Психологический порлат Psy-practice

Психологічна гігієна

Всім привіт.

Психологічна гігієна.

 

Профілактика завжди дешевша за лікування (с) Народна медична мудрість.

 

 

Кожного з нас навчали з дитинства мити руки перед їжею, або коли забруднився, або просто прийшов з вулиці. А ще чистити зуби, регулярно митися, доглядати за собою після відвідування туалету та багатьом подібним діям догляду за тілом.

 

Всі ці заходи можна описати словом гігієна.

Думаю, навіть подорослішавши, ми можемо бути лише вдячні тим, хто нас навчив правилам гігієни. Вона виступає профілактикою для багатьох захворювань.

 

На жаль, тільки в останні кілька років на території колишнього СРСР знання про психіку та правила поводження з нею перестали бути долею невеликого кола фахівців.

 

Зараз особливо важливо ввести для себе правила психологічної гігієни в щоденне застосування. Це допоможе і досягти більшого, і якість життя покращити, і кризи проходити продуктивніше, і зі стресами війни краще впоратися.

Та й на суспільство позитивно повпливати, бо давно відомо, що "якщо хочеш якісного результату, зроби це сам".

 

Завдяки багаторічній практиці в цій галузі, я можу навести кілька правил гігієни, які допоможуть доглядати своє "психічне тіло".

 

Гігієна психіки.

  1. Медитації, практики усвідомленості, дихальні вправи. Найпростіше освоюються дихальні практики, на кшталт "дихання квадратом".

  2. Усвідомлення реакцій, дозволу їм бути. Це просто на словах, але насправді потрібні зусилля. Ця справа дуже вдячна.

  3. Власні цілі. Виділення трьох важливих напрямів у житті та посвята себе їм створюють і достатню різноманітність і, водночас не перевантажують увагу.

  4. Планування дня, тижня тощо. Чим чіткіший графік, тим менше невизначеності, а значить, і місця для тривоги. У той же час варто пам'ятати, що графік – це не всесвітній закон, і його можна коригувати за потреби.

  Для когось планувати день простіше з вечора, для когось із ранку, для когось нормально – тиждень. Але важливо його мати та користуватися.

  5. Своєчасне прибирання наслідків "токсичного" спілкування. Куди ж без нього. Важливо пам'ятати, що спрямована на вас токсична активність - це про іншу людину, а не про вас. Його оцінки, думка, уявлення варто знецінити до рівня думки комара, кошеня, трирічної дитини, або когось ще, чия думка може бути неприємною, але не катастрофічною. Якщо після спілкування є почуття втоми, безсилля та інших ознак, займіться чимось із пп.1 і 2.

  Важливо не відкладати "на потім", а одразу зайнятися цим, приблизно як руки помити після контакту з якимось брудом.

  6. Вміння абстрагуватися. Погляд із боку на подію, він у ньому. Це і напруга знижує, і додає інформації для сприйняття. Техніка проста: побачити, почути те, що відбувалося чи відбувається, як із боку. p align="justify"> У психіки для цього є свій захисний механізм - дисоціація, і краще вміти керувати нею усвідомлено.

  Для просунутих - зворотний зв'язок високої якості, матеріали можна знайти в мережі або навчитися у мене.

  7. Освоїти "тапінг". Досить проста техніка із ДПДГ, спрямована на зв'язок із тілом. Особливо добре при високій тривожності та недовірливості, як і інші практики заземлення.

 

  Мета замітки - привернути увагу до необхідності психологічної гігієни, і в жодному разі не всеосяжний опис правил та підходів.

  Якщо ви вважаєте, що є чим доповнити тему, не виходячи з контексту психогієни, або потрібні якісь подробиці, пишіть, пишіть, буду радий конструктивного зворотного зв'язку.

 

  Не відкладайте турботу про свій внутрішній стан на потім.

  Виберіть для початку одну практику, яку просто освоїти, і щодня, хоча б протягом місяця займайтеся нею.

  Внутрішнє благополуччя і світ розфарбує в кращі фарби і, як показує практика, змінить реакції оточуючих вас на краще.

  Та й Всесвіт відгукується внутрішні посили.

 

  Якщо потрібна допомога в цій галузі або в інших, звертайтеся за консультацією.

 

З повагою, Павло Тренкеншу.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!Переклад назви:
Текст анонса:
Детальний текст:Написать комментарий

Возврат к списку