Психологический порлат Psy-practice

Як сказати дитині про секс і не тільки

В ранньому віці дитина може запитати «як я появився/появилася на світ?», або менший брат/сестра, чи хто інший: сусіди, родичі. Вперше, про дітонародження вартує розказувати дитині - до 3 рочків використовуючи словниковий запас відповідно до віку. Легенди про лелек, капусту і навіть про «подарунок від Бога» - це все минуле, незріле, радянське і брехливе. Це перша і одна із найголовніших історій, яку Ваша дитина запам’ятає назавжди. Зигмунд Фройд зазначав, що перші 3 роки є одними із найважливіших років життя людини, бо саме в цей час починає формуватися «Я» особистості. Якщо Ви розкажете неправдиву історію, Ваша дитина вже тоді втрачатиме до Вас довіру. Якщо вважаєте, що дитина мало, що розуміє, то можна розказувати не те, то Ви помиляєтесь. Вона може не розуміти, але відчувати. Також не вартує у будь-якому віці казати: «підростеш – зрозумієш», бо це про Вашу неготовність зріло і впевнено розказувати про «незручне». Варіант, як можете розказати 3 річній дитині звідки беруться діти: «діти народжуються від кохання мами і тата, після того дитинка появляється у животику, 9 місяців росте, а потім народжується на цей світ». У віці до 3-ох років цієї інформації буде достатньо, зазвичай додаткових питань не буває. Звичайно, якщо дитина росте у повній сім’ї, тож таку розмову бажано, щоб вели обоє батьків, якщо вони присутні. А якщо це спонтанне запитання і є хтось один із батьків, то нічого страшного, якщо розкаже мама або тато.
Згодом у дитини появляються додаткові запитання, буває це у віці 3-7 років. Дитина вже починає більше осмислювати і може задавати додаткові запитання. Вона бажає більше інформації  та конкретики. Вартує розказати про статеві відмінності, можна показати малюнки по спеціальних дитячих книжках або в інтернеті. Дітям це цікаво, в цьому віці діти відчувають перші статеві інстинкти. Краще, щоб дитина дізналася від Вас, ніж заглядала у чужі труси у пошуках правди. Якщо Ви розумієте, що Вам це складно, Ви червонієте, не можете підібрати слова, Вам хочеться сміятися, то вже краще просто придбайте спеціальну літературу і дайте Вашій дитині. Вона сама з цим розбереться.
         Наступний етап статевого дозрівання, 7-10 років. Звідки беруться діти вже знають, а вже пора розказувати, які зміни в організмі чекатимуть на Вашу дитину. В цій ситуації краще, щоб спілкувався один із батьків залежно від статті дитини. Якщо дівчинка, то мама, якщо хлопчик, відповідно тато. Тоді ця розмова буде деталізована. Ця розмова, так би мовити підготовка до дорослого життя. Важливо тут називати все своїми іменами і підготувати дитину до змін в організмі.
         10-17 років дитини, той період, який лякливий для батьків. Перші симпатії, побачення, кохання. Думки про секс. Лекції про те, що себе потрібно берегти, не дадуть потрібного ефекту. Якщо Ви протягом життя дитини прикріплювали відповідні цінності, то все буде гаразд. В цей період найважливіше довіряти власній дитині, вільно спілкуватися, обговорювати стосунки з протилежною статтю, ділитися власними переживаннями, коли Ви були в такому ж віці. Навчити дитину оберігати себе. Обов’язково розказати про презервативи. У більш старшому віці, придбати презервативи і навчити ними користуватися.  Окремою складовою має бути моральна сторона. Хлопцям потрібно розказати про сторону відповідальності. Дівчат про те, якщо вона ще не готова до статевого акту, то розумний хлопець завжди зачекає.
         Найголовніше у спілкуванні про секс та статеве дозрівання з Вашою дитиною – це простота та правда. Підбирати слова відповідно до віку та складу характеру дитини. Відвертість притягує!
Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Написать комментарий

Возврат к списку