Буквами назви BASIC Ph.
Belief - Віра. філософія життя, вірування і моральні цінності. Цей спосіб подолання кризи базується на вмінні вірити -  віра в Бога, в людей, в чудеса  або в себе самого. коли нам не під силу, ми можемо простягнути руки до небес і помолитися про допомогу.
Affect - Почуття. Серце - це скринька наших почуттів: любов і ненависть, мужності і боягузтва, радості і печалі, ревнощів і симпатії, і т.д. і т. п. Цей спосіб подолання кризи вимагає від нас насамперед  вміння виявляти різні почуття і називати їх своїми  власними іменами. Потім вже йде спроба вираження раніше розпізнаних почуттів найбільш підходящими для кожної людини способами, такими як:  словесно - будь то усно в особистій бесіді, або  письмово в оповіданні або в листі; без звернення до слів - в танці, в малюнку, в ліпленні, в музиці, в драмі.
Social - Суспільство, функція, приналежність, соціальна організація. Цьому способу подолання кризи властиве прагнення до спілкування. Ми можемо звертатися за підтримкою до сім'ї, до близьких або до професійних психотерапевтів. Ми можемо самі надавати допомогу іншим постраждалим, занурюватися в громадську роботу або займати керівні посади.
Imagination - дух творчості, уяву. Гра уяви. Цей спосіб подолання кризи звертається до нашим творчих здібностей. Завдяки уяві ми можемо мріяти, розвивати інтуїцію і гнучкість, змінюватися, шукати рішення в світі гри та фантазії, уявляти собі змінене майбутнє і минуле.
Cognition - свідомість, реальність, думка. Розум. Спосіб подолання кризи, який звертається до наших ментальних здібностей, до нашого вміння логічно мислити, оцінювати ситуацію, осягати нові ідеї, планувати, аналізувати проблеми і вирішувати їх.
Physiology - фізична, емоційна і діяльна модальність. Діяльність. Спосіб подолання кризи, який спрямовує до фізичної діяльності нашого тіла. Цей спосіб апелює до таких  здібностей  нашого фізичного тіла, як до здатності  відчувати за допомогою слуху, зору, нюху, дотику, смаку, тепла і холоду,  болю і задоволення, орієнтування на місцевості, внутрішньої напруги або розслаблення. Він включає в себе фізичні заняття різного роду, як то зарядка або виконання фізкультурних комплексів, ходьби, фізичні зусилля або робота, прогулянки на природі, походи на байдарках або альпіністські походи.
Для практичної роботи з клієнтами публікую нижче адаптований опитувальник по моделі  BASIC Ph.
 1. Віра Belief and values
  1. Які є у вашому житті традиції, ритуали, які ви любите (притримуєтесь)?Це можуть бути зовсім дрібні непомічені, такі як,  щонедільне відвідування церкви  чи похід в певний  заклад…тощо?
  2. Вам подобається належати до якоїсь компанії, як ніби одна велика сім’я чи спільнота, група?
  3. Як часто ви відчуваєте почуття спільності в тій організації, системі, спільноті, в якій знаходитися?
  4. Наскільки ви ціните партнерів, з якими у вас є спільна справа?
 2. Емоції Affect and emotion
  1. Чи важливо для вас мати можливість ділитися думками чи тривогами з тими, хто поруч?
  2. Чи є у вас творчі захоплення, хоббі?
  3. Чи часто ви відчуваєте на собі спілкування близьких?
 3. Спілкування Social
  1. Що для вас значить взаємна допомога і підтримка?
  2. Як ви вважаєте наскільки важливо ділити обов’язки в сім’ї?
  3. Чи подобається вам бути лідером, вести за собою інших?
  4. Вам подобається допомагати іншим, тим, хто більш важкому становищі ніж самі?
 4. Уява Imagination
  1. Вам подобається створювати щось нове? Наскільки ви новатор?
  2. Імпровізація – ваша стихія?
  3. Вам більше подобається займатися однією справою чи переключатись на різні види діяльності?
 5. Розсудливість Cognition and thought
  1. Вам важливо точно оцінити ситуацію, зібрати всю інформацію?
  2. Для вас зручніше імпровізувати чи мати при собі робочу стратегію?
  3. В своєму житті як часто ви тренуєте себе, самодисциплінуєте?
  4. Чи важливо вам мати реалістичний сценарій майбутнього?
 6. Фізична активність Physiology and activities
  1. Як ви чергуєте свою активність та періоди відпочинку?
  2. Чи можете ви захопитися роботою, не дивлячись на фізичний дискомфорт (холод, голод, сирість)?
  3. Які види відпочинку вам більше подобаються?
  4. Чи користуєтесь ви техніками релаксації?
Отже, в силу індивідуальних особливостей і умов середовища людина в дорослому віці має певний звичний набір стратегій подолання. Якщо всі канали задіяні – виходи зі стресових ситуацій легко і швидко. Можна бути гнучким і придумувати нові копінг-стратегії.   Але в реальному житті, на жаль, часто один або пару сегментів системи зовсім не розвинуті чи призабуті. Щоб поновити та збільшити сили, ресурси в ситуаціях, коли людина «вибита з колії» та зовсім заплутана ,  втратила ґрунт під ногами добре осмислити вже ті частини, які є в наявності та зосередитися на них. В разі кризового стану, коли головною нотою звучить безнадія, глухий кут, набридла  заїжджена пластинка, застій  (особливих зовнішніх причин немає чи не видно, в рамках нормального) варто звернутися до тих частин, які відсутні чи дуже слабкі.
Якщо є випадок, коли немає бажання працювати з самим опитувальником  чи не можливо зосередитися, концентруватися  та довго рефлексувати, та й взагалі Вам хочеться полегшити та донести ефективно зміст та сенс моделі спробуйте  роботу з метафоричними асоціативними картами СОРЕ (в перекладі Подолання). Цей інструмент виник лише завдяки багатовимірній моделі BASIC Ph та є проективною методикою. Ефективність  досягається за рахунок переведення травматичних подій і емоційних відгуків на символічну мову, що дозволяє більш м’яко взаємодіяти без  ре-травматизації.  Всі карти намальовані таким чином, що охоплюють всі шість каналів системи. Особливою родзинкою є карти у вигляді рук, які символічно слугують візуальним показником кожної з шести частин. Див. фото.
 
Ви можете знайти свої власні способи як працювати поєднуючи опитувальник та карти. Це простий і легкий механізм користування – у відкриту чи в закриту,  в залежності , якої мети Ви хочете досягти з клієнтом і від важкості самої ситуації. Сама технічна сторона роботи описана багато у відкритих джерелах, тому не бачу сенсу повторюватися тут. По моїх фото легко зрозуміти, як це використовую я.
Як дослідити існуючі стратегії? присвоїти власні успішні копінг-стратегії, ресурси, відновити мотивацію тощо...
Подосліджуємо "тут-і-зараз" - 
 
Казкову модель я ще  використовую, коли потрібно навчитися внутрішній свободі, яскраво і цікаво говорити промову, імпровізувати, вдосконалювати свої навички спікера та оратора.
 
А ще, мені подобається тестувати саму себе у важкі часи, це хороша річ відновити призабуті хороші звички. Я вдячна групі психологів на чолі з Мулі Лаадом, що подарувала світу такий чудовий, простий та ефективний  інструмент. Бажаю Вам успіху та задоволення у роботі та багато нових знахідок та  копінг-стратегій з моделлю BASIC Ph!
 Теги: кризис, криза, стрес, стресс, модель, Лаад, МАК, карты, COPE, Томченко, Basic Ph, метафорические ассоциативные карты, метафоричні карти, СОРЕ, тест, опросник, опитувальник, стратегии, стратегії, вихід
Понравилась статья? Расскажите друзьям:

Подписаться на новые комментарии к этой статье:
Подписаться

Комментарии

Оставьте первый комментарий

Добавить комментарий

Ваш комментарий добавлен


Другие публикации автора:

Кто-то процветает и богатеет, а ВЫ - НЕТ
Кто-то процветает и богатеет на хенд-мейд, а Вы - нет. Психология социальной ответственности и ее влияние на состоятельность. Почему так дорого? Для тех, кто работает в сфере услуг и не только
Давайте разбираться о прибыли, заложенный в цену и очень, очень глубоко, ДА и не за один раз. Речь пойдет не о построении личного бренда или экономических, математических показателях. Нет. Гораздо глубже. Поговорим о социальной ответственности и ее влияние на цену, ценообразование. Вы удивлены? Да, именно так, наш менталитет и наши традиции диктуют нам этические нормы. Они глубоко приросли к нам, а наверху мы имеем поведение, которое  соответствует этим стандартам - нашу социальную ответственность, от которой напрямую зависит наш достаток. Статья будет длинной и для «напряжения мозга» - читайте через призму «Как я это использую для себя?».

Жорстока любов
ЖОРСТОКА ЛЮБОВ. Частина 1
Методика супроводу співзалежних, розроблена англійською організацією «БАТЬКИ НАРКОМАНІВ»

Близькі, що живуть поруч з людиною, які вживають наркотики, реагують на зміну його поведінки зазвичай однаково: образи, гнів, почуття винуватості, нервові зриви, відчуття марності і безсилля.

Чому я фасилітатор?
Як вам здається що важливо процес чи результат? А що першочергово? Для мене зазвичай, спочатку процес і чим він кращий тим до якісніших результатів ми прийдемо. Фасилітація – це процес, і саме важке в ньому по власному досвіду – це привести команду, колектив, групу людей до одного спільного бачення.
Про любов і бізнес
Любов і бізнес. Які сильні якості можуть бути спільними у цих двох зовсім несхожих сферах?
Мужність, постійність, дисципліна

Щастя у стосунках, яке воно?
Щастя у стосунках, яке воно?
Кохання - не завжди сміх, радість та пристрасть - чи завжди? Щастя - яке воно? Спільна територія викликає важкість.. Чи можна змінити іншу людину?(між іншим найчастіший запит в моїй роботі, саме на зміну іншого - неслухняного та непорушного). Шукати іншого партнера чи ...? Щастя в парі - яке воно? "Пройдемося" по щастю та розглянемо стадії, фази росту пари. Кожен сам прийме власні рішення про уявлення стосунків в парі та власне щастя - адже шляхів не так вже і багато, але як це все складно!

Цільова аудиторія - чому одні «так», а інші «ні»?
Маленькі психологічні секрети, які дозволять зекономити на рекламі та маркетингу. Чому класичне планування і «так» і ні»? Як використати знання групової динаміки для дослідження своєї цільової аудиторії.  

Топ публикаций
Почему прощение не помогает? Почему прощение не помогает? Есть распространенная идея, что если вас обидели, ...
Что такое внутренние конфликты? Что такое внутренние конфликты? Сознательное участие в собственных внутренних конф...
ТОЧКА НЕВОЗВРАТА. Расставание. Развод. Смерть. ТОЧКА НЕВОЗВРАТА. Расставание. Развод. Смерть. ТОЧКА НЕВОЗВРАТА. Расставание. Развод. Смерть. Поч...

Вы можете подписаться на новые публикации на сайте. Для этого нужно просто указать вашу почту.

Новое на форуме

Перейти на форум


Мы в соцсетях

Присоединяйтесь к нам в телеграм

Telegram psy-practice