Психологический порлат Psy-practice

Як не залишатися самотніми?

Привіт, дорогі читачі, клієнти та потенційні клієнти. Впевнений багатьох, а саме зараз мова піде про самотніх людей, дуже цікавить відповідь на запитання як позбутися самотності. Вона часто вривається в наше життя іноді неочікувано та раптово, а іноді свідомо та прогнозовано. Давайте розбиратися!

Для початку варто відзначити, що універсального рецепту для того, щоб знайти свою людину і прив'язати її поряд звісно ж немає. Більше того нікого прив'язувати і не потрібно. Проте це не заважає численним "експертам у галузі стосунків" без профільної освіти продавати свої відеоуроки та книги "Як вийти заміж за мільйонера?", "Як затягнути до ліжка будь-яку жінку?" та багато іншого шлаку.

Сьогодні ми поговоримо не про рецепт як досягнути присутність якоїсь людини поряд як вищої мети, а про те, що дуже часто забороняє знайти нам свою людину і відчувати себе комфортно, тепло та потрібно поряд з нею.

Звісно ж у своєму житті ми постійно реалізовуємо певні стратегії, які опираються або на на наш минулий досвід (він може бути травматичним та болючим), або на досвід інших людей, іноді родини, іноді цілих поколінь або народів.

Іноді ми реалізовуємо стратегії пошуку прекрасного принца або принцеси із казок, які розповідали нам в дитинстві. Часто ми реалізовуємо розвиток стосунків, який сформувався у сім'ї між власними батьками.

Взагалі в ортодоксальних психологів популярне твердження (ще з часів Фрейда), що, наприклад, дівчина завжди шукає чоловіка, який або дуже схожий на її батька, або є кардинальною протилежністю його персоні. Чоловік мовляв шукає жінку, яка нагадуватиме йому матір.

Я не берусь стверджувати це напевно, оскільки завжди і у всьому сумніваюсь та й в силу клієнтцентрованого підходу у психотерапії можна говорити про певну демократичність у трактуванні  ортодоксальних тверджень.

Взагалі клієнтцентрована терапія опирається на те, що картина світу насправді така, якою бачить її клієнт і звісно вона має право на існування. Ми втручаємося і можемо редагувати тільки ті місця, де внутрішній світ клієнта вступає у протиріччя із навколишнім світом або відбувається внутрішньоособистісний конфлікт і це протиріччя приносить клієнту біль або дискомфорт.

Проте я як і багато психологів впевнений, що як і взаємостосунки між батьками, так само і їхні відносини з нами впливають на вибір нашого партнера в майбутньому. Буває, що  ми приходимо до самотності, яка в силу певних протиріччь всередині нас є закономірним результатом нашого бачення світу.

Можна дуже багато говорити про вміння віддавати зовнішньому світу та вміння брати від нього взамін. Можна говорити про реалізацію самоздійсненних установок-пророцтв "Всі мужики козли", або "Всі жінки стерви", які насправді не мають нічого спільного з реальністю, а є тільки неправильним висновком від отриманої нами або близькими людьми травми.

Є одна фундаментальна річ, яка на основі праць психологів-гуманістів (а почав цю всю двіжуху Еріх Фром) була запропонована світу. "Любов-це мистецтво!",-писав Еріх Фром,-"І як будь-якому мистецтву любові потрібно навчатись".

Якщо в житті виникає біль самотності і у вашому світогляді присутні установки "Всі мужики такі", або "Всі жінки такі" в першу чергу варто від них відмовитись як від таких, які не мають нічого спільного з реальністю.

Для того, щоб почати любити якогось чоловіка в своєму житті варто найперше полюбити чоловіків. Так само для того, щоб полюбити якусь жінку варто найперше полюбити жінок. Тобто в першу чергу варто полюбити людей.

Якщо виникає проблема того, що я нікого не люблю, або нікого не любив, або ніхто не любив мене, то собі варто задати запитання "А чи вмію любити я?". Як сказав один з найвеличніших психологів "Любов-це активна зацікавленість у рості та розвитку іншої людини".

Ледь не забув про ще один важливий момент. Для того, щоб навчитися любити іншу людину потрібно навчитися любити себе. Але це вже зовсім інша та не менш тривала історія.

Якщо інформація була вам корисною-ставте лайки, коментуйте та поширюйте її в соцмережах. Для вас це питання хвилини, а для мене - можливість просунути власну сторінку та бути почутим людьми, яким це дійсно потрібно.

Як і завжди запис на онлайн-консультацію в приватні повідомлення. Будьте щасливими, любіть та будьте любимими.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Переклад назви:




Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку