Психологический порлат Psy-practice

Критичний погляд на уявлення про Всесвіт, який здійснює бажання, якщо їх правильно бажати

Коли чую від своїх клієнтів про Всесвіт/енергію, завдяки яким виповнилися їхні бажання або прийшли можливості, то вступаю в конфронтацію з цією ідеєю, бо вважаю її неконструктивною для людини. 

Чому так? Давайте розберемо. Всесвіт - це ж якась всемогутня сила, яка може виконати будь-яке бажання, потрібно тільки правильно сформулювати та/або вірити?
На жаль, не всі бажання можуть виконуватися, як би правильно ми цього не хотіли. І є щось, наприклад, смерть, з чим треба вчитися жити. З іншого боку, не всім бажанням потрібно виконуватися, наприклад, що буде, якщо маленька дитина виконає своє бажання помацати гарячий чайник?
Але найголовніша претензія далі.

У цій концепції бачу два результати:
а) бажання здійснилося. Хто несе за це відповідальність/хто молодець? Зрозуміло, що всесвіт. Те, що сама людина докладала зусиль, ніби не має вирішального значення.
б) бажання не здійснилося. Хто несе за це відповідальність/хто винний? А винна сама людина, бо вона якось не так сформулювала чи вірила.
Тобто молодець завжди Всесвіт, а винна завжди людина? Якась несправедлива схема виходить. Якщо Ви з Всесвітом команда, то діліть відповідальність справедливо.
Чи вважаєте, що Всесвіт = всемогутня сила не буде здатна винести провину? І, напевно, думаєте, що вона на Вас образиться і перестане до Вас добре ставитися, тобто ваше щастя та вдача закінчаться?

Цікавий такий уразливий і нездатний почути, якщо правильно не сказати Всесвіт. І цікаве уявлення про себе, тому що Ви у цій концепції можете винести більше провини, аніж всемогутня сила. І відмовляєтеся бачити зв'язок між тими зусиллями, які прикладаєте та позитивними результатами, які отримуєте

То що тут відбувається, якщо говорити не в парадигмі "думки матеріальні"?
Людина переносить на Всесвіт образ значущого дорослого зі свого дитинства. І використовує захисний механізм, який у психоаналізі називають поворот проти себе.
Поворот проти себе - перенаправлення негативного афекту, що відноситься до зовнішнього об'єкта, на себе. У багатьох людей є тенденція звертати проти себе негативні почуття, оскільки цей процес дає відчуття контролю над неприємними ситуаціями. Наприклад, людина міркує таким чином: «Якщо поганий я, а не партнер зі спілкування, я можу змінитись та змінити ситуацію».
Тобто це дає відчуття контролю, але водночас негативно вливає на нашу мотивацію, бо ми перестаємо відчувати себе активними авторами свого життя. 

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Переклад назви:




Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку