Психологический порлат Psy-practice

САМОТНІСТЬ

Для кожного це поняття має різне тлумачення, сенси та асоціації...і взагалі якщо загуглити визначень поняття "самотність" знайдете безліч. Та як на мене найбільш влучно сказати, що ...

...❗ самотність - це стан подавленості або дискомфорту, яке виникає коли ми відчуваємо невідповідність між нашими потребами у спілкуванні та його реальним досвідом.❗

Простіше кажучи, самотніми ми відчуваємо себе тоді, коли НАШІ очікування від взаємодії з людьми не співпадають з реальністю.

Еволюційно такий дискомфорт досить просто пояснити.

Самотня людина = мертва людина. З точки зору виживання.
Соціум дійсно дає нам багато плюшок: підтримку, допомогу у самовизначенні, взаємний вплив і тд.

Самотність дійсно провокує велику кількість, як ментальних проблем, так і фізичних. Думаю всі ми знаємо про вплив гормонів на наш організм, особливо їх взаємозв'язок з психікою людини.

❗Цікаво те, що самотність провокує ще більшу самотність.

Згадайте що ви думаєте, кажете і робите, коли відчуваєте самотність? Звичайно, починається самоїдство, жалість до себе, надузагальнення по типу "я нікому не потрібен", "я не цікавий/ва" і тд. Тобто людина не йде до людей, а намагається знайти причину чому вона самотня.

❗Зауважу, що самотнім можна відчувати себе навіть будучи у групі людей.

Однією з технік для того аби вийти з цього стану є поведінкова активація. Варто записати для себе 5 (якщо є бажання більше) але мінімум 5 справ або активностей, які зазвичай приносять радість або задоволення у нормальному стані (тобто коли ви не відчуваєте себе самотнім).

Це можуть бути дрібні справи по дому, робочі справи, турбота про себе, хоббі, спорт, і так далі.
Важливо включати, як приємні, так і корисні справи.

❗Приємні справи приносять радість, а корисні задоволення❗

Далі оцінюємо біля кожного пункту передбачувану радість та задоволення, а після виконання - реально отриману.

Бажано, щоб 3 із 5 пунктів стосувалися саме взаємодії із соціумом.

А для того щоб ця техніка спрацювала її треба виконувати щодня, це можуть бути дріб'язкові, короткі, зрозумілі справи, головне щоб були в задоволення, радість та більшість стосувалися взаємодії з іншими.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!Переклад назви:
Текст анонса:
Детальний текст:Написать комментарий

Возврат к списку