Психологический порлат Psy-practice

Стрес - помічник чи загроза?

бо саме стрес – це наш захисний механізм на зовнішні подразники. Він проявляється психічно, фізично та емоційно, дає нам можливість адаптуватися до змін.

Він появляється  у нашому мозку, який у свою сторону приймаючи загрозу  передає сигнал наднирникам, які виділяють гормони стресу – адреналін та кортизол. І тут ми активізуємось: ми стаємо сильнішими та витривалішими, ми швидше реагуємо та у нас змінюється больовий поріг. А вже коли все минуло, ми у спокійному стані, стрес зменшився чи зник, наше тіло повертається у розслаблений стан.

Стрес проявляється у фізичні, емоційні, когнітивні та міжособистісні реакції.

Фізичні: різні види болю (болить голова, спина, серце, шлунок, кишечник і т.і.), порушення сну, швидко втомлюєтесь, тахікардія, відбуваються розлади шлунково-кишкового тракту.

Емоційні: тривога, розпач, сором, неконтрольований гнів, апатія.

Когнітивні: знижена увага, пам'ять, мислення.

Міжособистісні: не бажання спілкуватися, недовіра до світу, до себе, до людей.

На відміну від тварин, люди змушені свої негативні емоції стримувати, бо знаходяться у соціумі. Ну нам може влетіти, якщо ми накричимо на свого шефа, чи якщо ми свій гнів виллємо на рідних незаслужено. Тож американські психіатри розробили соціальну шкалу, де є 43 життєві події, що викликають стрес. Це наприклад: втрата роботи, смерть рідних, важка хвороба, бідність. Якщо людина відповідаючи на ці 43 запитання набирає 200 і більше очок і це відбувається з нею протягом 1 року, то у неї розвинулася психосоматика. Психосоматика – це наука про тіло та душу, що займається вивченням впливу психологічних факторів на виникнення і подальшу динаміку соматичних (тілесних) захворювань. Простіше кажучи, стрес може викликати хворобу. Або ми відчуваємо якийсь біль і відчуваємо сильно, а насправді обстеження показують, що все гаразд з нами. Це все про психосоматику. Відомий психіатр – Генрі Модслі говорив: «Якщо емоції не знаходять виходу у зовнішній тілесній діяльності або є невідповідними до внутрішніх переживань людини, вони починають впливати на внутрішні органи і приводять до розладу їх функціонування».

Коротка інструкція, як справлятися з стресом і як собі допомогти:

здоровий пофігізм. Все в житті минає і всяке буває. Є не лише чорне і біле, є сіре, рожеве, в смужку, в клітинку. Важливо прийняти ситуацію.

Усунути стрес. Намагайтесь усунути стрес, якщо це можливо зробити.

Здоровий сон. Сон неймовірно важливий у житті людини. Ви в принципі відпочините, наберетеся сил та «дозволите» собі відволіктись від ситуації, яка викликає у Вас стрес.

Здорове харчування. Я не про всякі різні теми щодо популярного харчування, а про збалансоване. І хоча б тричі на день. Користуйтесь благами сезонів, свіжі овочі та фрукти є дуже корисними, а фреші ну дуже корисними.

Соціальна підтримка. То про комунікацію із близькими людьми, які будуть тримати в таємниці все, що ми їм розкажемо, навіть саме дурне. Друзі, брати/сестри, рідні вони можуть бути нашим контейнером думок та ідей.

Ресурс. У будь-якій стресовій ситуації і не дуже в стресовій, потрібно вміти знаходити в собі ресурс аби відновитися, розслабитися, насолодитися. Спостерігайте за собою, що Вам допомагає, може хороше кіно чи музика, може якась смачна їжа чи класна книжка, а може прогулянка лісом чи похід по магазинах, а ще може зустріч з друзями чи настільні ігри.

Професійна допомога. Думаєте все перепробували, а напруга лише зростає, тоді варто звернутися до психолога чи психотерапевта та отримати кваліфіковану допомогу та підтримку.

Будь здорові та насолоджуйтесь життям, щоб не сталося, бо ставатися щось завжди буде, а життя у нас одне!

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Переклад назви:




Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку