Психологический порлат Psy-practice

Чому психолог повинен мати освіту, а практичний психолог-дві?

Сьогодні хочу розповісти вам про такий важливий фундамент роботи психолога як освіта. Здавалося б, що тут незвичайного-психолог так само як і будь-який спеціаліст зобов'язаний мати професійну освіту, проте, як відомо, ідеальна картина світу часто відрізняється від реального життя.

Саме тому ви часто можете зустрітися із "професіоналами всього і вся", в переліку функцій яких входить надання психологічної допомоги, тренінги, інтенсиви, курси і т.д. Звісно багато психологів також проводять курси, інтенсиви і т.д., але їхня відмінність від всякого роду "професіоналів всього і вся" полягає в тому, що справжній психолог має за своєю спиною профільну освіту.

Якщо психолог не теоретик, а ще й працює з людьми, то він має ще й другу освіту-практичну. Вибравши для себе напрямок однієї з практичних шкіл він проходить підвищення кваліфікації і навчається практичному застосуванню навичок допомоги людям.

На відміну від "професіоналів всього і вся", які пройшли тільки триденні курси "Лідерство", "Впевненість в собі", "Пікап-майстерність" і т.д., окрім базової психологічної освіти кожен фаховий психолог-практик проходить кількарічне або ж багаторічне навчання в напрямку якоїсь із практичних шкіл психології.

Психолог, який не тільки займається теорією, а й періодично працює з людьми має другу освіту (конкретний напрямок практичної школи), або перебуває в процесі здобуття такої освіти.

Тобто основна відмінність практичного психолога від "професіоналів всього і вся" полягає в тому, що знання психолога базуються на наукових дослідженнях та практичному досвіді певної школи.

Ми живемо в століття інформаційних технологій і ринок послуг настільки насичений пропозиціями, що легко загубитись, обираючи найбільш гучні імена чи прорекламовані бренди.

Наявність фінансів для маркетингу у "професіонала всього і вся" зовсім не означає, що він допоможе вам вирішити життєві проблеми, перебудувати стратегії та побороти психологічні травми. А це, повірте, основа основ якісних змін у вашому житті.

Будьте критичними та не купуйтесь на яскраву рекламу. Ви ж знаєте, що якщо у вас заболить зуб, то впершу чергу потрібно відвідати дантиста. Так само спершу потрібно звернутись до кваліфікованого психолога, якщо потрапили в складну життєву ситуацію, або не можете навести лад з власними переживаннями.

Тільки зверніться до спеціаліста із відповідною освітою, а вже потім приймете рішення чи потрібно до юриста, астролога, конспіролога, дієтолога та інших ологів.

Життя, яке оточує нас починається саме з психіки. Пам'ятайте про це. Навіть якщо зробити капітальний ремонт навколишнього середовища, але при цьому не змінити власні думки, установки та переживання, то в кінцевому результаті ви все одно прийдете до того, з чого починали.

Хоча зазвичай люди задовольняються косметичним ремонтом, очікуючи швидких змін. Зміни не приходять, розчарування наростає, а на горизонті маячить рука допомоги "професіонала всього і вся" з яскравою рекламою "Зміню твоє життя за 24 години, три відео та один супер-мега-універсальний інтенсив!" Не обманюйте себе, бо брехня не приносить тих змін, на які ми очікуємо. Хіба що ви будуєте кар'єру політика, там без цього ніяк.

Виокремлюйте причини і наслідки. Найбільші помилки в досягненні змін у людини починаються тоді, коли вона зациклюється тільки на останньому.

Цей пост для людей, які хочуть змін і не знають як їх почати. Відповідь проста-почніть із запитань спеціалісту, чий досвід та знання ви хочете перейняти. Яке перше запитання? Ну, звісно запитайте, яка освіта у цієї пані чи пана. Проходьте повз, якщо це університет Хогвартс, якась інша напівміфічна контора чи куди гірше-відсутність профільної освіти.

Ваше життя унікальне, проте проблема-це річ, яка має властивість повторюватися. І хто як не спеціаліст з профільною освітою допоможе вам виокремити у траблах причини від наслідків.

Психологічних шкіл достатньо, а психологів ще більше. Обирайте відповідально та не поспішайте із рішенням, хоча я прекрасно розумію, що в якогось тренера "професіонала" уже закінчуються місця в залі для виступів і саме вам він так щедро подарує останній пільговий квиток.

Якщо інформація була вам корисною-ставте лайки, коментуйте та поширюйте її в соцмережах. Для вас-це питання однієї хвилини, а для мене-можливість просунути сторінку та бути почутим тим, кому це дійсно потрібно. Запис на консультацію як і завжди в приватні повідомлення. Будьте щасливими, стабільними та професійними. Побачимось та почуємось!
Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Написать комментарий

Возврат к списку