Психологический порлат Psy-practice

Що таке залежність?

Що таке залежність і з чим її їдять?

Чи можна бути цілком незалежним і, якщо так, то від кого або від чого? Щоб зрозуміти це треба спочатку зрозуміти, що таке залежність і для чого вона потрібна?

Людина водночас тендітне і витривале створіння. Але для того, щоб стати витривалим просто народитися людиною недостатньо. Без турботи дорослого жодна людина не здатна вижити. Навіть, Мауглі вижив завдяки тому, що про нього турбувались вовки. Немовля тотально залежить від мами. З народження ми проживаємо цю залежність і від того, як про маленьку дитину будуть турбуватися, вона буде проживати свою залежність і себе як людину
- яку люблять або ні
- яку цінують або ні
- як важливу частину сім'ї або ні.
Люди, які проживають "або ні" дуже страждають від такого стану речей і, дужче за все, бажають позбутись свого стану якомога скоріше. Бути тим, кого не полюбили, кого не почули, кого не побачили, чиї інтереси не врахували в дитинстві надто болісно в нестерпно. Дитина ще не може зрозуміти всіх складнощів життя і приймає все на свій рахунок. Тому робить радикальні висновки і переживає сильні почуття, які ведуть до фіксації і зацикленості на своєму болю.
Коли болить неможливо відвернутися від болю, він весь час нагадує про себе. З'являється нав'язлива думка здобути незалежність від тих хто спричиняє тобі стільки болю будь- якою ціною. Хтось їде з рідної домівки як надалі як тільки з'являється можливість, хтось швидко одружується, хтось іде працювати і через фінансову незалежність рве це порочне коло залежності.
Але з часом стає зрозумілим, що все одно думками повертаєшся до дитинства і раз за разом прокручуєш дитячі образи і, знов і знов, проживаєш їх. Роки йдуть, а залежність нагадує про себе кожного дня. Дні тягнуться, а роки летять. Наче вже незалежний ззовні, а в душі плаче маленька дитина, яка все ще залежить

від маминої любові, якої було не достатньо,

від її слів які вона сказала,

від її обіймів, яких було недостатньо/

Неможливо повернутись в дитинство і прожити свою залежність по іншому. В дорослому віці можна допомогти собі усвідомивши свою потребу, зрозуміти, що може бути турботою про себе, коли потрапляєш в залежність від іншої людини і навчитись з цим жити.

Людині потрібна людина.

Психолог Кіщинська Алла
Понравилась публикация? Поделись с друзьями!Переклад назви:
Текст анонса:
Детальний текст:Написать комментарий

Возврат к списку