Повысить рейтинг
Введите количество баллов которое хотите купить (100 балов = 2$)
*Каждый день, будет сниматься -10 баллов, чтобы поддерживать равные возможности и в рейтинге были наиболее активные психологи.
Присоединяйтесь к нам

Чтобы быть в курсе всех интересных новостей, оставьте свою почту

Также следите за нами в соцсетях

Авторизация
Логин:

Пароль:

Авторизация
Логин:

Пароль:

Укажите ваш E-mail
Подписаться

Вибір професії - відповідальний крок у житті!

Подписаться на автора Вибір професії - відповідальний крок у житті!
24 Июля 2017 14:56:16
833

Підлітковий вік є найвідповідальнішим періодом у становленні особистості та самовизначенні підлітка.
Сьогодні актуальним питанням для підлітків є вибір професії, вибір з врахуванням інтересів, здібностей, а також попиту на ринку праці. Адже, саме у віці 14-15 років підлітки роблять вибір – продовжувати навчання чи йти навчатись у професійний заклад. І на цьому етапі особистісного становлення підлітка, важливою умовою є розуміння різності професій, усвідомлення власних сильних сторін, здібностей та отримання щирої відповіді на запитання «Чи це те, чим я хочу жити протягом всього свого життя?».
Статистика свідчить, що 80% випускників навчальних закладів – не працюють за своєю спеціальністю. Досить часто на курсі 2-3-му, студенти усвідомлюють своє не бажання здобувати спеціальність на якій навчаються і розпочинають паралельне навчання на іншій спеціальності або взагалі, забирають документи.
Я маю досвід своїй випускників з дитячого будинку, де з 16 студентів першокурсників до середини 2-го навчального року залишилось 7. А інші або самостійно залишили навчання або ж їх вигнали за пропуски.
Із власного досвіду, я розумію всю значимість та цінність, свідомого вибору професії. Коли ти не уявляєш свого життя без обраної тобою твоєї професії, яка надихає і підтримує.
Ось декілька порад, що можуть допомогти при виборі професії:
  • визначте свої сильні й слабкі якості і чітко визначте, чого ви прагнете в житті;
  • дозвольте собі розслабитися, прислухайтесь до своїх думок, спробуйте зайнятися тим, що вам насправді до вподоби;
  • навчиться радіти кожному успіху на шляху до своєї мети, не бійтесь і не соромтесь хвалити й заохочувати себе за кожну маленьку удачу;
  • пригадайте чим ви любили найбільше займатись у дитинстві;
  • уявіть себе через 15 років, яким ви бачите своє життя, де ви знаходитесь чим займаєтесь? Чи це та діяльність, яку ви обираєте зараз?
  • існує міф, що згодом полюбиться те, що ти обираєш зараз, але це не так.
  • пам’ятайте, ви самі будуєте своє життя, ваш успіх залежить лише від вас;
  • якщо ви впевнені у собі, то перешкоди стануть для вас викликом, а виклик спонукає до дії.
Притча  «Усе залежить від тебе»
Колись давно у Стародавньому Китаї жив розумний, але дуже пихатий мандарин. Щодня він лише приміряв убрання та розмовляв з підданими про свій розум і згадував про давню зустріч з імператором. Так минали дні за днями, роки за роками… Аж ось пройшов по всій країні поголос, що неподалік від кордону з’явився мудрець, розумніший за всіх на світі. Дійшов той поголос і до нашого мандарина. Дуже він розлютився: хто може називати якогось ченця  найрозумнішою людиною у світі?! Але нікому не виказав свого обурення, а запросив мудреця до себе в палац, задумавши обдурити ченця: «Я візьму в руки метелика, сховаю його за спиною і запитаю, що в мене в руках – живе чи мертве. І якщо чернець скаже, що живе – я задушу метелика, а якщо мертве – я випущу його.»
…І ось настав день зустрічі. У пишній залі зібрались багато людей, усім хотілось подивитись на двобій найрозумніших людей у світі.
Мандарин сидів на своєму троні, тримав за спиною метелика і з нетерпінням чекав приходу ченця. Аж ось двері відчинились, і до зали увійшов невеличкий худорлявий чоловік. Він підійшов до мандарину привітався і сказав, готовий відповісти на будь-яке його запитання. І тоді, зло всміхаючись мандарин сказав: «Скажи мені, що я тримаю в руках – живе чи мертве?». Мудрець трохи подумав, усміхнувся й відповів: «Все у твоїх руках!» Збентежений мандарин випустив метелика з рук, той полетів на волю, радісно тріпочучись своїми яскравими крильцями.


Теги: Вибір, професія, відповідальність
Понравилась статья? Расскажите друзьям:

Подписаться на новые комментарии к этой статье:
Подписаться

Комментарии

Оставьте первый комментарий

Добавить комментарий

Ваш комментарий добавлен


Другие публикации автора:

Простір, що формує чи руйнує?
«З роду в рід кладе життя мости,

Без коріння саду не цвісти,

Без стремління човен не пливе,

Без коріння сохне все живе.»

(Слова із пісні Ніни Матвієнко та Раїси Кириченко «Сік землі»)

Сім'я - у ХХІ ст., мої роздуми...
Сім'я - ось що найважливіше, ось що змушує битися моє серце.
Філіпп Грегорі

Пошук себе або «Хто Я?»
У кожного із нас наступає той день, коли з’являється запитання до себе та до світу «Хто Я?».
Переживання, що супроводжують нас під час наших роздумів є зазвичай досить емоційно насиченими. Особливо, коли виникають запитання, а відповіді не приходять.

«Довіра підлітків»
Як можна мати справу з людиною, якій не можна довіряти? Якщо у візку немає осі, як можна в ньому їздити?
Конфуцій

Як можна «якісно» любити себе, свою дитину, чоловіка?…
В любви надо объясняться на языке того, кого любишь.

Гэри Чепмен

Самооцінка і підліток-гидке каченя чи прекрасний лебідь?
Прихід підліткового віку - викликає бурю емоцій, страхів, а головне переживання нових почуттів. Ти помічаєш, що тебе якось по-іншому оцінюють, сприймають. При цьому себе ти переживаєш - ГИДКИМ КАЧЕНЯМ=)

Топ публикаций
Барьеры между мужчинами и женщинами Барьеры между мужчинами и женщинами Бесконечная вереница рассказов о боли, которую муж...
На ком лежит ответственность за отношения? На ком лежит ответственность за отношения? Слово “ответственность” имеет несколько негативную...
КАК мать превращает СЫНА в «психологического мужа» КАК мать превращает СЫНА в «психологического мужа» Каждому практикующему психологу приходилось иметь ...

Вы можете подписаться на новые публикации на сайте. Для этого нужно просто указать вашу почту.

Новое на форуме

Перейти на форум


Мы в соцсетях

Присоединяйтесь к нам в телеграм

Telegram psy-practice