Психологический порлат Psy-practice

Психология отношений 06 Апреля 2021 Кузик Яна

Просмотров: 61 Поделится:

Скільки людей в кімнаті?

Скільки людей в кімнаті?
З недавнього часу, це одне з моїх улюблених питань, як перед собою так і для клієнтів. Подякувати за нього мушу Ірвіну Ялому, що добросердечно вписав його в одну із своїх книг. 
А в чому власне родзинка? Для мене в особистому та терапевтичному житті, це питання увібрало ряд відчуттів, які виникають при розмові, коли клієнт сам себе не означає.. Особливо це помітно у зверненнях коли мені говорять щось, це слова мені зараз і про нього зараз, чи пізня спроба сформулювати виправдання чи вибачення його маленького тоді комусь? Можливо, він ще й говорить все це, під наглядом суворої матусі за спиною.Або візьмемо інший варіант, який описує М. Бубер: Допустимо зустрілися Пітер та Пол. Тільки вони? По-перше, це Пітер, яким він хоче здаватись Полу, і Пол, яким він хоче здаватись Пітеру, Потім, Пітер такий яким він дійсно здається Полу, і Пол, яким він бачиться Пітеру, і які зазвичай не співпадають із їх бажаними образами одне одному. Також, є Пітер, яким він здається самому собі, і Пол, яким здається собі. І врешті решт, є Пітер і Пол “во плоти”. Дві живі людини і шість фантомних видінь, які по різному перемішують при розмові цих двох. То де тут місце для справжньої, міжособистісної зустрічі?
Коли людина описує мені важливі для нього стосунки і коли вони “не на своєму місці”, я запитую: “А скільки людей в цих стосунках? Двоє? Троє? Чи більше?”
Тонко описувати людей, які не здатні до стосунків вмів Камю. В романі “Щаслива смерть” він пише: “Він бачив: те, що прив'язує його до Марти - це марнославство, а не любов. Він любив в Марті саме ті вечори, коли вони ходили в кіно і погляди чоловіків зверталися на неї, той момент, коли він пропонував її світу.” Це точно схоплено. У відносинах ніколи не було двоє людей. Він був не з Мартою, а з іншими через Марту. 
Ця нездатність, невміння чи не бажання поставати в стосунках автентичним собі в даний момент часу, щирим в собі і з людиною, винесення із стосунків ментальних “третіх зайвих” блокує відверті, гармонійні і рівноправні стосунки. Адже коли один з партнерів виступає з розмовою навпроти іншого, хіба довго він вистоїть проти умовних трьох поколінь родичів? 


Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Комментарии (1)

06.04.2021 15:59:48

Дуже гарно написано! Дякую за статтю!

Написать комментарий

Возврат к списку