Психологический порлат Psy-practice

Про керування сном через лінію часу

Останнім часом досить часто до мене звертаються з проблемою порушень сну, якщо простіше, безсоння.

Причому порушення настільки глибокі, що навіть препарати не дуже допомагають, а якщо допомагають, то лише на 2-3 ночі з 7.

Те, що безсоння спровокувала війна та пов'язані з нею біди, в цьому немає ніяких сумнівів.

Хочу поділитися з тими, хто з цим зіткнувся та з колегами способом, який показав себе ефективним.

 

Я в роботі з клієнтами дуже часто використовую модель НЛП "Лінія часу". Щодо цієї моделі є багато роликів на Ютуб та статей, тому в цій статті я не буду його описувати з подробицями.

 

Так от, один з етапів моделювання лінії часу людини - це виявлення так званої "наскрізної" лінії часу. Для спрощення сприйняття я називаю її "дисоційованою".

 

 

Так от, при моделюванні образу лінії часу в клієнтів з порушеннями сну виявились, що в образі доба поділяється на часи неспання та часи сну нерівномірно. В одному випадку час неспання займав десь 20 годин, а ніч, час спання - 4 години та менше.  Також в образі часу сну були "сірі" сектори, десь між сном та неспанням. В інших випадках були подібні ефекти.

 

Після виявлення цих розбіжностей з нормами сну клієнти редагували образи своєї доби, тобто в образах майбутніх днів створювали згідно середніх потреб у сні сектори неспання, що починались з 6-7 годин ранку, сектори сну та сектори м`якого переходу від одного стану до іншого.

 

В сеансі при досягненні потрібного результату тіло ла обличчя клієнта розслаблялось. Після цього сигналу я пропонував відредагувати образи наступних 6 днів/ночей до наступної нашої зустрічі.

 

Наступної зустрічі, після "перевірки реальністю" виявлялось, що техніка зпрацювала, і я пропонував відредагувати образи майбутніх днів згідно отриманого шаблону.

Також звертав увагу, що відтепер вони можуть самі вносити потрібні зміни в розпорядок сну.

 

За відгуками, вже більше 6 місяців сон переважно міцний та глибокий, люди відпочивають.

 

Ну а те, що такий досвід дає можливість глибше зрозуміти себе та як працює власна психіка - взагалі безцінний, я вважаю.

 

Якщо Вам, шановний читач, потрібна допомога по нормалізації сну, звертайтесь, можливо, ця техніка стане у пригоді. Також вона корисна тим, хто емоційно "застряг" в якійсь даті, на кшталт "24.02". За допомогою лінії часу можна і з цею проблемою справитись.

 

Колегам - бажаю успіхів у вашій праці. Сподіваюсь, що цей підхід буде для вас цікавим. Можливо, ви зможете якось збагатити його, і я буду радий зворотньому зв`язку.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!Переклад назви:
Текст анонса:
Детальний текст:Комментарии (3)

09.08.2023 15:52:44

Спасибі, що поділилися! Приємно,що публікація українською. Я теж психолог і візьму собі на зауважу цей метод коригування сну.

09.08.2023 16:05:19

Дякую, пані Олександро! Я радий!

09.08.2023 16:05:19

Дякую, пані Олександро! Я радий!

Написать комментарий

Возврат к списку