Повысить рейтинг
Введите количество баллов которое хотите купить (100 балов = 2$)
*Каждый день, будет сниматься от 10 баллов, чтобы поддерживать равные возможности и в рейтинге были наиболее активные психологи.
К оплате: 0.00$


Наша цель - создать конкурентные условия при поиске психолога. Обеспечить приток новых психологов на сайт и поощрять активность пользователей.

Как будут списываться балы:
Если у вас до 2000 баллов то списываться будет 10 баллов в день.
Если больше 2000 то будет работать правило "делителя на 100" *
Но при этом остается несгораемая сумма баллов за предыдущую активность на сайте.
Каждая опубликованная статья +5 баллов плюс +10 стартовых баллов.

* правило "делителя на 100" будет рассчитываться следующим образом:
количество баллов / 100 = целый остаток округлен в меньшую сторону до десятых.

например:
2550 / 100 = 20
18700 / 100 = 180

НОВЫЕ ПРАВИЛА ПО СПИСАНИЮ БАЛЛОВ ВСТУПИЛИ В СИЛУ С 01.01.2019г.

Как заработать балы бесплатно:

За оригинальную статью (ранее не публикуемую в Интернете) будет начислено +200 баллов. Если на момент проверки уникальности статьи, она опубликована на других ресурсах, то Вы получите +60 баллов. Проверка на уникальность и начисление баллов будет проведена на протяжении 48 часов после публикации на портале.
За 500 просмотров статьи Вам насчитывается +50 баллов;
За 1000 просмотров +50 баллов;
За 5000 просмотров +100 баллов.

Авторизация
Логин:

Пароль:

Авторизация
Логин:

Пароль:

Укажите ваш E-mail
Подписаться

Якщо не плачуть наші очі, плачуть внутрішні органи. Що таке психосоматика?

Подписаться на автора Якщо не плачуть наші очі, плачуть внутрішні органи. Що таке психосоматика?
20 2013 00:10:00
7304

   

  Звичайно, скажете Ви, краще, щоб і очі не плакали (і внутрішні органи теж), а якщо і плакали б, то тільки від радості. Але чи так буває? Чи можна життя прожити так, щоб все було гладко і ніяких тобі травм, стресових ситуацій чи кризових періодів? В житті буває все. І добре, якщо ми вчасно  відреаговуємо на життєві невдачі, вчасно проживаємо біль утрати, тому, що для цього потрібен час, а не відтерміновуємо з якихось причин; вчасно та адекватно відреаговуємо коли нас кривдять, а не гніваємось, та ще й «лягаємо з цим гнівом спати», і тоді цей гнів невідреагований назовні може бути спрямований на самого себе та принести шкоду нашому здоровю.

«Нехай сонце не зайде у Вашому гніві» — так вчить Біблія. Так до якогось часу, в дитинстві, реагували і ми …

Що ж таке психосоматика?

Психосоматика – це фізичні розлади через психологічні причини, а саме вплив психічного стану людини на стан внітрішніх органів. Особливістю психосоматичного захворювання є те, що хвороба тіла або не діагностується у людини офіційною медициною, або ж виникають труднощі у традиційному лікуванні. Встановлено, що 60 — 80% осіб, які звертаються із різноманітними скаргами до лікарів, є практично здоровими людьми, які потребують лише адекватної корекції емоційного стану, і ці хвороби є психосоматичними.

Ось приклади психосоматичних захворювань:

 • мігрень
 • кардіоневроз
 • синдром подразнюючого кишечника
 • бронхіальна астма
 • гіпертонічна хвороба
 • виразковий коліт
 • нейродерміт
 • фригідність
 • ревматоїдний артрит
 • виразка шлунку та 12п.кишки
 • тіреотоксикоз

Список хворіб є значно ширшим до них відносять розлади харчової поведінки, спектр шлунково-кишкових розладів, онкологічні захворювання та багато інших.

Дуже часто психосоматика проявляється і в дитячому віці і не кожен педіатр здатний розпізнати такі прояви. Досить часто приходиться чути такі скарги як болі в животі чи нудота перед іспитами, чи головні болі зранку перед початком шкільного дня. Пригадую свою клієнтку дівчинку, яка в день, коли мала конкретний урок у конкретної вчительки не усвідомлюючи того, від сильного страху втрачала свідомість. До того часу, поки ми не виявили причину, та не перевели її в іншу школу. Отже, симтом є всього лише вершиною айсбергу, а працювати потрібно з минулим досвідом клієнта

Які психологічні фактори призводять до психосоматичних захворювань?

