Психологический порлат Psy-practice

Фіксація на цілі як метод зменшення кількості стресу

Та виною тому не сам стрес як корисна реакція організму, а негативний подразник. Тож і боротися потрібно не зі своїми емоціями, а з чинниками, які на вас негативно впливають, усувати їх із вашого життя. З цією метою можна використовувати різні методи. Один із них - фіксація на цілі.

Подумайте над тим, які ви маєте життєві цілі. Для більшої ясності їх краще записати. Це можуть бути цілі довгої, середньої та короткої перспективи їх реалізації. Наприклад, ціллю довгої перспективи реалізації може виступати зведення власного будинку; середньої - підвищення посади; короткої - поїздка на море.

Сформуйте в собі звичку фіксувати увагу на ваших цілях і не відволікатися на велику кількість негативних чинників, які на вас впливають, але не допомагають у досягненні цілі. Буває так, що якийсь негативний чинник, що викликає стрес, може якимось чином допомогти вам у досягненні цілі. Тоді він вартий вашої уваги, витрат енергії і та часу. Але, якщо цей чинник ніяким чином не допомагає вам у досягненні ваших цілей, не фокусуйте на ньому свою увагу. Натомість фокусуйте увагу на цілях. Думайте над тим, як їх досягти, витрачайте час і енергію на це, а не на те, щоб боротися, емоційно вникати, витрачати час на велику кількість подразників, які насправді можна було б і не впускати в своє життя.

Наприклад, ви посварилися із продавцем у магазині та через це переживаєте стрес: обдумуєте цю ситуацію, згадуєте, фантазуєте на тему, як потрібно було краще повести себе в цій ситуації, що сказати; ви перезбудженні, сварка не виходе із голови, робота не клеїться. Чому? Тому, що фокус вашої уваги зосереджений на сварці. Тепер подумайте, чи може ця ситуація допомогти вам у досягненні ваших цілей - побудові будинку, кар'єрному рості, поїздці на море. Ніяким чином? Тоді почніть посилено думати про те, як вам досягти бажаних цілей, перенесіть фокус своєї уваги зі сварки на цілі, на побудову планів по досягненню цілей, на втілення їх у життя.

З часом, коли звичка фіксувати увагу на цілі в вас добре сформується і закріпиться, ви здивуєтеся тому, на скільки у вашому житті стало менше стресів. Хоча фактично кількість негативних подразників, що викликали стрес, можливо, не знизилася, але ви просто перестали реагувати на велику їх частину.

 

Оверченко Аліна

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Написать комментарий

Возврат к списку