Психологический порлат Psy-practice

КУМПУНОФОБІЯ

💡 Що таке кумпунофобія?

Кумпунофобія — це ірраціональний страх перед ґудзиками.  У деяких випадках ця фобія є не стільки страхом, скільки люди, які страждають, можуть відчувати сильну огиду до ґудзиків.

Ця фобія також може бути пов’язана з мізофобією, яка є страхом мікробів, оскільки деякі люди особливо бояться старих ґудзиків, і це, як правило, зосереджено навколо того, що ці ґудзики брудні.

Страх ґудзиків, залежно від того, наскільки екстремальний випадок, часто може поширюватися на страх перед дрібними предметами загалом, які дуже нагадують ґудзики. 

 💡 Симптоми фобії

Люди з кумпунофобією можуть мати такі ознаки та симптоми:

 ➡ Не витримують вигляду, звуків або текстури ґудзиків.

 ➡ Відчуття паніки, страху або жаху, коли ви бачать або думають про ґудзики.

 ➡ Визнання того, що страх виходить за межі норми і є зайвим.

 ➡ Реакції кумпунофобії зазвичай автоматичні, неконтрольовані

➡ Фізичні реакції  можуть включати прискорене серцебиття, задишку, тремтіння, надмірне потовиділення, нудоту, сухість у роті, нездатність чітко говорити чи мислити, напруження м’язів живота та непереборне бажання втекти від ситуацій, пов’язаних із ґудзиками.

💡 Причини кумпунофобії

Подібно до більшості інших фобій, пов’язаних з тим, що індивід пережив травматичну подію в дитинстві, у цьому випадку пов’язану з ґудзиками. Деякі особи повідомляють про випадки, пов’язані з тим, що вони вдавилися ґудзиком, не могли зашити одяг із ґудзиками в дитинстві та травматичні наслідки, які з цього виникли.

Крім того, якщо особа стала жертвою жорстокого поводження та насильства з боку правопорушника, який носив одяг із ґудзиками, сам вид ґудзиків пробуджує спогади про ці жахливі події.

Перегляд фільмів жахів або читання трилерів, які включають кнопки, також можуть мати серйозний вплив, оскільки вони  викликають асоціацію між ґудзиками та негативними подіями. 

Окрім цього вважається, що фобія ґудзиків  може бути результатом генетичної схильності. 

💡 Різноманітність страхів при фобії ґудзиків

Кумпунофобія часто вражає дітей, і проблема може зберігатися в дорослому віці. Люди, які страждають від фобії ґудзиків, мають різні варіації страху: 

➡ гудзики з типовою текстурою;

 ➡ нечисті гудзики, старі ґудзики; 

➡ вдихання ґудзиків;

 ➡ страх торкнутися або застібнути ґудзики на одязі;

 ➡ страх побачити ґудзики, які носять інші.

♦Проблеми, пов’язані з текстурою кнопок: страх і відраза тісно пов’язані один з одним. Тому, коли людині починає не подобатися певна текстура ґудзиків, вона може згодом відчути фізичне хвилювання під час користування ними. Цей страх може ще більше посилитися, якщо включити ґудзики з різними текстурами. Ця неприязнь до ґудзиків неодмінно перетвориться на страх. Багато людей із страхом ґудзиків, пов’язаним із текстурою, мають фобію переважно пластикових, а не металевих ґудзиків.

♦Брудні ґудзики: деякі люди бояться старих ґудзиків, оскільки вони можуть бути нечистими. Цей вид страху супроводжується мізофобією, яка  відома як мікробна фобія. Вони не люблять старі ґудзики, тому що вони можуть бути заражені мікробами. Невеликий відсоток людей, які бояться старих ґудзиків, також можуть боятися нових ґудзиків.

♦Вдихання або проковтування ґудзиків: багато людей, не бояться побачити ґудзики, але більше бояться їх випадкового проковтування. Дослідження показали, що людина, яка в дитинстві проковтнула ґудзик, має підвищений ризик розвитку фобії ґудзиків, якщо будь-які поточні обставини спровокують її минулий досвід взаємодії з ґудзиками.

♦ Деякі люди відчувають страх перед кнопками гаджетів: деякі люди не люблять кнопки на мобільних телефонах і клавіатурах.

♦ Пластикові кнопки: деякі люди відчувають жахливе відчуття, коли торкаються кнопок, особливо пластикових. 

💡 Спосіб життя людей з фобією ґудзиків

Люди з фобією до ґудзиків зазвичай уникають одягу з ґудзиками й надають перевагу одягу із застібками-блискавками та липучками.

Багато людей з кумпунофобією віддають перевагу металевим гудзикам.

Більшість людей уникають відвідування офіційних заходів, таких як урочисті заходи , оскільки там багато людей носять одяг із ґудзиками.

Деякі особи з фобією уникають предметів, які нагадують форму ґудзиків, таких як перлини, дрібні монети та інші круглі предмети.

У багатьох випадках фобія ґудзиків може погіршуватися з часом, тому розробляються більш складні стратегії та процедури уникнення.Це може призвести до того, що фобічні люди пропустять важливі події, такі як весілля друзів або сімейні заходи. Це може спричинити соціальну ізоляцію, якщо фобія настільки сильна, що хворий уникає ситуації, коли він може бути поблизу ґудзиків.

Однак переважна більшість людей, які страждають від кумпунофобії, можуть пройти курс психотерапії, який може їм надзвичайно допомогти.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!Текст анонса:
Детальний текст:Написать комментарий

Возврат к списку