Психологический порлат Psy-practice

Неврози – коли "душа не в розах"?..

Люди часто жаліються, що життя ніби проходить повз них. Немає радості від дня, що минув. Але тут не обов'язково йдеться про клінічну депресію. Є безліч станів і відчуттів, які характеризують незадовільне функціонування/існування в світі!..

Уявимо людину, яка посміхається вам, тримаючи в руках букет троянд. Вона радіє! Хоч шипи троянд трошки колять їй руки. Але невроз, це коли шипи троянд періодично колять із середини нашого тіла, а вірніше – внутрішньо-психічного простору. Тому доводиться робити боляче не тільки собі (бо терпінню є межа), а й іншим...

Що таке невроз? Що з цим робити, коли прояви даного захворювання не дають можливості повноцінно жити? Чому більшість людей вважають, що симптоми неврозів – це привід звернення до фахівців в галузі неврології?

Термін "невроз" ввів шотландський лікар Куллен в 1777 році. В ті часи цей термін описував "запалення чи структурне ураження в органі, яке було важко підтвердити об'єктивними методами".

Тоді в "корзину неврозів" потрапили і деякі неврологічні хвороби. А професія невролога і психіатра були досить споріднені, практично спаяні між собою.

Пізніше цей термін описав Зігмунд Фройд. Але описав досить ретельно, як ніхто до і після нього!..

Що ми відносимо до неврозів?

  • Негнучкі паттерни поведінки (щоразу ми вчиняємо саме так, навіть якщо це завдає болю собі і іншим. Ця поведінка не дає полегшення, не розряджує напруження, не вирішує проблему, але все одно ми продовжуємо так робити)
  • Тривожні та депресивні стани/розлади
  • Фіксовані страхи (фобії) – страх закритого простору, страх публічних виступів, страх перебування в натовпі і т.д.
  • Нав'язливі думки та дії (обсесії, компульсії)
  • Сексуальні розлади психогенного характеру (тобто ті, які не мають оранічного підгрунтя)
  • Порушення адаптації
  • Істерія

Щоб не робити цю статтю занадто великою, деякі симптоми неврозів будуть описані в наступних.

Переважна більшість людей живуть із симптомами неврозів і якось дають їм раду. Вони компенсують їх прояви за рахунок певної взаємодії з близькими людьми, за рахунок роботи (співробітників, підлеглих). Хтось знаходить розрядку в творчості, подорожах. А хтось призначає собі заспокійливі ліки, і таким чином знімає психічне напруження. Певна кількість людей відвідує неврологів.

Люди думають, що один корінь в термінах "невролог" і "невроз" означає їх спорідненість. Але це є своєрідним запереченням психічних негараздів, бо неврологи займаються порушеннями в роботі черепних нервів, хворобами периферійної нервової системи і деякими патологіями опорно-рухового апарату. І до НЕВРОЗІВ це не має жодного відношення!

Лікар-невролог призначить психотропні ліки і можливо спрямує вас до психотерапевта! Він не має спеціальної психотерапевтичної підготовки!

Яка роль психотропних ліків в лікуванні неврозів?

Якщо мова йде про клінічну депресію, яку встановив фахівець в галузі психічного здоров'я (психотерапевт, психіатр), то антидепресанти є важливою складовою частиною лікування разом із психотерапією! В інших випадках психотропні ліки лише знімають симптоми, але не лікують саму проблему.

Психотерапія є найважливішим способом лікування неврозів!

Частина людей, які розуміють, що дані прояви пов'язані з порушеним функціонуванням психіки, відвідують психотерапевтів/психологів. І намагаються добратися до того коріння, звідки бере свій початок невроз. До того місця, де він був закладеним. І це непростий шлях! Він вимагає сміливості і вміння хоч трошки довіряти іншим...

Якщо повертатися до чуттєвого образу неврозу, як такого, коли "душа не в розах" (трояндах), то, напевне, цій душі не вистачає радості буття! Їй не вистачає відчуття задоволення від життя.

Давайте разом пробувати повертати троянди, аби душа знов була в розах, які приносять задоволення!


Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Переклад назви:




Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку