Психологический порлат Psy-practice

З якими страхами стикається вагітна жінка та як з ними впоратися?

Народження своєї дитини – це найприємніший момент кожної жінки. Особливо, коли пологи завершилися і щаслива матуся бере свою здорову дитину на руки. Але що відбувається з матусею 9 місяців до того, про це будемо далі балакати.

Коли жінка дізнається про свою вагітність, вона може відчувати змішані відчуття. З одної сторони: неймовірне щастя, задоволення, радість, піднесення, ейфорію. З другої сторони: відчуття втрати свободи, життя яке вона так любила – зміниться, страх, що стосунки з чоловіком/партнером погіршиться, страх, чи справлюсь з обов’язком матері, чи буду хорошою матір’ю, чи прийму одразу дитину.

І це нормально відчувати такі амбівалентні почуття. Не соромтесь цього, не відчувайте провини за такі думки.

Коли жінка вже прийняла: «я вагітна, я буду народжувати, я готова», розпочинається новий етап – 9 місяців прийняття, підготовка себе та нові страхи, особливо, якщо це перша вагітність.

 

Перший страх: як буде протікати вагітність.

Чи все буде гаразд? Чи виношу до 9 місяців? Чи не буде ніяких ускладнень?

І тут в гру вступає лікар. Якщо Ви довіряєте йому/їй. Впевнені в кваліфікації. Дотримуєтесь усіх прописів, вчасно здаєте усі аналізи та робите потрібні обстеження. Все має бути добре. Знаєте, що вагітним не можна хвилюватись, от і не потрібно. Позитивне мислення притягує позитив, керуйтесь цим правилом.

 

Другий страх: пологи скоро, як бути до того готовою.

Що із собою потрібно мати у пологовий? Як розпізнати, чи це справді пологи?

Потрібно зібрати сумку по рекомендаціях лікаря і хай чекає свого часу. Підготувати транспорт в якому імовірно терміново потрібно буде добиратися. Якщо не маєте власного авто, складіть варіант Б, можливо маєте хорошого сусіда чи родича/друга, який поряд живе. Якщо Ви все собі підготуєте, зменшите свою тривогу.

Старайтесь читати літературу, яка допоможе у майбутньому Вам розпізнати чи це тренувальні пологи чи справжні. Якщо тренувальні, то нічого страшного, вони ж і є аби тренуватися)  

 

Третій страх: як будуть відбуватися пологи.

Природньо чи знадобиться робити кесарів розтин. Буде сильно боляче чи ні. Чи я зможу? Вдасться? Буду вміти?

До цього можна підготуватись. Можна відвідувати спеціальні курси для підготовки до пологів, можна переглянути відео, можна прочитати про це наукові статті, ну і звичайно поспілкуватися з тими, що вже народжували. Головне намагатися себе налаштувати на позитив.

Народження дитини – це непросто, але точно можливо. Жіночий організм витривалий і в принципі до цього чуда створений.

 

Якщо ж Вам важко справитися зі страхами, Ви все спробували, тривога не зникає, а навпаки наростає – звертайтесь до психолога/психотерапевта.

Ваше психологічне здоров’я може відображатися на  здоровї Вашої дитини. Піклуйтесь про себе, так Ви піклуєтесь про Ваше маля.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Переклад назви:




Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку