Психологический порлат Psy-practice

Щастя у стосунках, яке воно?

 
Хочеться почати з древньої байки, яка  з покоління в покоління передається як народна мудрість.  Один чоловік поїхав у древню країну.  Йому запропонували прогулятися древнім цвинтарем.  Там він звернув увагу, що на могильних плитах дивні дати – прожив один рік, два місяці, три роки. Чому? Гід пояснив, що на плитах пишуть лише той час, коли людина була щасливою. А щоб написали на Вашій плиті? Бо байці той чоловік приїхав та замовив плиту, на якій замовив напис «народився уже мертвим». Я не вірю в це – більшість людей, які задумуються про щастя, все одно приходять до того, що варто спрямувати свої сили в цьому напрямку.
Як гештальтист, я уявляю щастя у вигляді великого потоку, здатності усвідомлювати, розуміти, помічати. Повертаючись зі свого офісу, я зі смутком розумію, що «тут-і-зараз» ми проживаємо емоції, шлейф яких тягнеться з історій нашого минулого, або тривожимося про майбутнє. Зрозуміло, що актуальна потреба – проживати це і неважливо чому… Тоді що ж таке щастя? Ви пишете, що щастя – це бути здоровим, але хіба психічне здоров’я не основа всього?  Як людина практична, я все ж хочу запропонувати вам вираз форми щастя, в такій формі, з якою ми можемо щось зробити, дослідити. Щастя – це здатність перебувати в процесі задоволення наповненим силами і трати їх на те, що по справжньому хочеться. Як Вам таке визначення? Виникає ціла низка слушних запитань:
Де мої сили? На що їх трачу? Чому часто неясно, що я хочу і що мені подобається?
Де ж те щастя, яке зумовлює баланс, баланс між потребами тіла, організму та зовнішнього середовища? Сьогодні давайте дослідимо щастя саме у стосунках.  Наше життя можна поділити на дві частини – дитячо-батьківську та чоловік-дружина. Витоки щастя пари починаються з нульової стадії – мабуть, саме цьому періоду  присвячений день Святого Валентина…
 Нульова стадія – початок. Пошук і вибір партнера «Я хочу вийти заміж», «Я хочу закохатися».
На цьому етапі викликає інтерес та притягує та людина, яка відповідає певним явним чи прихованим очікуванням.
Мета:  Знайти відповіді на питання: Для чого потрібні мені відносини? Який потрібен партнер? Якими я бачу наші стосунки?
Труднощі: Немає підходящої кандидатури, попередні стосунки незавершені, хочу ту людину, яка недоступна. Не працює «Клин клином…»
Перша стадія. Злиття. Ми як єдине ціле. Романтика. Співпадіння, схожості, різниця ігнорується «Як ти, так і я..»
Мета: Загладжування конфлікту  через домовленості, як ресурс - спогади романтичного початку.
Труднощі:  Разом складно, але і без тебе я не можу, очікування що закоханість буде вічністю…
Друга стадія. Відмінності. Зіштовхування з реальністю.  Один починає розчаровуватися, помчати відмінності, «тікати з дому».
Мета:  Навчитися помічати живу людину. Признання знаковості іншого. Чого хочу я? Чого хоче інша людина? Що ми можемо зробити, щоб нам обом було добре? Які цілі в кожного з нас? А які цілі спільні?
Труднощі: Потрібно багато терпіння, щоб дати «руку» іншому партнеру, який «застряв». Зняття напруги, роздратування, незадоволення.
Третя стадія: Навчання та творче самовираження. Дві валентності – «Не залишай мене» та «Залиш мене у спокої»
Труднощі:  Один з партнерів все ще «чіпляється», інший в прогресі розвитку. Перший відчуває як його «душать» та прагне свободи будь-якою ціною
Мета:  Домовитися в яких місцях повна свобода дій, вибрати час для спілкування один з одним, скласти пріоритети бажань, навичка піти назустріч один одному. Баланс між особистісним розвитком та відносинами в парі.
Четверта стадія. Прив’язаність, емоційна близькість.
Все більша різниця між «Я» та «ми», але міцніє сумісне задоволення від поваги, спокою, домашнього затишку
Мета: Ділитися надлишками щастя з іншими
Труднощі: Кризи ззовні – хвороби, робота тощо…
Зробимо підсумок – на що варто звертати увагу насамперед у щасті в парі:
  1. Вивчати себе – свої потреби, захисні механізми
  2. Підтримувати свої бажання вчитися і вміти домовлятися
  3. Нести відповідальність за кризові ситуації
  4. Виділяти час на зустрічі з партнером, на власний саморозвиток
  5. БАЗОВИЙ ПРИНЦИП ЩАСТЯ – відносинам постійно потрібен розвиток!
Підкріпимо це вправою. Деталі на відео. 
До Дня Святого Валентина, дивіться у відео форматі тут
Щастя нам всім!
Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Переклад назви:




Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку