Інколи зрада партнера лишається нерозкритою, але все ж таки стосунки на стороні часто стають відомі основному партнеру. Завдяки сучасним технологіям людина, яка розкрила зраду, часто бачить початок та розвиток історії зради партнера. Інтимні тексти, а інколи й фото та відео рвуть душу зрадженому та не дають відбрехатися зраднику.
У пари, яка хоче відродити та налагодити свої стосунки після роману, є вагомі причини для надії на це. Хоча результати досліджень різняться, деякі з них показують, що дві третини пар залишаються разом після роману.
Звичайно, деякі пари можуть залишитися разом у нещасті, тоді як інші мають шанс на справжнє відродження та покращення стосунків.
Хотіти працювати над відродженням стосунків так само нормально, як більше не хотіти продовжувати свій життєвий шлях з людиною, яка зрадила чи зі зрадженою тобою.
➡ Процеси після розкритої зради
Процес виходу з кризи зради схожий на процес відновлення після будь-якого важкого емоційного потрясіння. Партнери мають говорити про це. Багато. На чесному, глибокому та шанобливому рівні.
Партнер, який вступив у роман, повинен нести відповідальність за свої дії. Частина цього процесу включає виявлення основних причин, чому у нього з’явились стосунки на стороні. Їм також потрібно щиро просити вибачення і робити це неодноразово. Вони повинні продовжувати слухати свого партнера, не вдаючись до надмірної оборони від почуттів свого партнера щодо зради.
Для справжнього зцілення їм, зрештою, потрібно буде на кілька хвилин побути на місці свого партнера та глибоко відчути, що таке зрада. Це називається емпатією. Поки зрадник не зможе відчути співчуття до зрадженого, прогресу не буде. Це не відбувається лише за одну розмову. Розмови й каяття, співчуття до болю партнера мають відбуватися знову і знову. Кожного разу буде розкриватися дещо інший аспект почуттів кожного.
Якщо ви щойно дізналися, що ваш партнер зрадив, ви все ще перебуваєте на стадії інтенсивного емоційного болю. Ці початкові етапи майже завжди є найболючішими, і часто зрада травмує обох партнерів.
На початку роботи відновлення першим кроком є зосередження на людині, яку зрадили. Процес полягає в тому, що людина, яка мала роман, знайшла час та сили, щоб справді поставити себе на місце свого партнера, щоб зрозуміти, що він відчуває. Це не про звинувачення та сором. Йдеться про досвід брехні. Коли нам бреше кохана людина, наш погляд на світ розпадається.
Стосунки – це довіра та безпека. Це втрачається, коли те, що ми вважали правдою, більше не є реальним.
➡ Налагодження стосунків після зради
Потрібен час. Багато часу. Робота над тим, щоб відновити стосунки, є повільною та кропіткою роботою. Терпіння і сміливість. І ще раз — терпіння і сміливість. І так ще багато разів.
Ця робота не є легкою, особливо для людей, які не мають особливого досвіду ділитися своїми почуттями, зокрема такими вразливими почуттями, як смуток, втрата та образа.
➡ Партнер, у якого був роман
Через деякий час той, хто зраджував захоче припинити розмову. Йому набридне слухати, як він образив свого партнера. Він стане нетерплячими щодо процесу й захоче рухатися далі. Він може відчувати, що його карають, що він постійно сидить на лаві підсудних без адвоката. Однак, якщо він хоче відновити стосунки, йому доведеться терпіти повільний процес загоєння. Йому потрібно буде практикувати терпіння і розуміння. Важко терпіти звинувачення, важко відбиватись від погроз та принижень? Так. Важко. Але це така робота. Колись ваш партнер виснажиться і замовчить. І тоді ви зможете запитати чи можна тепер сказати вам. Терпіння. Без цього відновлення не відбудеться.
➡ Партнер, який переживає зраду
Партнер, який відчуває себе зрадженим, повинен знову і знову практикувати висловлювання та називати свої почуття. Його завдання полягає в тому, щоб визначити свої почуття, а потім висловити їх чітко та з повагою. Мова йде не про покарання партнера. Напади та пошуки помсти не просунуть процес вперед. Потрібно повністю усвідомити свої почуття, просити й очікувати, що їхні почуття будуть почуті, що до них поставляться з повагою. Зцілення відбувається, коли партнер, якого зрадили продовжує ділитися почуттями.
Щоразу, коли партнер якого зрадили ділиться почуттями із глибини, а його партнер це чує, відбувається зцілення. Бути почутим може стати найважливішим досвідом, якого ми прагнемо у стосунках. Налагодження та відновлення стосунків — це процес слухання. Слухати того, хто зрадив також необхідно. Намагатись почути в оглушеному стані зрадника буває важко, але треба намагатись розчути, що він каже.
➡ Зрада — з’ясування причин
Щоб пара знову відчула зв’язок, їм потрібно знати, чому виник роман. Це потужна робота для зростання обох партнерів. Іноді у стосунках є невирішені проблеми, які «розігруються» через роман.
Криза зради часто є набатом для пари, щоб почати цю роботу. Іноді справа не в проблемах у відносинах тим більше не в сексуальних стосунках. Деякі люди зраджують, тому що хочуть почуватися більш живими. Таємниця роману може змусити декого почуватися сильнішими, менш вразливими та вільнішими.
Романи зазвичай пов’язані не з сексом, а з бажанням почуватися особливим і поміченим. Оскільки зрада вважається «порушенням табу», сексуальний заряд зростає. Порушення табу є афродизіаком номер один для людини.
Як не парадоксально, але криза зради може спровокувати інтимні, чесні розмови, на які люди чекали все життя. Це захопливе переживання для обох партнерів. Ці пікові моменти глибокої інтимності, як правило, короткочасні та непостійні. Але вони дають таку необхідну надію. І ця надія є паливом для важкої роботи по відновленню стосунків.
Зрада часто виникає не через бажання нових стосунків з кимось, а через бажання нових стосунків з собою. Складний мотив, який може бути незрозумілим не лише зрадженому партнеру, а й тому, хто зрадив. Для розуміння таких хитросплетінь внутрішнього мотиву зради може знадобитися допомога психолога.
➡ Комфортний простір для відновлення після зради
Робота по відновленню стосунків інколи вимагає правильного простору. Відновлювати розірвані зрадою стосунки найкраще в межах того, що терапевти називають міцним контейнером. Це може бути кабінет психолога консультанта. Важливо створити безпечний простір для обох партнерів.
Мабуть, найважливіше правило спілкування — говорити з позиції «Я», це завжди забезпечує досвідчений психолог. Але якщо ви вирішуєте самостійно відновлювати стосунки в парі після зради, вам знадобиться це правило, потрібно бути не лише тим хто переживає, а й тим хто спостерігає за процесом переживання. Отже, якщо ви самотужки хочете відновити стосунки не вдаючись до послуг психолога, треба розвинути внутрішнього психолога який контролюватиме ваші висловлювання. Замість того, щоб скаржитися на те, що робить ваш партнер, зосередьтеся на тому, що ви відчуваєте, коли він це робить.
➡ Зрада як каталізатор змін
Часто зрада стає можливістю розглянути та покращити деякі поточні проблеми у стосунках. Зазвичай зрада тривожний сигнал, який спонукає обох партнерів виконувати страшно незвичну роботу — говорити правду.
Залежності та погані методи догляду за собою часто є способами втечі від старих незагоєних травм в стосунках з іншими та самим собою. Ці способи допомагають уникнути важливої та складної роботи, пов’язаної з пошуком того, що є правдою про нас самих, про наш досвід дитинства та наші стосунки. Зрада може являти собою відігравання болісних почуттів, обхідним шляхом, щоб уникнути прямого зіткнення з ними. Вивчення глибинних, вразливих почуттів є основним рецептом зцілення наших стосунків з іншими, а також стосунків із собою.