Повысить рейтинг
Введите количество баллов которое хотите купить (100 балов = 2$)
*Каждый день, будет сниматься -10 баллов, чтобы поддерживать равные возможности и в рейтинге были наиболее активные психологи.
Присоединяйтесь к нам
Авторизация Регистрация
Авторизация
Логин:

Пароль:

Авторизация
Логин:

Пароль:

Укажите ваш E-mail
Подписаться

Вибір професії - відповідальний крок у житті!

Подписаться на автора Вибір професії - відповідальний крок у житті!
24 Июля 2017 14:56:16
693

Підлітковий вік є найвідповідальнішим періодом у становленні особистості та самовизначенні підлітка.
Сьогодні актуальним питанням для підлітків є вибір професії, вибір з врахуванням інтересів, здібностей, а також попиту на ринку праці. Адже, саме у віці 14-15 років підлітки роблять вибір – продовжувати навчання чи йти навчатись у професійний заклад. І на цьому етапі особистісного становлення підлітка, важливою умовою є розуміння різності професій, усвідомлення власних сильних сторін, здібностей та отримання щирої відповіді на запитання «Чи це те, чим я хочу жити протягом всього свого життя?».
Статистика свідчить, що 80% випускників навчальних закладів – не працюють за своєю спеціальністю. Досить часто на курсі 2-3-му, студенти усвідомлюють своє не бажання здобувати спеціальність на якій навчаються і розпочинають паралельне навчання на іншій спеціальності або взагалі, забирають документи.
Я маю досвід своїй випускників з дитячого будинку, де з 16 студентів першокурсників до середини 2-го навчального року залишилось 7. А інші або самостійно залишили навчання або ж їх вигнали за пропуски.
Із власного досвіду, я розумію всю значимість та цінність, свідомого вибору професії. Коли ти не уявляєш свого життя без обраної тобою твоєї професії, яка надихає і підтримує.
Ось декілька порад, що можуть допомогти при виборі професії:
  • визначте свої сильні й слабкі якості і чітко визначте, чого ви прагнете в житті;
  • дозвольте собі розслабитися, прислухайтесь до своїх думок, спробуйте зайнятися тим, що вам насправді до вподоби;
  • навчиться радіти кожному успіху на шляху до своєї мети, не бійтесь і не соромтесь хвалити й заохочувати себе за кожну маленьку удачу;
  • пригадайте чим ви любили найбільше займатись у дитинстві;
  • уявіть себе через 15 років, яким ви бачите своє життя, де ви знаходитесь чим займаєтесь? Чи це та діяльність, яку ви обираєте зараз?
  • існує міф, що згодом полюбиться те, що ти обираєш зараз, але це не так.
  • пам’ятайте, ви самі будуєте своє життя, ваш успіх залежить лише від вас;
  • якщо ви впевнені у собі, то перешкоди стануть для вас викликом, а виклик спонукає до дії.
Притча  «Усе залежить від тебе»
Колись давно у Стародавньому Китаї жив розумний, але дуже пихатий мандарин. Щодня він лише приміряв убрання та розмовляв з підданими про свій розум і згадував про давню зустріч з імператором. Так минали дні за днями, роки за роками… Аж ось пройшов по всій країні поголос, що неподалік від кордону з’явився мудрець, розумніший за всіх на світі. Дійшов той поголос і до нашого мандарина. Дуже він розлютився: хто може називати якогось ченця  найрозумнішою людиною у світі?! Але нікому не виказав свого обурення, а запросив мудреця до себе в палац, задумавши обдурити ченця: «Я візьму в руки метелика, сховаю його за спиною і запитаю, що в мене в руках – живе чи мертве. І якщо чернець скаже, що живе – я задушу метелика, а якщо мертве – я випущу його.»
…І ось настав день зустрічі. У пишній залі зібрались багато людей, усім хотілось подивитись на двобій найрозумніших людей у світі.
Мандарин сидів на своєму троні, тримав за спиною метелика і з нетерпінням чекав приходу ченця. Аж ось двері відчинились, і до зали увійшов невеличкий худорлявий чоловік. Він підійшов до мандарину привітався і сказав, готовий відповісти на будь-яке його запитання. І тоді, зло всміхаючись мандарин сказав: «Скажи мені, що я тримаю в руках – живе чи мертве?». Мудрець трохи подумав, усміхнувся й відповів: «Все у твоїх руках!» Збентежений мандарин випустив метелика з рук, той полетів на волю, радісно тріпочучись своїми яскравими крильцями.


Теги: Вибір, професія, відповідальність
Понравилась статья? Расскажите друзьям:


Другие публикации автора:

Подписаться на новые комментарии к этой статье:
Подписаться

Комментарии

Оставьте первый комментарий

Добавить комментарий

Ваш комментарий добавленТоп публикаций
Мужчины ненавидят слабых женщин Мужчины ненавидят слабых женщин Должна ли женщина быть слабой? Конечно, нет.
Как возникает контрзависимость и можно ли ее победить? Как возникает контрзависимость и можно ли ее победить? Настоящая близость всегда связана с большим риском...
Почему мой ребенок такой? Почему мой ребенок такой? Психологическое эссе, собранное из возможных запро...

Вы можете подписаться на новые публикации на сайте. Для этого нужно просто указать вашу почту.

Новое на форуме

Перейти на форум


Мы в соцсетях

Присоединяйтесь к нам в телеграм

Telegram psy-practice