Психологический порлат Psy-practice

Шукаємо ресурс (Декілька вправ, які можна виконати самостійно)

Психологічний ресурс – це внутрішня сила людини, те, на що можна опертися, коли складно, те, що допомагає давати раду з життєвими негараздами. Кожному з нас украй потрібний психологічний ресурс, адже це те джерело, де можна брати сили, щоб не перевтомлюватися, не вигоряти і залишати енергію не лише для роботи, а й для власного життя. Сьогодні пропоную пошукати нові способи поповнити свій ресурс за допомогою методів щоденникової терапії та одного невеличкого практичного завдання.
Для виконання цього завдання вам буде потрібен тоненький зошит у клітинку (18 арк.), ручка, аркуш А4.
 
Завдання № 1. Ранкові сторінки
У зошиті впродовж тижня ведіть імпровізований щоденник. Створіть сприятливі умови: бажано щоб ви були в тиші й на самоті. Спробуйте прокинутись на десять хвилин раніше за своїх домочадців або прийти трішки раніше на роботу… Зручно сядьте і дайте відповідь (письмово) на такі запитання (кожна відповідь – принаймні сторінка зошита).
День 1-й. Які об’єкти/предмети в моєму житті роблять мене щасливим/ою? Що я відчуваю під час цього?
День 2-й. Хто або що надихає мене в житті? Що я відчуваю?
День 3-й. Якими речами в житті я пишаюся? Чим я можу гордитися? У чому я кращий/а за інших? А за себе декілька років тому?
День 4-й. За що чи за кого в моєму житті я вдячний/а? Хто може бути вдячний мені?
День 5-й. Кого я люблю?
День 6-й. Хто любить мене?
День 7-й. Що таке щастя (особисто для мене)? Коли я востаннє переживав/ла відчуття щастя.
 
Завдання № 2. Вечірні сторінки
Перекиньте зошит догори дригом і почніть писати з останньої сторінки так, ніби вона перша. Увечері, перед тим як лягати спати, упродовж тижня заповнюйте вечірні сторінки. Щоразу давайте відповіді на такі запитання:
  • Що доброго я зробив/ла сьогодні для інших людей?
  • Кому, як і чим я допоміг/огла сьогодні?
  • Яких важливих речей я навчився/лась сьогодні?
  • Які уроки я вивчив/ла?
  • Як цей день поліпшить якість мого життя? Як я можу використовувати цей день як інвестицію у своє майбутнє?
 
Завдання № 3. Практичне
 
Частина 1-ша.
На одному боці аркуша А4 напишіть список справ (щонайменше 25 пунктів), які дарують вам радість, але для цього потрібно витратити гроші. Такими, наприклад, можуть бути купівля книг, похід у кіно чи масаж (важливо підібрати свої; якщо відчуваєте, що щось робити «треба», але радості воно не подарує, у список не заносимо).
Написали?
Тепер зверху на цій сторінці напишіть бюджет – суму у гривнях, яку ви готові витратити на себе впродовж тижня, щоб виконати принаймні один, а краще декілька пунктів зі списку.
Ваше завдання цього тижня – подарувати собі радісні моменти. І якщо ваш бюджет мінімальний, це не страшно. Адже внутрішня дитина» однаково радіє дорогому ламборгіні та крихітній цукерці. Їй справді важливо отримувати подарунки, важливо, щоб хтось про неї попіклувався…
 
Частина 2-га.
На іншому боці аркуша напишіть список справ (не менше, ніж 25), які приносять вам радість і на які не потрібно витрачати грошей. Тут є обмеження – тривалість кожної справи не має перевищувати 30 хвилин. Кожен пункт має відповідати на запитання: що я люблю робити, бо це приносить мені відчуття радості й задоволення? Наприклад, у моєму списку маленьких радощів є такі пункти: встати вранці на півгодини раніше і пити каву в кухні, читаючи улюблену книгу; в обідню перерву вийти погуляти в парк, посидіти трішки на лавці наодинці зі своїми думками; прийняти ванну після важкого дня…
Написали?
Тепер дійте. Завдання цього тижня – виконувати пункти з цього списку, щойно випаде нагода. Любите прогулянки? Сміливо запрошуйте коханого в парк! Любите усамітнення? Попередьте домочадців, щоб півгодини не турбували вас, і насолоджуйтеся тишею. Обожнюєте карооке? Знайдіть свої улюблені композиції в Інтернеті і співайте. Давно мрієте трішки помалювати? Беріть до рук пензлик і акварелі й уперед, до творчості!
Пам’ятайте: ви це робите не задля оцінки і не для того, щоб комусь щось довести, стати в чомусь найкращими. Ви це робите для себе. Адже тільки ви у змозі подарувати собі ресурсний стан, силу й енергію для подолання життєвих викликів.
 
Щиро ваша Ольга-Варвара ВІДЄЄВА
Психолог, що практикує гештальт-підхід
Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Написать комментарий

Возврат к списку