ЧИ ЧАСТО ВИ ЧУЄТЕ ВНУТРІШНІЙ ГОЛОС, якому постійно "недостатньо"?
Який постійно незадоволений вами або вашими діями? "Ти повинен (-а) це зробити". "Ти стоїш на місті". "Подивись, твої друзі вже досягли цього". "Ти недостатньо розвиваєшся". "Твої результати невтішні". "Ти можеш набагато краще". "Ти гаєш час".
Ми часто говоримо самі собі, що повинні робити "краще", "більше", "правильніше", "швидше". Ми критикуємо себе, підганяємо, знецінюємо.
Безсумнівно, реалістичні вимоги до себе стимулюють розвиток, приводять до реалізації цілей та успіху. І це безсумнівний плюс.
Однак, коли ці "методи стимулювання" призводять до хронічної незадоволенності собою, неможливості слідувати за своїми істинними бажаннями, до апатії та депресії, вони перетворються на руйнівний процес.
Ми ніби-то весь час звіряємося з тим ідеальним образом себе, який ми собі нафантазували. Проблема в тому, що ідеальний образ апріорі недосяжний.
Завищені вимоги призводять до появи відчуття розчарування в собі, "я знов нічого не зробив", "я невдаха", "я краще взагалі нічого робити не буду", блокування будь-якої активності та розвитку, знецінення попередніх своїх результатів та агресії на себе. Що, в свою чергу, породжує проводовження нескінченної гонки.
☝️Якщо ви відчуважте, що прийшов час змін в житті, хочете внутрішніх трансформацій та розвитку, потрібно вчитися зменшувати тиск на себе та послаблювати хватку.
Поділюся тим, що реально допомагає особисто мені, оскільки я сама регулярно веду розмови з внутрішнім критиком):
- 1. Ставити собі запитання: Кому і що я повинна? Кому і що я хочу довести? Хто сказав, що має бути саме так? Чи потрібно це МЕНІ?
- 2. Важливо спостерігати, що відбувається з вами в той момент, коли ви не відповідаєте своїм вимогам та стандартам. Які емоції ви тоді відчуваєте? Які думки приходять?
- 3. Порівняти вимоги до себе із своїми реальними можливостями та здібностями
- 4. Визначити свої переваги та концентруйтеся саме на своїх сильних сторонах
- 5. Вчитися приймати свої обмеження. Вони є у кожної живої істоти. Нажаль, ми не всесильні
- 6. Дати собі право на помилку. Пробачати собі за це, ставитися до себе добріше, як до дорогої вам людини
- 7. Помічати будь-які невеликі кроки вперед та відмічати цінність того, що ви робите🌱