Психологический порлат Psy-practice

ЗРАДА В КІБЕРПРОСТОРІ

Якщо немає фізичного контакту чи справжнього сексу, це все ще роман?

Раніше типовий роман починався в офісі з переїздом у жахливий номер мотелю, але за останнє десятиліття широке поширення Інтернету принесло зраду в домівки багатьох пар. Інтернет відкриває нові способи дослідження своєї сексуальності, включно з невірністю.

Зростання гарячих розмов у чатах і кіберсексу також спровокували переосмислення значення невірності.

Справа не тільки в тому, що хтось спілкуєтеся з кимось в Інтернеті, але й у тому, що це має сексуальний або емоційний характер.

Хоча немає загальноприйнятого визначення, інтернет-роман часто передбачає інтимне спілкування та сексуально стимулюючу розмову або кіберсекс, який може включати зйомку, спільної мастурбації веб-камерою, тощо.

Гендерні відмінності зменшуються

 «Я думаю, що існує упередження, що жінки взагалі не зраджують із сексуальних причин»

Хоча чоловіки традиційно були більш невірною статтю, гендерні ролі в деяких випадках змінюються, оскільки все більше жінок стикаються з кіберсексом.

«Це частково починає вирівнюватися завдяки рівності можливостей, які Інтернет надає всім». «Жінки мають бути вихователями та матріархами в нашому суспільстві».

Через таємницю онлайн-інтрижок важко знайти надійну статистику, але дослідження 2005 року за участю 1828 веб-користувачів у Швеції надає докази поширеності кіберсексу та онлайн-інтрижок. Майже третина учасників повідомили про кіберсексуальний досвід, і люди у відданих стосунках були так само схильні до участі в кіберсексі, як і неодружені.

 

Стать і вік мають значення

«Неймовірна розрада для мого віку»

Дослідження показують, що у той час як інтерес чоловіків до кіберсексу зменшувався з віком, інтерес жінок дещо зрістав: жінки віком від 35 до 49 років повідомяють про кіберсексуальний досвід у порівнянні з лише чвертю чоловіків у тій самій віковій групі

Більшість жінок вважають, що онлайн-стосунки є невірністю, при цьому чоловіки схильні це заперечувати.

Під дахом власного будинку

«Мені знесхо дах під дахом власного будинку»

Це починається прямо під вашим дахом. Зі зростанням використання Інтернету багато практикуючих психологів зустрічаються з більшою кількістю пар через онлайн-інтрижки та звертаються до нових проблем у терапії. Все починається вдома, що дуже відрізняється від більшості інших зрад.

Незважаючи на те, що зрада в Інтернеті не включає типовий фізичний компонент, який ототожнюють із невірністю, її описують як обмін фотографіями чи відео в оголеному або сексуальному вигляді, кіберсекс, онлайн-флірт або навіть перегляд онлайн-порнографії. І все це під дахом власного будинку.

В Інтернеті ти можеш бути ким хочеш

«Для нього я маленька і беззахистна дівчинка»

У той час як більшості стосунків перешкоджають такі щоденні реалії, як домашні справи та оплата рахунків, онлайн-стосунки існують в електронному підземному світі, де незнайомці можуть створювати свою власну ідентичність. Можна бути романтичим, благородним, розкутим, успішним, непередбачуваним та загадковим. Ви не повинні бути такою звичайною обмеженою людиною, якою, на вашу думку, повинні бути в реальному житті.

Фантазія перемагає реальність

«Він дуже чуттєвий, дуже»

Основний партнер ніколи не зможе зрівнятися з партнером у фантазіях. Реальний партнер не може перемогти вибух фантазій. Люди з низькою самооцінкою, спотвореним уявленням про своє тіло, нелікованою сексуальною дисфункцією або попередньою сексуальною залежністю мають більший ризик розвитку залежності від кіберсексу.

Емоційна травма невірності в кіберпросторі

Багато людей відчувають подив, гнів і недовіру, коли виявляють, що їхній партнер причетний до кіберневірності. Дехто буде схильний припинити стосунки або поставити під сумнів, чи варто дати партнеру ще один шанс.

Деякі невірні партнери не повністю усвідомлюють інтенсивність емоційного зв’язку в Інтернеті, тому не беруть на себе відповідальності за емоційну травму своєї другої половинки.

Терапія може бути складнішою, якщо партнер, який зраджує, не вірить, що його або її дії в Інтернеті кваліфікуються як роман.

Виправдання такі: «Я не займався сексом з цією людиною». Я нікого не виходила й не бачила й не заразилася жодними хворобами»

Емоційна травма навірності в кіберпросторі

Інший партнер часто відчуває зраду, переживає ті самі почуття, ніби їхній партнер мав справжній роман».

Інтрижки в Інтернеті можуть сприяти розлученню та боротьбі за опіку над дітьми, оскільки залучений партнер стає все більш заплутаним у онлайн-стосунках. Часто внаслідок онлайн-романів знижуеться інтерес до сексу у стосунках і нехтування роботою та часом з дітьми.

Кілька досліджень показують, що навіть за відсутності особистого контакту онлайн-справи можуть бути такими ж руйнівними, як і реальні, викликаючи почуття незахищеності, гніву та ревнощів

Відновлення після невірності онлайн

Як і у випадку з традиційною сексуальною невірністю, відновлення після онлайн-зради вимагає від обох партнерів спільної роботи та обережного відновлення довіри та поваги. Вони обидва можуть працювати разом, щоб дізнатися, які потреби партнера є як сексуальними, так і емоційними. Незважаючи на те, що багато хто може вважати, що зрадою є лише ті випадки, коли хтось перебував у фізичних сексуальних стосунках з кимось, людям, які намагаються подолати кіберневірність, важливо оцінити та зрозуміти емоційну привабливість онлайн-романів.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!Детальний текст:Написать комментарий

Возврат к списку