Наш організм відчуває все, навіть те, що ми намагаємось самі від себе приховати. І рано чи пізно накопичені проблеми дають про себе знати у вигляді психосоматичного захворювання. Тому, що психосоматична хвороба має місію посередника, тобто допомагає відновити той діалог, який ми з якихось причин втратили. Такий собі місточок між тілом та душею.

Для того, щоб розвинулась психосоматика, як правило, потрібен тривалий час, деколи і 5 -10 років. Часто недостатньо одного конфлікту для того, щоб розвинулась психосоматика. Мікротравми від минулих переживань створюють умови для наступних переживань.

У всіх людей є емоції. Здорова людина свої емоції здібна усвідомити та знайти для них адекватний вихід. Психосоматика ж зявляється тоді, коли емоції не мають виходу. Заборона на прояв емоцій часто може формуватись в дитинстві, тобто вже тоді виникає внутрішньо-особистісний конфлікт. І в дитячому віці вже може проявлятись психосоматика. Або ж це може бути платформою для хвороби в дорослому віці. Чи  з якоїсь причини вже дорослий може перебувати в такій ситуації, де проявляти свої емоції неможливо, чи неприйнято. І при неможливості чи забороні прояву емоцій – починають «говорити» наші внутрішні органи. В відомій російській пісні є слова: «душа болить, а серце плаче». Так мовою Позитивної Психотерапії хвороби серця – це здібність реагувати всім серцем на тривоги та конфлікти; приймати все близько до серця. А наприклад, головна біль та мігрень – це здібність давати вихід напруженню та конфліктам через голову.

 

Як перейти від психосоматики до здоровя?

1. Часто симптом для хворого має «вторинну вигоду», тобто хворіти якимось чином вигідно, наприклад, хворіючи людина не зобовязана щось робити, бо ж вона хвора; чи хворіючи їй вже не потрібно про щось думати; або хворіючи вона отримує любов і турботу, яку не може отримати будучи здоровою. Отже, важливо відповісти собі на ці запитання і наприклад, зрозуміти, яким чином можна ще отримувати любов, але будучи здоровою.

2.  Не закривати очі на конфлікти та проблеми, а своєчасно їх вирішувати. Ще Фройд писав: «Якщо ми виганяємо проблему в двері, вона лізе через вікно у вигляді симптому». Тому, не потрібно виганяти свої симптоми, а «сісти і попити з ними чаю, та прислухатись про що вони хочуть Вам розповісти». Як правило, симптом є сигналом того, що в нашому житті щось не так. Порушений баланс між життєво важливими сферами та здібностями. Порушений баланс між Тілом-Душею-Духом.

3. Найкраще в потрібну хвилину переживати те, що потрібно і звільнятись від того, що заважає. Дозволяти проживати собі справжні емоції.Тому, що, чи може бути для нас прикладом людина, яка «кипить всередині від гніву», а зовні зберігає повний спокій, адже всередині все «кипить»… Навчіться адекватно виражати свої емоції. Навіть в ситуації, коли здається, що тут заборонено їх проявляти, можна навчитись про це говорити з позиції «Я+Ти+»: «я відчуваю роздратування», «я відчуваю злість», «мені сумно» та ін.

4. Знайдіть мету, заради якої Вам захочеться виздоровіти. Ради кого хочете бути здорові? Ради чого хочете виздоровіти? Що будете робити, коли виздоровієте?

4.  Шукайте людину, з якою ви можете поговорити. Вчіться звертатись за допомогою до інших і будьте здорові!

 З вірою та любовю, Ростислава Пекарюк

 Понравилась статья? Расскажите друзьям:

Подписаться на новые комментарии к этой статье:
Подписаться

Комментарии

Оставьте первый комментарий

Добавить комментарий

Ваш комментарий добавлен


Другие публикации автора:

