Психологический порлат Psy-practice

Проблемна сторона психології

Про проблемну сторону психології.


Я до останнього стримувалась, але сьогодні вже це останнє і прийшло.

Отже - тисячі психологів в соц.мережах і мас.медіа із тегами - “психологія життя”, “жіноча психологія”, “сакральна психологія”, “психологія щастя” “психологія знаків зодіаку”і т.д. і бог з ними з тегами.

Тези які несуть в маси ці "психологи", просто кидають мене в холодний піт:

- фрази які ніколи не говорить партнеру, якщо хочете заміж

- типи жінок/чоловіків які фірмові маніпулятори

- чому твоя психіка відштовхує всесвіт?

- колір твоєї патології(щоб це не означало)

- мільйон “психологічних прийомів”, щоб звабити будь-кого

І просто ще безліч різномасної дурні.

Пробачте мені можливу різкість моїх висловлювань, але як інакше.

Хоча ще в університеті було весело чути як на те, що я психолог завжди хтось запитує - “а що ти прям можеш мене прочитати повністю?” Ага. Саме так.

Але мене лякає така сильна розповсюдженість псевдопсихологів в медіа зараз. Ніби рівень психологічної просвіти у нас росте, але те що він зрощується в значній мірі на таких площинах не радує.

І, можливо, навіть точно, комусь і такі “спеціалісти” стануть корисними, але чи надовго.

Оскільки в цьому є значна подвійна загроза, адже:

А) Ті речі, які транслюються мало того, що детерміністські й часом репресивні (бути таким, говорити те, спілкуватись з тими, реагувати так)

Б) так вони ще й формують враження що психологічна допомога і робота саме така. Що людину навчать якою їй бути й що конкретно робити, щоб і отримати своє(все своє що їй хочеться) і мати те щастя, яке ці “психологи” при підносять.


Шкода і жаль. Що практично годину гортаючи різні соц.мережі із тегом #психологія тільки 20-30% якісної, релевантної психологічної просвіти. І що тут скажеш, дякую тим 30% за те що вони є, а читачі - будь ласка, будьте більш бережні до себе й оцінюйте більш критично інформацію інтернетних гуру, особливо тих, які заявляють - що знають про вас все, і здатні все виправити.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Написать комментарий

Возврат к списку