Психологический порлат Psy-practice

Про сексуальні фантазії: функції та цікаві факти

Задам Вам риторичне запитаня, чи бувають у Вас сексуальні фантазії❓
Теорія психології говорить, що усі мають фантазії і сексуальні також.

У нас не прийнято про це говорити, бо це інтимне, потаємне, особисте. Але розуміти і знати, думаю пригодиться кожному.

Розпочну із функцій сексуальних фантазій:

1️⃣ Сексуальне збудження.
Мабуть в кожного було «захоплення» людиною, чи Ви побачили еротичний епізод в кіно, або виплив спогад з коханою людиною, чи при мастурбації Ви відчули “тьохкання” всередині нас. Це і є сексуальне збудження.

2️⃣ Компенсації обмежених можливостей.
Найчастіше це відбувається у підлітків або в юнаків/юнок. Через брак досвіду, вони можуть зменшити свою тривогу, спланувати процес.

3️⃣ Подолання травматичного досвіду.
В житті різне буває, як і під час статевого акту. Щоб забути цей досвід, можна пофантазувати про позитивний та приємний досвід.

4️⃣ Урізноманітнення звиклих сексуальних стосунків.
Одноманітність втомлює і краще, коли можна розвиватися зі своїм партнером і втілювати сексуальні фантазії у життя, ніж шукати різноманітність «на стороні».

5️⃣ Компенсанторна.
Можна уявити себе в якомусь іншому амплуа, чи в іншому статусі, уявити інші можливості. Це про підтримку самому собі.

6️⃣ Подолання страху.
Ніби ти вже це зробив, ніби це вже все сталося. Особливо, коли щось не вдалося чи пішло щось не так, страх посилюється, тож можна у фантазіях все виправити чи підготувати себе до нових звершень 🙂

7️⃣ Терапевтичного ресурсу.
Будь-які фантазії - це якоюсь мірою ресурс. Звичайно, залежно чи ти оптиміст, чи песиміст. Сексуальні фантазії зазвичай мають позитивний ресурс.

8️⃣ Заміщаємо фантазії реальним життям.
Коли у нас відсутнє особисте життя чи воно неякісне, або ми боїмося невдачі чи навіть успіху, ми можемо заміщати реальне життя фантазіями. Це дуже небезпечно, бо ми пропускаємо наше життя.

Як Ви вже зрозуміли 7 із 8 функцій сексуальних фантазій є позитивними, крім останньої. Звичайно у кожного є свої унікальні фантазії, з якими Ви готові чи не дуже готові ділитися. Якщо у Вас стосунки довгий час, то можна поділитися, можливо Вашому партнеру це сподобається і він/вона розділить з Вами це задоволення.
Недавно мене запитали, чи відрізняються сексуальні фантазії чоловіків і жінок❓Хочу розказати про мій власний досвід, я брала участь у соціальному експерименті, де чоловіки і жінки писали свої сексуальні фантазії, а згодом їх озвучували. І як виявилося, сексуальні фантазії жінок і чоловіків були дуже схожими. Там було багато романтики, ніжності та почуттів. Ось так 🙂 Тож фантазуйте, втілюйте в життя свої сексуальні фантазії. Це цікаво та корисно 😉


Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Написать комментарий

Возврат к списку