Как пережить потерю
Рано или поздно каждому человеку приходится утешать и поддерживать горюющих людей или горевать самому, теряя близких. В последнее время очень много разговоров о потерях, болезненных для целой страны. Но тяжелее всего нынешние события переживают люди, которые теряют самое дорогое – своих близких. Друзья и знакомые, отдав последний долг, расходятся по своим домам. Оставляя родных один на один с душевной болью, бесконечной пустотой и тревогой, часто настолько сильной, что человек не знает, куда себя деть.
Якщо не плачуть наші очі, плачуть внутрішні органи. Що таке психосоматика?
<span yle="text-align:right;display:block;" st=""><strong><i>«</i><i>Хвороба — це ідеальні умови для творчої роботи, свобода від вторгнення інших, свобода від звичайних побутових обов’язків».<br /> Джордж Пікерінг</i></strong></span>
Авторська методика "Ковчег мого життя"
Пропоную свою авторську методику, яку використовую в індивідуальній та груповій роботі, як додаткову можливість для пошуку та віднайдення ресурсів
Синдром емоційного вигорання(СЕВ)
<b>Виснаження, відчуття зниження емоційних та фізичних ресурсів, відчуття втоми, яке не минає навіть після повноцінної відпустк, втома та небажання працювати</b> - все це, і не тільки, про синдром емоційного вигорання
Выход из травмы там, где и вход
Психотравмы - это не только то, о чем часто показывают в фильмах или новостях, по статистике до 18 лет не менее 30% людей испытывают какую-то травмирующую ситуацию. Здесь речь может идти и о потерях в возрасте до 17-18 лет ближайших членов семьи (из-за смерти или развода) - как правило, во взрослом возрасте такие люди склонны к депрессивным состояниям; и о стрессовых событиях, которые оставляют рану в психике - травма развития, повторяющиеся травмирующие события в детстве, эмоциональное отсутствие и отсутствие безопасной привязанности (большинство травм развития не из дома, а из социума); также, физическое и психическое насилие, дома и в школе (об этом не всегда рассказывают, иногда рассказывают много лет сидя в кабинете психолога, а иногда носят это бремя в себе, так и не находят смелости об этом рассказать, и часто такие травмы дают о себе знать в виде различных симптомов. Тело и психика находят способ как-то приспособиться к этому напряжению - возникают симптомы, которые содержат остатки травматической энергии (наличие физических симптомов свидетельствует о том, что тело ничего не забывает).
Немає лихих людей… Є люди, яких не обіймають
<b><span lang="UK" st="" yle="font-size: 11pt; line-height: 115%; font-family: Calibri, sans-serif;">21 січня</span><span lang="UK" st="" yle="font-size: 11pt; line-height: 115%; font-family: Calibri, sans-serif;"> </span><span st="" yle="font-size: 11pt; line-height: 115%; font-family: Calibri, sans-serif;">- </span><span lang="UK" st="" yle="font-size: 11pt; line-height: 115%; font-family: Calibri, sans-serif;">Міжнародний день обіймів, і такий день існує не спроста, він нагадує нам про те, що обійми це ресурс, який потрібно використовувати щодня.</span></b><div><div><span lang="UK" st="" yle="font-size: 11pt; line-height: 115%; font-family: Calibri, sans-serif;"><span class="MsoNormal" st="" yle="text-align:justify;display:block;">- Лисенятко, - сказало лисеня лисеняткові, - ти пам'ятай, будь ласка, що якщо тобі важко, погано, сумно, страшно, якщо ти втомився - ти просто простягни лапу. </span><span class="MsoNormal" st="" yle="text-align:justify;display:block;">І я протягну тобі свою, де б ти не був, навіть якщо там - інші зірки або всі ходять на головах. Тому що сум одного лисеняти, розділений на двох лисенят - це ж зовсім не страшно. А коли тебе тримає за лапу інша лапа - яка різниця, що там ще є у світі? </span><span class="MsoNormal" st="" yle="text-align:justify;display:block;"><span lang="UK">" Казки маленького лисеняти"<o:p></o:p></span></span></span></div>
<pre class="tw-data-text vk_txt tw-ta tw-text-small" data-placeholder="Переклад" id="tw-target-text" data-fulltext="" dir="ltr" st="" yle="unicode-bidi: -webkit-isolate; border: none; padding: 0px 0.14em 0px 0px; position: relative; margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; resize: none; font-family: inherit; overflow: hidden; width: 237.5px; white-space: pre-wrap; word-wrap: break-word; color: rgb(33, 33, 33); height: 360px; font-size: 16px !important; line-height: 24px !important; background-color: rgb(255, 255, 255);"><br /></pre>
<br /></div><br />


Топ публикаций
Письмо от тела с заметками на полях Письмо от тела с заметками на полях В жизни каждого из нас, рано или поздно, наступает...
Про детские психотравмы и взрослых невротиков Про детские психотравмы и взрослых невротиков Многие тут считают себя интровертами. На самом дел...
Признаки токсических взаимоотношений Признаки токсических взаимоотношений Время от времени, чаще, чем мечталось бы, меня пос...

Вы можете подписаться на новые публикации на сайте. Для этого нужно просто указать вашу почту.

Новое на форуме

Перейти на форум


Мы в соцсетях

Присоединяйтесь к нам в телеграм

Telegram psy-practice