Психологический порлат Psy-practice

Психосоматика. Що це таке та з чим її їдять

                     Психосоматика що це таке , та з чим її їдять.
  Почну, мабуть, з того що таке психосоматика і який вплив вона має на організм людини. 
Отже , якщо простими словами психосоматика – це реакція нашого тіла, (організму) на наш психо-емоційний стан. Це можуть бути витіснені та не усвідомлені людиною такі переживання та емоції як внутрішні конфлікти, різні страхи, сором, не виражена агресія та багато інших які не проживаються , а залишаються в несвідомому. Можна сказати, що психосоматика іншими словами -це біль та страждання душі які не знайшли інакшому виходу як через тілесні прояви, це розповідь нашої душі, а може навіть і крик її про допомогу.
   Взагалі визначення здоров’я нам наче доступно, но не до кінця зрозуміло.  Я ще з малку чула вислів 《  В здоровому тілі – здоровий дух. 》 Наш організм це одна єдина субстанція яка тісно пов’язана з тілом та психікою.  Не може бути «здорова» психіка, якщо тіло хворіє, та навпаки. 
 Наше тіло розумніше за наше когнітивне. Воно реагує на будь-яку ситуацію в рази скоріше, ніж ми зрозуміємо , що з нами відбувається. Воно наче дає нам сигнали, про то , що щось відбувається з нашим несвідомим . Тіло -це маркер того, що потрібно звернути увагу на ту чи іншу сферу нашого життя. 
 Звичайно , є багато наслідків психосоматичних захворювань , та я хочу зробити акцент на декількох найбільш розповсюджених на мою думку .
  ● Однією з причин психосоматичних захворювань являються сильні внутрішні конфлікти. Це наче внутрішня боротьба двох частин між собою. Наприклад , одружена жінка чи чоловік закохуються в іншу людину та хочуть будувати своє майбутнє з ним/нею. Але не можуть розлучитися і піти на такий крок , бо зупиняє страх невідомого, страх осуду важливих фігур, невпевненість в майбутньому партнерові і.т.д. І тут получається прекрасний сильний внутрішній конфлікт. І якщо його не усвідомлювати , то тіло звичайно відреагує психосоматичними захворюваннями можуть бути мігрені, цистіт, проблеми ротової порожнини і купа купенна всього(в кого що). Оскільки всі люди ідивідуальні, то тілесні реакції на внутрішній конфлікт звичайно будуть різні.
І якщо його не усвідомлювати , то тіло звичайно відреагує психосоматичними захворюваннями 
 
●Це одна причина – «другорядна вигода» це складна складність. Але вона допомагає людині точно в якихось моментах. Тут було б добре запитати в себе ,
-а чим мені допомагає моя хвороба? Для чого вона мені? Що завдяки хворобі я можу отримати ? Яку потребу вона мені задовільняє ? Як я можу задовільнити потребу, яку задовільняє симптом без симптома ?
Наведу приклад ...наприклад проблеми з зором. Зір почав раптово та сильно падати. І тут цікаве місце...чого чи кого я не хочу чи не можу бачити, але легалізувати не можу настільки , що аж потрібно почати втрачати зір...? А що буде якщо я почну знов гарно бачити ? То що/кого я побачу, що таке неприємне чи не переносиме моїй психіці ? 
І якщо взяти (наприклад) що мама, яка приїхала до мене на день, а живе тиждень.. і я не можу їй сказати про своє невдоволення її довгому візиту (через страх образити її, стати не зручною ( поганою )) то за свій дискомфорт я заплачу ціною свого здоров’я. 
І якщо про цей випадок то , важливо подумати ( попрацювати з психотерапевтом) про то як виставити границі важливій материнській фігурі. І як без симптома попіклуватись про себе.
  ●Третій прояв психосоматики- ретрорефлексія . Це  а-ля  поворот на себе. Це наказання  себе (несвідоме звичайно) за якийсь поступок який суперечить внутрішнім цінностям , або «краще» наказати себе замість іншого. Наприклад пара розійшлась , бо чоловік був деспотичний та бив дружину. А вона замість  того , щоб це усвідомити і прийняти «повертає все на себе» . Бив- бо я була поганою дружиною та варила поганий борщ. І несвідомо наказує себе за те, що вона «погана» . Або інший приклад .. дитина розбила улюблену вазу мами , і не розуміє , що то випадковість ( бо їй не пояснили, що так буває, і нічого страшного в тому немає) аналогічно попадає в почуття провини , винить себе  що погано поступила. Тут звичайно тіло видає різні симптоми від болів в шлунку до поломаних кінцівок і.т.д.
●Ще один прояв – це інтроекти . Внушені речі з зовнішнього світу в внутрішній. Їх багато закладають з самого дитинства. Наприклад ...дитина хоче піти зимою покататися на санках , а батьки постійно повторяюсь «ти простудишся, довго не катайся» , «ти так часто хворієш , куда тобі на двір» і щось ще накшталт цього. Тоді дитина (її тіло) починає поводити себе відповідним зручним для батьків образом. Починає хворіти...і переносить цей «любимый симптом» в доросле життя. 
●Опишу ще один також з важливих причин психосоматичних проявів -це бажання турботи , піклування та тепла. Деколи ми втомлюємося від важких буденного справ і так хочеться відпочити , отримати турботу близьких , їх любов та підтримку. Все би добре , якби це завжди можна було б робити легально.
  Але нажаль, так не завжди виходить. І єдиний вихід , що ми обираємо щоб задовільнити потребу в турботі-це захворіти. Всі напевно пригадають  що коли були маленькими , коли хворіли, то можна було просачкувати школу. Мама та тато бігали, переживали , давали ліки , закутували в плед та робили теплий чай. Так ми отримували більше піклування , ніж зазвичай. І тому, нажаль , таким чином і працюють наші патерни поведінки й надалі. Щоб отримати любов – грипуємо. Але як на мене , якщо це розуміти – то з цим можна щось робити. Наприклад попросити про тепло , любов та підтримку в потрібного адресата. Та отримувати це більш легальний способом. Не заставляючи наш організм просити про це такою формою.
    Хочу підкреслити , що важливо піклуватися про себе та слухати  що нам підказує наше тіло. Воно постійно дає нам сигнали. І пробувати задовільнити потребу раніше, ніж воно почне про неї кричати. А краще робити це з особистим психотерапевтом. Оскільки , лікування душі самому діється так само як і лікування зубів самому. Боляче , не всі канали видно , не зручно , і як на мене – неможливо !   

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!Текст анонса:
Детальний текст:Написать комментарий

Возврат к списку