Психологический порлат Psy-practice

Немає лихих людей… Є люди, яких не обіймають


Обійми позитивно впливають на психоемоційний стан людини, на стан її здоровя в ціломуВплив на здоровя за допомогою обіймів з близькою людиною напряму пов’язаний з виробленням в організмі гормону окситоцину, це гормон привязаності та задоволення. При обіймах цей гормон дає людині відчуття захищеності, задоволення  від життя, та попереджає від появи поганого настрою, сприяє м’язовому розслабленню. Люди, в яких достатньо окситоцину більш схильні до емпатії та співпереживання, як правило, це люди з високою мораллю. Тому, чим частіше ви практикуєте обійми в своїй сімї, тим корисніше це для стану вашого здоровя. Більше того, регулярні обійми навіть мають здібність впливати на характер людини, та робити його мякшим. Також обійми підвищують самооцінку, оскільки кожен хоче, щоб до нього відносились з любовю, а асоціації безпеки з раннього дитинства, які пов’язані з відчуттям своєї цінності, коли вас обіймають, активуються завдяки обіймам.

Звичайно, такого терапевтичного ефекту досягається, якщо ви обіймаєтесь з приємними вам людьми. Обійми з людиною, яка є неприємною для вас, можуть викликати навпаки, погіршення настрою. В інтимній зоні, яка складає від 15 до 45 сантиметрів від вас, допустимо знаходитись тільки найближчим людям. 

Чи знаєте ви, як часто потрібно обійматися? Є такий «каліфорнійський стандарт», згідно якого вважається, що 4 обійми в день потрібно кожному для виживання. Для хорошого самопочуття, для того, щоб людина почувала себе гармонійно, комфортно, потрібно не менше 8 обіймів в день, це крім звичайних обіймів  при зустрічі, при прощанні, перед сном.  А дітям таких обіймів потрібно ще більше, щоб не було відчуття небажаності, самотності. 

Обійми потрібні людині з перших днів її появи на світ. Тому, відразу ж після пологів дитинці дають декілька хвилин полежати на грудях у мами -  це вже перші обійми в її житті. Хоча, перебуваючи в утробі матері, дитина теж перебуває в обіймах, і для того, щоб після народження сон був спокійний, радять обгортати ковдрою чи мяким рушником, ніби створюючи обійми, які повторюють обійми до народження. 

Сумно, але часто і в останні хвилини життя перебуваємо зі своїми рідними, особливо, коли знаємо, що смерть вже неминуча, і також даруємо їм свій останній дотик, останні обійми…

Якщо пригадаємо, то часто можна побачити ікони з зображенням Ісуса Христа, де до нього туляться діти – це теж тілесний дотик і обійми.

Навіть кажуть, для того, щоб припинити сварку з близькою людиною, сваритись потрібно міцно обіймаючись.

Буває так, що в родині нема такої звички - обійматися. Така звичка чи потреба може бути не у кожного і правдою є те, що фізичні дотики, обійми,  не були прийняті в сімї, як основна «мова любові». Тому, людина, для якої обійми не є чимось важливим, може не відчувати потреби в цьому, але для іншої людини відсутність обіймів може проявлятись роздратованістю, поганим настроєм, душевним дискомфортом, навіть, підвищеним артеріальним тиском. Тому, цінно розуміти, що обійми можуть бути потужним сигналом для передачі любові для іншого партнера. Про свої потреби важливо говорити в своїй сімї, щоб ваш партнер знав та розумів, що є важливим та цінним для вас. Доторкатись до тіла свого партнера – це доторкатись до нього самого. І навпаки, для багатьох, якщо їх не обіймати – це відчуття емоційної відстороненості, небажаності.  

Обійми це приємні асоціації з нашого дитинства.  Коли рідні проявляли любов - тоді обіймали, коли потрібно було втішити - тоді теж обіймали. Що відбувається, коли наприклад, дитина впаде і розіб’є колінко, вона відразу біжить за підтримкою до мами чи до тата. Вони її обіймають, і дитині відразу стає легше. Вона відчуває захист, підтримку і спокій. І тоді будь-яка рана швидше заживає. Всі ми в душі залишаємось дітьми, і хочемо, щоб нас любили. Людина потребує любові і душевного тепла, навіть тоді, коли вона вже доросла. 
Приведу такий приклад, про людей, які надмірно вживають алкоголь. Якщо дивитись на питання вживання алкоголю з психотерапевтичної точки зору, то часто це бажання зігріти себе з середини, коли нема тепла з зовні. От, і висновок можна зробити – обійми потрібні. Ні, вони необхідні.  Бо дорослі в своєму житті теж іноді "падають і розбивають коліна» і важливо відчути такий момент і дати підтримку. 

Під час життєвих криз чи стресових ситуацій, обійми можуть бути чи не найнеобхіднішим способом підтримки для людей, які перебувають в складній ситуації. Часто кризові періоди є унікальною можливістю для обіймів та обміну душевним теплом. Ваші обійми будуть пам’ятати ще довго після того, як пройде криза. Іноді достатньо просто обійняти і разом помовчати. І  це буде різновидом тілесної психотерапії і підтримки. Для того, щоб обійняти дорогу людину, багато часу не потрібно, іноді достатньо і миті, іноді достатньо дотику. Але такі моменти можуть багато значити для прояву любові та значущості до іншої людини.

Обійми корисні і приємні і для тих, хто їх приймає, і для тих, хто їх дарує. Адже відомо, чим більше ми віддаємо, тим більше – отримуємо взамін.  Обійми – це ресурс для нашого здоровя та гармонійного самопочуття, який ми часто недостатньо використовуємо. Пригадаймо, як при зустрічі чоловіки тиснуть один одному руки. Це теж є одним з проявів тілесного контакту, способом передачі відкритості та соціальної близькості до іншої людини.

Раджу при нагоді якось завітати на відкриття або закінчення психотерапевтичної конференції або семінару, і ви побачите, як вміло використовують цей ресурс психологи,  психотерапевти – вони добре знають ціну обіймів.   

І на закінчення згадалось оповідання про злого вовка: 
– Розкажи мені про злого вовка. 
– Немає злих вовків, є тільки вовки нещасливі. 
Немає лихих людей… 
Є люди, яких не обіймають.        

Якщо Вам сподобалась стаття, поділіться нею в соціальних мережах.
Більше статей на моєму сайті  rostislava.in.ua/

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Переклад назви:




Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку