Психологический порлат Psy-practice

Які стосунки можна назвати ідеальними або нормальними?

Які стосунки можна назвати ідеальними або нормальними? Чи бувають стосунки без конфліктів?


Ідеальні стосунки - це ті, які влаштовують вас і вашого партнера. А якщо щось не влаштовує, то рівня вашої довіри вистачає на те, щоб обговорити це у парі. Якщо є страх зустрітися із знеціненням або засудженням, тоді важче або взагалі не можливо говорити про свої почуття і бажання. 


Допомогають у конфліктних комунікаціях бути почутим - я-повідомлення або я-звернення. 

Наприклад

" Мені б хотілося, щоб ти мене підтримав у моєму виборі. Твоя підтримка важлива для мене" 

або "я відчуваю самотність і біль, коли ти не проявляєш ініціативи провести час разом".

Замість:" Ти ніколи мене не підтримуєш і ти весь час проводиш на своїй роботі чи зі своїм комп'ютером, чи зі своїми друзями".

 

В першому прикладі повідомлення, ви берете відповідальність за свої почуття і бажання на себе і більше ризикуєте, бо показуєте свою вразливість. Друге повідомлення маніпулятивне і знецінююче. І часто викликає реакцію - захищатися, нападати.


Стосунків без конфліктів не буває.  І це нормально. Тому що ви двоє різних людей і у вас відповідно можуть бути різні бажання. Буває, пари або хтось у парі уникає конфліктів через страх зустрітися з відмовою або через страх втратити стосунки. Але тоді це ілюзія відсутності конфлікту. Він просто стає прихованим, а відтак більш небезпечним, адже агресія все одно буде виходити, але в пасивній формі або на партнера або на самого себе.

Автор статті: кризовий психолог, гештальт-терапевт Юлія Чаюн

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Написать комментарий

Возврат к списку