Повысить рейтинг
Введите количество баллов которое хотите купить (100 балов = 2$)
*Каждый день, будет сниматься -10 баллов, чтобы поддерживать равные возможности и в рейтинге были наиболее активные психологи.
Присоединяйтесь к нам
Авторизация Регистрация
Авторизация
Логин:

Пароль:

Авторизация
Логин:

Пароль:

Укажите ваш E-mail
Подписаться

Самооцінка і підліток-гидке каченя чи прекрасний лебідь?

Подписаться на автора Самооцінка і підліток-гидке каченя чи прекрасний лебідь?
23 Июля 2017 18:15:10
735

Я, пам'ятаю себе у ранньому підлітковому віці, коли тобі 12-13 р. і ти чомусь стаєш схожим на ГИДКЕ каченя. (фізіологічні зміни і т.д.).
Саме у цей період ти починаєш помічати свої прищі (хоча у кожного по-різному), криві чи тонкі ноги (особливо родичі це помічають і радять, який одяг тобі носити) Я пам'ятаю, як моя родичка радила носити спідниці нижче колін і щоб по бокам були "розпорки", щоб не було так видно моїх кривих ніг. А у класі із своїми подружками ти сперечаєшся у кого із вас довший ніс і це правда, виглядає кумедно, бо ми навіть робили заміри лінійкою.
Я знаю, що дівчата досить болісно реагують на зміни свого тіла. І часто для них здається, що вони є товстими.....і тут знову розпочинаються дії у сторону різних дієт, зневоднення організму, розпочинають палити бо існує міф, що паління сприяє схудненню. Але найчастіше такі методи призводять до "вбивства" свого організму і до серйозного лікування.
А ще я пам'ятаю, що коли ти відчуваєш себе "ГИДКИМ" каченям - твоя старша подружка, яка живе поруч - стає "прекрасним лебедем", і ти постійно порівнюєш себе з нею
Зараз я усвідомлюю, всю значимість фізичного та психологічного становлення підлітка, а на той час - мені здавалось, що я так і залишусь тим "гидким каченям". Але сталось диво - у 14-15 р., я стала симпатичною дівчиною, але "комплексів" було чимало. Тому, сьогодні я хочу підтримати юних дівчат і хлопців. 
Пам'ятайте, ТАК БУДЕ НЕ ЗАВЖДИ!!!! 
Самооцінка - це оцінка особистістю самої себе, своїх можливостей, здібностей, якостей та свого місця серед інших людей.
Можна виділити такі різновиди самооцінки: завищену, адекватну та занижену. Завищена самооцінка - це переоцінка особистістю самої себе, що частіше за все призводить до егоцентризму, надмірності, агресивності, підозрілості, втрати контакту з оточуючими (друзями, близькими, рідними тощо).
Занижена самооцінка характеризується невпевненістю в собі, у своїх можливостях, байдужості, підвищеному рівні тривожності, відмові від ініціативи, що призводить до недооцінки особистістю самої себе та до формування комплексу неповноцінності. Адекватна, або нормальна самооцінка свідчить про оптимальне співвідношення можливостей та здібностей людини і адекватного усвідомлення оточуючої дійсності.
Як завищена, так і занижена самооцінка можуть бути результатом внутрішнього конфлікту особистості, який виявляється у внутрішніх (зорієнтованих на самого себе) та зовнішніх (орієнтованих на оточення) формах.
Часто саме у підлітковому віці самооцінка є низькою, що проявляється у неприйнятті себе, своєї зовнішності, страх поразки, критики, небажання займатись чимось новим, постійне порівняння себе з іншими, втеча у фантазії.
Тому, для формування позитивної самооцінки, як на мене важливо:
* будувати стосунки з людьми, які підтримують, а не пригноблюють;
* говорити собі хороші слова, компліменти;
* займатись тим, що приносить задоволення та  дає можливість самовиразитись;
* дивитись мотиваційні фільми;
* пам'ятати, що якість твого життя - залежить лише від Тебе!


Теги: підлітки, самооцінка, підтримка, прийняття
Понравилась статья? Расскажите друзьям:


Другие публикации автора:

Подписаться на новые комментарии к этой статье:
Подписаться

Комментарии

Оставьте первый комментарий

Добавить комментарий

Ваш комментарий добавленТоп публикаций
В чём трудности перевоспитания другого человека В чём трудности перевоспитания другого человека Весна. И потянулись на консультации клиенты со схо...
Съешь меня! Размышления на тему концепции ментального метаболизма. Съешь меня! Размышления на тему концепции ментального метаболизма. Инстинкт голода в теории ментального метаболизма я...
Зеленоглазое чудовище. Зеленоглазое чудовище. Ревность - одна из самых значимых и трагических ст...

Вы можете подписаться на новые публикации на сайте. Для этого нужно просто указать вашу почту.

Новое на форуме

Перейти на форум


Мы в соцсетях

Присоединяйтесь к нам в телеграм

Telegram psy-practice