Психологический порлат Psy-practice

Післяпологова депресія: пройде саме чи варто звернути увагу на проблему

Останнім часом цю тему розпочали піднімати, бо це справді важливо. Є багато досліджень, які стверджують, що психологічний стан мами корелює зі станом дитини. І це не лише йдеться про поганий настрій мами сьогодні, а в принципі психологічний стан мами впливає на особистість дитини і це згодом відображається на дорослу особу. На прикладі другої світової війни, мами, які були у постійному стресовому стані і виконували лише фізичну функцію материнства - нагодувати та помити дитину, такі діти виростали з тривожними та депресивними складовими характеру.

Післяпологова депресія – психологічний стан жінки, який супроводжується розпачом, сумом,  поганим настроєм, байдужістю до дійсності, почуттям провини та відсутності почуття радості та щастя. Частою причиною стає гормональний збій в організмі після пологів або психологічна атмосфера в сім’ї чи в житті породіллі.

Якщо говорити про причину на гормональному рівні, то тут відіграє роль гормон пролактин, завдяки якому у мамусь є молоко. Післяродова депресія через пролактин може настати на 1-3 день після пологів. Жінки в той час дуже емоційні, плаксиві і дратівливі. Такий стан згодом може минути і психологічний стан жінки може внормуватися, якщо зовнішні чинники не впливають негативно.

Зазвичай, післяпологова депресія розпочинається вже у час вагітності, а після пологів той стан погіршується. Розпізнати її можна за такими симптомами:

-         Поганий сон. Той симптом достатньо важко визначити, бо мамусі в принципі в той час мало сплять. Але якщо появився шанс поспати більше, а жінка не може заснути – це може бути дзвіночком.

-         Постійний сум і пригнічений настрій. Мамуся дуже втомлюється від рутини, він відповідальності, від закритого простору, але її радує народжене маля, яке починає уважно дивитися на неї, згодом посміхатися, а ще з часом агукати. Якщо такі моменти маму не тішать, варто звернути увагу.

-         Не приносить задоволення і радість те, що раніше завжди спрацьовувало. До того часу ми вже навчилися розпізнавати свої ресурси, які нам піднімали настрій, додавали енергії та щастя. І коли Ви бачити, що серіал, книжка, прогулянка, сонячна погода, зустріч з друзями не приносить радості, тут щось вже не так.

-         Почуття провини та нікчемності. Чоловіку замало часу приділяє, мама не така для малечі, вигляд не такий, який був раніше, одяг невдалий підібрала і т.і., якщо таких почуттів багато – це ще один симптом післяродової депресії.

-         Відсутність енергії. Зрозуміло, що жінка втомлена постійними турботами за немовлям, тому важливо відпочивати, змінювати обстановку.

-         Суїцидальні думки. Це один із небезпечних симптомів, жінки рідко зізнаються комусь про це і саме в цьому така небезпека.

-         Когнітивні порушення. Концентрація уваги, пам'ять, мислення, мова – щось змінилося, ніж раніше, це може бути воно.

Визначити післяродову депресію не спеціалісту вкрай важко. Тому, якщо хоча б один-два симптоми порушенні, варто звернутися до спеціаліста аби дати раду з цією проблемою.

Що може допомогти:

-         Кваліфікована допомога психотерапевта/психіатра.

-         Підтримка та допомога з доглядом дитини. Чоловік звичайно працює і забезпечує сімю, але це дуже виснажливо, тому обов’язки за доглядом дитини мають бути на обох батьків.

-         Давати можливість мамі відпочити. Аби вона побула сама, чи зустрілася з друзями, чи мала час просто на себе та свої потреби.

-         І найважливіше жінка має відчувати любов та взаєморозуміння.

Будьте здорові!

 

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Переклад назви:




Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку